Reklama

2019-09-12 11:45:25

Zakopane

Polska pod krzyżem na Równi Krupowej

Reklama

Reklama

Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się w sobotę o godz. 14.00 – różańcem, o godz. 14.30 przywitamy pieśnią „Gaździnę Podhala”- MB Ludźmierską.

O godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Organizatorzy proszą, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż). 

Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej.  

Chętnych do uczestniczenia we Mszy Św. spoza Zakopanego organizatorzy zachęcają do przyjazdu w zorganizowanych grupach. Dla autokarów przeznaczony będzie parking przy ul. Aleje 3-go Maja, obok Dolnej Równi Krupowej. Proszą o umieszczenie za przednią szybą plakatu uroczystości lub kartki z napisem „Msza Św. Zakopane”. 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Wielki Wybuch 2019-09-16 08:36:06
@piotr. Gdy wpłynął wniosek organizatorów mszy do władz miejscowych o organizację zgromadzenia i został zaakceptowany, to nie ma żadnego problemu. Nie trzeba angażować prokuratury. Takie mamy prawo i trzeba go przestrzegać. A przy najbliższych wyborach można próbować coś legalnie zmienić. A, że pan/pani walczy z czarownikami, udowadnia w ten sposób, że Ktoś Genialny nad wszystkim czuwa i ISTNIEJE. Różnie się Go nazywa np. "Wielki Wybuch". Pozdrawiam Leszek Kumor
Sprzedawca bajek 2019-09-13 16:32:34
Polska pod krzyżem stoi, ale niestety na oszustwie.
piotr 2019-09-13 16:06:48
jeśli chcą się modlić to do kościoła a nie w miejscu publicznym! to obraza uczuć ludzi niewierzących, gdzie prokuratura i policja? w kościele czarownik może odprawiać swoje czary mary a nie na równi!
z boku 2019-09-13 15:01:27
@katolik.Zeby to zrozumiec musisz sie cofnac do stanu wojennego. Slowa ktore przytoczyles zostaly wypowiedziane przez starego juz wtedy kawalera ktory byl zarejestrowany przez milicje po akcji hiacynt jako balbina. onwtedy do koscila nie chodzil w 1 dniu stanu wojennego w poludnie byl jeszcze w pizamce i czekal az mama wroci z koscila i zrobi synusiowi sniadanie. Do kosciola zaczal chodzic dopiero jak doszedl do wniosku ze tam mozna miec poparcie. on nie ma zielonego pojecia na temat wartosci chrzescijanskich nie mowiac o symbolu krzyza. Padl rozkaz ladowac i wyladowali. Sumienie gryzie stad ta zgryzota przyslonila mu spojrzenie na pomniki przez pryzmat krzyza. Latwiej krzyz postawic bo jest przyzwolenie wierzacych ale dla niego wlasnie ten krzyz jest zamiennikiem pomnika bo jemu nie zalezy na krzyzu ale na pomniku krzyz i wiare to on ma gdzies, wiernych ceni owszem ale nie jako chrzescjan ale jako ilosc glosow.
Wierzący 2019-09-13 13:37:39
Nie dojdzie do złamania zakazu wstępu na Giewont przez Wspólnoty Religijne, zarówno obrządku wschodniego jak i zachodniego. Rozsądne rozwiązanie. Okazano w ten sposób szacunek dla Krzyża na Giewoncie będącego symbolem Chrystusa. Gratulacje i szacunek dla Dekanatu Zakopane i jego Parafian, oraz zapewne rozsądnych Przedstawicieli Władz Miasta, GOPRU, Policji. I pamiętajmy, że nie w Krzyż na Giewoncie uderzył piorun, tylko w górotwór. Z Panem Bogiem, Leszek Kumor. A nie wierzących pozdrawiam.
Szok 2019-09-13 08:29:27
A na stronie urzędu miasta piszą tak "W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija." ... To kto jest Organizatorem?
Wróżbita Maciej 2019-09-13 07:36:30
Dzisiaj piątek trzynastego, PiS wylosuje numer dwa!
miejscowy turysta 2019-09-13 01:19:39
W niektórych mediach wezwanie do tej akcji było poprzedzone wprowadzeniem opowiadającym o tym jak to w Europie źle, kościoły zamykane, a w tych które ocalały ;) konfesjonały zakurzone bo nieużywane. Zgroza, ruja i poróbstwo.
Ale "Polska pod krzyżem" ocali świat od zagłady :D

