Reklama

2019-09-12 11:45:25

Zakopane

Polska pod krzyżem na Równi Krupowej

Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się w sobotę o godz. 14.00 – różańcem, o godz. 14.30 przywitamy pieśnią „Gaździnę Podhala”- MB Ludźmierską.

O godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Organizatorzy proszą, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż). 

Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej.  

Chętnych do uczestniczenia we Mszy Św. spoza Zakopanego organizatorzy zachęcają do przyjazdu w zorganizowanych grupach. Dla autokarów przeznaczony będzie parking przy ul. Aleje 3-go Maja, obok Dolnej Równi Krupowej. Proszą o umieszczenie za przednią szybą plakatu uroczystości lub kartki z napisem „Msza Św. Zakopane”. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Wielki Wybuch 2019-09-16 08:36:06
@piotr. Gdy wpłynął wniosek organizatorów mszy do władz miejscowych o organizację zgromadzenia i został zaakceptowany, to nie ma żadnego problemu. Nie trzeba angażować prokuratury. Takie mamy prawo i trzeba go przestrzegać. A przy najbliższych wyborach można próbować coś legalnie zmienić. A, że pan/pani walczy z czarownikami, udowadnia w ten sposób, że Ktoś Genialny nad wszystkim czuwa i ISTNIEJE. Różnie się Go nazywa np. "Wielki Wybuch". Pozdrawiam Leszek Kumor
Sprzedawca bajek 2019-09-13 16:32:34
Polska pod krzyżem stoi, ale niestety na oszustwie.
piotr 2019-09-13 16:06:48
jeśli chcą się modlić to do kościoła a nie w miejscu publicznym! to obraza uczuć ludzi niewierzących, gdzie prokuratura i policja? w kościele czarownik może odprawiać swoje czary mary a nie na równi!
z boku 2019-09-13 15:01:27
@katolik.Zeby to zrozumiec musisz sie cofnac do stanu wojennego. Slowa ktore przytoczyles zostaly wypowiedziane przez starego juz wtedy kawalera ktory byl zarejestrowany przez milicje po akcji hiacynt jako balbina. onwtedy do koscila nie chodzil w 1 dniu stanu wojennego w poludnie byl jeszcze w pizamce i czekal az mama wroci z koscila i zrobi synusiowi sniadanie. Do kosciola zaczal chodzic dopiero