A mówiąc poważnie jest to kolejny element kampanii wyborczej czyli obrona przed zagrożeniem którego nie ma. Tak jak PiS "broni" nas przed wprowadzeniem euro, czy imigrantami :D

Ten Kaczyński to jest jednak niezły mózg, albo wynajął dobrą agencję PR. A ciemny lud to kupuje.
Katol 2019-09-12 23:43:00
Kochani, organizujemy autokary z Krakowa (Kościół Najświętszej Rodziny) do Włocławka. Wyjazd o 5:30 w sobotę. Koszt 40 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca. Kontakt na mail petrlolecko@gmail.com
Katolik 2019-09-12 20:31:40
@ Katoliczka @ "Nie wiem w jaki sposób można być wierzącym nie czcząc Krzyża, ani Najświętszego Sakramentu? To powinno być potrzebą serca, a nie tylko obowiązkiem."

Mam tak samo: od 9 lat się zastanawiam, jak można być wierzącym i wypowiedzieć słowa: "Ten krzyż jest substytutem pomnika", jak to powiedział pewien lider pewnej partii o Krzyżu i pomniku jego brata.
Zastanawiam się, zastanawiam, i ciągle mi tu coś nie pasuje.
goral4102 2019-09-12 19:58:23
Katoliczka, niby taka wierząca jesteś a co pisze Ewangelia wg św. Mateusza w sprawie modlitwy nie znasz ni w ząb. Tacy jesteście katolicy, wszystko na pokaz tylko kasa, blichtr i obłuda na każdym kroku.
Wierzący o czym ty piszesz, jaki wielki wybuch.? Przeciez swiat zostal stworzony w 7 dni!
Marek 6B 2019-09-12 19:51:53
Czy osoba może trafić do nieba, jeśli urodziła się przed Chrystusem i nie miała szans stać się chrześcijanką/em, czy sam fakt urodzenia się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie skazuje miliardy istnień na niechybne piekło? Jestem skłonny stwierdzić, że raczej obecni katolicy trafią do piekła. Piekło jest wynalazkiem katolików, więc mają jak w banku.
Do@wrrr. przypuszczam, że tak będzie. Wszystko małymi kraczkami, "od rzemyczka do koniczka"
Wierzący 2019-09-12 19:36:15
@tadek
Może wyjasnisz mi drogi fizyku co uruchomiło tzw. Wielki Wybuch i poskladalo swiat do kupy? A moze ta teoria to tylko wymysl naukowcow probujacych zatrzeć to co Jedyne i Prawdziwe: BOGA!
Karol 2019-09-12 19:29:14
@Katoliczka. Jeśli rozumiemy wiarę, jako stan łaski. Stan, którego immanentną cechą jest przeczucie, albo (jak kto woli) doświadczenie transcendentności, to wtedy trudno sformalizowany sposób demonstrowania wiary (czyli obrzędowość) nazwać wiarą. Nawet trudno go nazwać warunkiem koniecznym wiary, biorąc pod uwagę i to, jak bardzo zmieniał się na przestrzeni dziejów kościoła. Nie, nie jestem nastawiony wrogo do kleru, ale jako człowiek mam prawo do swojej oceny (może i nie zawsze trafnej) ludzkich wypowiedzi i zachowań. Co do pielęgnowania wiary, to dla wielu zaczynanie od podstaw znaczy pozostawanie tylko przy podstawach, a chyba w wierze nie o to chodzi. Również pozdrawiam.
goral4102 2019-09-12 19:28:42
Gdzie ja zyje? Sredniowiecze plus.
Abeto 2019-09-12 19:25:55
Jeden z obecnie tu komentujących dziesięć lat temu był na " Internetowej Liście Ateistów i Agnostyków" dziś zrozumiał swój błąd i broni Kościoła. To najlepszy dowód na to, że opatrzność czuwa nad każdym z nas.
Katoliczka 2019-09-12 18:54:41
@Karol, niestety ja nie zrozumiałam tego co chcesz przekazać, bo mam wrażenie ze sam nie rozumiesz słów, których użyłeś w ostatniej wypowiedzi.
Nie wiem w jaki sposób można być wierzącym nie czcząc Krzyża, ani Najświętszego Sakramentu? To powinno być potrzebą serca, a nie tylko obowiązkiem.
Chodzi Ci o publiczne wystąpienie?
Jak idziesz na Msze Św to skup się na Mszy, a nie na ludziach, chyba, ze nie wiesz po co tam idziesz...
Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy powiedział: kto przyjmuje Cialo Moje i pije Moja Krew nie umrze, a żył będzie.
Te słowa odnoszą się do Eucharystii, inaczej Komunii Świętej, która jest pamiątka Ostatniej Wieczerzy i kulminacją każdej Mszy Świętej. Czy to jest wymysł ludzi?

Zgaduje, ze jesteś wrogo nastawiony do kleru (a dla niektórych to znaczy to samo co Kościół), a teraz to takie modne, tylko wyobraź sobie, ze Kościół to my wszyscy ochrzczeni, a księża są ludźmi tak jak Ty czy ja. Oni będą odpowiadać ze swoich czynów tak samo jak każdy z nas.

Jesteś wrogo nastawiony do sobotnich wydarzeń, a pomyśl czy to jest słuszna postawa?moze warto pielęgnować swoją wiarę zaczynajac od podstaw?
Pozdrawiam.
wrrr 2019-09-12 18:21:03
nie zdziwiłbym się, jak po akcji na Równi zostanie krzyż. stary numer fanatyków, czyli postawić i niech kto spróbuje ruszyć.
Karol 2019-09-12 17:28:38
@do karola. Gdzieś Ty to wyczytał w moim wpisie? Co ma wiara do jej sprokurowanego przez ludzi anturażu?
do karola (i Słamy z fb) 2019-09-12 16:15:28
karol, Bóg to nie gusła ale wiara w Niego już tak? Ciekawe.
Słama z fb, nie słyszałaś, czy nie chciałaś słyszeć (hartmana)? Bo to jet różnica.
GB 2019-09-12 15:06:12
@tadek, super, że trafiłem na Ciebie, bo zawsze chciałem wiedzieć co było przed tzw. Wielkim Wybuchem i co jest poza granicami Wszechświata? Skoro liznąłeś fizyki itd. to na pewno odpowiesz. O tym skąd pojawiło się życie na Ziemi dziś Ci odpuszczę...
the bill 2019-09-12 14:52:22
@tadziu, pomodlimy się również i w twojej intencji. Tylko czy to ci coś pomoże? Czy zaczniesz realnie myśleć? Wszystko w "rękach" Boga.
@Zakopion40, podaj definicję "dobrego chrześcijanina" bo jakoś nigdzie nie znajduję. Skąd możesz wiedzieć, czy Pan Jezus uczestniczyłby w czymś takim czy nie? Powiedział ci osobiście? Nie wiem co czytał ten twój ksiądz, wiem za to, że Papież Franciszek poparł to wydarzenie, zachęca do wzięcia w nim udziału. Czyżby tylko złych chrześcijan?
karol 2019-09-12 14:21:02
No. Po czymś takim, to już żaden pieron ( nawet łagodnie przeczyszczający) nie ośmieli się przyfastrygować w żadnego turystę na Giewoncie. Ludzie! Nie róbcie se gusłami jaj z Pana Boga, bo jak się wnerwi... Zadupie umysłowe i szamańskie czary-mary, to nie droga do Boga, a raczej do tego z rogami.
tadek 2019-09-12 13:44:57
Zamiast gusła i zabobony to może trochę pouczyć się fizyki i realnego myślenia na pewno to będzie lepszym pożytkiem .
Zakopion40 2019-09-12 13:28:16
W kościele ksiądz odczytał całe zaproszenie, włosy mi sie zjeżyły na głowie. Pan Jezus z pewnością nie uczestniczyłby w czymś takim, ludzie opamiętajcie się, bądźcie dobrymi chrześciajanami, ale nie organziaujcie takich pokazów!
 • PRACA | dam
  Firma GlassMeb zatrudni osobę do pomocy przy produkcji mebli.Praca od poniedziałku do piątku w Ostrowsku.Zainteresowane osoby proszę o kontakt pod numerami 732913939 lub 606744085. CV proszę przesyłać na adres biuro@glassmeb.pl
  Tel.: 732913939
 • PRACA | dam
  Sieć piekarni zatrudni: SPRZEDAWCÓW, PIZZERÓW, PIEKARZY, CUKIERNIKÓW. Umowa o pracę. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr tel. 123506661 lub
  E-mail: kariera@hrquality.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-KĘ. 660 41 00 46
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI BEZ BANKU POŻYCZKI BEZ BANKU -tylko dowód osobisty, -bez zaświadczeń, -bez zdolności pożyczkowej. ZADZWOŃ T-533 263 553.
 • PRACA | dam
  REFERENTÓW ds. KSIĘGOWYCH zatrudni w Zakopanem biuro księgowe AUDITPLUS. Praca na pełny etat, atrakcyjne wynagrodzenie, dobra atmosfera w pracy. Wymagane doświadczenie w podobnej pracy lub podjęte studia o kierunku rachunkowość. Kontakt: Jacek Iwaniec, AUDITPLUS Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 1/301. telefon: +48 18 20 00 171, mail: biuro@auditplus.pl?
 • PRACA | dam
  Producent oprogramowania poszukuje PRACOWNIKÓW DZIAŁU HANDLOWEGO do biura w Zakopanem. Praca na pełny etat, atrakcyjne wynagrodzenie, dobra atmosfera w pracy. Mile widziane doświadczenie w podobnej pracy i podstawowa znajomość zagadnień księgowych. Kontakt: Jacek Iwaniec, AUDITPLUS Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 1/301. telefon: +48 18 20 00 171, mail: biuro@auditplus.pl?
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA NA KRUPÓWKACH ZATRUDNI KELNERA/-KĘ NA STAŁE -
  Tel.: 668 404 790.
 • PRACA | dam
  DEKARZA DO REMONTU MAŁEGO DASZKU -
  Tel.: 668 404 790.
 • PRACA | dam
  Hotel Rysy w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ oraz POKOJOWĄ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres:
  E-mail: hotelrysy@hotelrysy.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów ?Dolina Białego?. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Bania w Białce Tatrzańskiej zatrudni osoby na stanowiska: - OSOBA NA ZMYWAK, tel. 533 259 258? - FIZJOTERAPEUTA, tel. 18 261 24 91 - wymagane CV. CV prosimy przysyłać na administracja@bania.pl
 • PRACA | dam
  Praca Zakopane. Zatrudnię energiczną KOBIETĘ na stałe (praca całoroczna) do pomocy w sklepie internetowym z odzieżą damską. Praca od pon-pt. Weekendy i święta wolne. 537 165 165
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  PUSTAKI PIANOWE. 18 275 52 72.
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni RECEPCJONISTKĘ - praca w systemie zmianowym, bez nocy. tel. 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Bez zamieszkania. Numer tel.:
  Tel.: 784569292, 783997156
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ DO GOTOWANIA w pensjonacie (Bukowina Tatrzańska). Praca całoroczna, bez zamieszkania.
  Tel.: 789-111-300
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - ROZLICZENIE RÓWNIEŻ W DREWNIE. 691317098
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy kierowców kat D.
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KELNERÓW, KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik pracy
  Tel.: 507645428
  E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza kolejny ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  Przyjmę fachowców do pracy na budowie - docieplenia, budowa od podstaw. Zakopane i okolice.
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA I KUCHARZ WYDAJĄCY - Nowy Targ. 502 64 84 94.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
  WWW: www.willasport.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2019-10-22 21:35 W środę policyjna akcja prędkość 1 2019-10-22 20:29 Wykłady i warsztaty lawinowe w centrum Warszawy 2019-10-22 20:23 Litania drogowych przestępstw i wykroczeń 2019-10-22 19:58 Sromowce i Czorsztyn - urokliwe okolice 2019-10-22 19:41 Nie będzie wody w części Zakopanego 2019-10-22 19:30 Odnaleźliśmy miejsce, gdzie kręcono "Boże Ciało" 2019-10-22 18:59 Niedźwiedź rozwalił ule na Chłabówce 2 2019-10-22 18:47 Ważna walka Łukasza Brzeskiego 2019-10-22 18:19 W pogoni za promilem 2019-10-22 18:10 Po raz 19. Zaduszki Szczawnickie 2019-10-22 17:46 Pies wywąchał trawkę na poddaszu 2019-10-22 17:23 Korki wahadłowe na Bystrem 2019-10-22 16:40 Spiskie przechadzki. Z Jurgowa na słowacką stronę 1 2019-10-22 16:01 Obywatel Jones w kinie Giewont 2019-10-22 15:38 Domy duchy - muzealna riposta 2019-10-22 15:02 O DAWNYM ZAKOPANEM 2019-10-22 14:54 Tablica poświęcona Jerzemu Kukuczce 2019-10-22 14:46 W schronisku czekają na adopcję 2019-10-22 14:21 Kobieta nurkowała w Wielkim Stawie. Uratowali ją ratownicy TOPR 4 2019-10-22 13:06 Będzie kanalizacja w Zarytem 2019-10-22 11:49 W 7 godzin z Zakopanego na Gerlach. Da się dużo szybciej (WIDEO) 7 2019-10-22 10:42 W płomieniach zginął 61-letni mężczyzna 2019-10-22 10:30 Dni Otwarte i Wyprzedaż 2019 w Skoda Autoremo Nowy Targ 2019-10-22 09:26 Autobusem na uczelnię - może jeszcze w tym roku 2 2019-10-22 08:00 Dzień Kibica 2019-10-21 21:41 Willa Pod Aniołami niknie w oczach 2019-10-21 20:27 Ponad 3 kilometry tunelu 3 2019-10-21 20:16 Druga runda Zakopiańskiej Ligi Bowlingowej 2019-10-21 19:32 Pułapka na busa 4 2019-10-21 18:36 Niewidomi niepełnosprawni nie gryzą 1 2019-10-21 18:26 Pomoc domowa - spektakl pełen humoru. Mamy bilety 2019-10-21 17:55 Złodzieja wytropił policyjny pies 2019-10-21 17:28 Domy duchy - oryginał czy plagiat (WIDEO) 7 2019-10-21 17:20 Gdzie jest fikus 1 2019-10-21 16:34 Zakaz wstępu do Doliny Strążyskiej 4 2019-10-21 16:00 Tak dziś o poranku było na Giewoncie 2019-10-21 15:14 Nieprawidłowe parkowanie w Hałuszowej 12 2019-10-21 15:12 Turysta ranny na Suchych Czubach 2019-10-21 15:10 Wypadek na zakopiance. 4 osoby ranne 2019-10-21 15:04 Dwa parkometry obok siebie. Każdy z innym cennikiem 8 2019-10-21 14:57 Zmarł Krzysztof Szafrański. Taternik, grotołaz, zdobywca 50 pięciotysięczników w Andach 1 2019-10-21 14:48 Owce wciąż schodzą z hal (WIDEO) 2019-10-21 13:30 Tak dla transplantacji (WIDEO) 2019-10-21 12:46 Romeo i Julia w kinie Sokół w Zakopanem 2019-10-21 12:39 Pomagamy, bo kochamy 2019-10-21 12:08 Druhowie, przybywajcie na Wielką Galę OSP 1 2019-10-21 11:42 Domy Duchy, Zakopinki i Grań Giewontu (WIDEO) 1 2019-10-21 11:21 Trwają przygotowania do narciarskiego sezonu 2019-10-21 10:15 Niesamowite prognozy pogody 5 2019-10-21 09:07 Oszust działa
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-10-22 21:59 1. Słowacy mają tam rezerwat ścisły i już dwukrotnie ledwo udało mi się uniknąć płacenia mandatu. 2019-10-22 21:59 2. To jest wina medialnych plotek, wielu jest przekonanych, że jak zbliżają się do przejścia to już mają pierwszeństwo przy wejściu na nie - to prawo nie weszło w życie - był tylko taki projekt. No ale ludzie już łyknęli czyjąś opinię jako fakt i przechodzą z buta ze słuchawkami na uszach i kapturach na głowie. Również przez wysepkę. 2019-10-22 21:44 3. Godny nie jesteś sobą 2019-10-22 21:12 4. Park zbiera pieniądze wszędzie, a kto idzie w góry? Turyści. Płacą za wstęp na szczyty, więc powinno być miejsce na samochód, wg mnie to park powinien zabezpieczyć miejsca postojowe. 2019-10-22 21:10 5. Na Murzasichlu J.Lukaszczyk sam złapał problematycznego niedźwiedzia do klatki i oddał służbom TPN którzy łaskawie go zaobrozowali oczywiście zakaz kontaktu z mediami i udostępnianie zdjec!!! Bo niedźwiedź może wszystko a człowiek jak chce wejść do TPN na grzyby to nie wolno bo mandat. 2019-10-22 19:58 6. Sławomira brakuje do kompletu na moście. :-D:-D 2019-10-22 19:40 7. Czy nie drażni Was krajobraz w okolicach Dębna. Mam na myśli te płotki biało czerwone po obu stronach drogi dla rowerów. Takie rzeczy tylko w Polsce. Chyba jest to po to by zniechęcić do jazdy. 2019-10-22 18:31 8. To ma być ten potencjał? Takie głupkowate pomysły? Kto niby tą galerie sfinansuję? Dramat... 2019-10-22 18:08 9. Tablice indywidualne Numer składa się z litery i cyfry oznaczających województwo oraz wyróżnika pojazdu w postaci 3, 4 lub 5 liter W- woj. Mazowieckie... to ci góral 2019-10-22 18:02 10. Cztery lata rządów Watychy a on pisze, że może do końca roku? Co ten facet robi oprócz balów i wieszania wstążek?
2019-10-22 18:01 1. Piękna sprawa :) Mam nadzieję że ta tradycja nigdy nie zginie, również i w samych Tatrach. Choć np. na Olczyskiej od paru lat owiec niestety już nie ma. 2019-10-09 11:56 2. Disel dumny jak paw. 2019-10-07 19:09 3. Mam nadzieje że wójcina i starosta dali za swoje prywatne! 2019-10-05 07:56 4. Cytuje tytul: "Widoki zapierające dech i jesienne zimowity" Widoki zapieraja dech - dobrze. Ale niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób widoki zapieraja zimowity!? 2019-10-03 23:13 5. Tyle chełmow jedną jednostka a inni ???? To tak jak byście na Mikołaja dali prezent jednemu dziecku tacy jesteście modrzy e bodej ta bodej!!! 2019-09-12 08:22 6. Bak jest Starostą, ale z tego co pamiętam także za czasów Solidarności serce miał po prawej stronie.... 2019-09-03 12:13 7. niech Jagna nie robi się nagle medialna przed wyborami, bo to nic nie pomoże, nic nie robi się cały rok i nie bierze się udziału w niczym aż tu nagle blisko wybory to trzeba sie pokazać, trzeba całe 4 lata pracować na głosy a nie przed samymi wyborami być nagle bardzo aktywnym. 2019-09-03 07:11 8. A Pan Zacharko to czasem nie był wcześniej w PZPR? Bo tak gdzieś wyczytałem... Może Tygodnik by to wyjasnil... Widać szczególnie silne parcie na szkło Pana Zacharki byle dorwać się do żłoba a mógł by już dać sobie siana i odpoczywać na emeryturze... Ciekawe jaki związek z Solidarnością ma Bąk... 2019-08-31 10:02 9. piękne 2019-08-25 20:39 10. Byłam pare lat temu . Co prawda nie spotkałam takich towarzyszek jak Pan ale polecam serdecznie.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Jesień w Szczawnicy
Restaurant Week Podhale
Tak daleko i tak blisko - cykl spotkań w Bukowinie Tatrzańskiej
Dzień Seniora w Nowym Targu
Międzygminny Konkurs recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca
Dzień Seniora w Zawoi
Barwy jesieni - wernisaż w Makowie Podhalańskim
Odsłonięcie tablicy poświęconej Jerzemu Kukuczce - Szczawnica
Zakopiański Test Coopera
Promocja książki: Zapomniane uczelnie Rzeczypospolitej - Muzeum Tatrzańskie
Romeo & Juliet - retransmisja z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku - kino Sokół w Zakopanem
Spotkanie z cyklu Mam Wam coś do powiedzenia w nowotarskich Jatkach
III edycja Konferencji Podhalańskie Dialogi Medyczne - Zakopane
Od Wyszehradu do Wyszehradu - wystawa w nowoatrskim Muzeum Drukarstwa
Stabat Mater - Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie
Bardzo różnie i bardzo dobrze. Grafiki z kolekcji Zachęty - wernisaż w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem
Kolekcja. Rozdział II - wernisaż w Okszy
Obywatel Jones - pierwszy seans w kinie Giewont w Zakopanem
Wielkie Oratoria G.F.Haendla w Zakopanem
Dziecięcy Pchli Targ w Zawoi
Zakopane. Moje miasto - moja tożsamość. Sesja popularnonaukowa
Dzień Seniora w Niedzicy
Spotkanie z cyklu: Czarne na białym
Agnieszka Chrzanowska - koncert autorski w Zakopanem
Kinior, Balon i Pan Zbyszek - koncert w Zakopanem
112. Salon Poezji w Nowym Targu
Kino na Zamku, Sucha Beskidzka
Święto Poezji Góralskiej w Rabie Wyżnej
Mistrzynie kuchni w Murzasichlu
Nowa nuta - spotkanie z muzyką, poezją i sztuką wizualną w Ochotnicy Górnej
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka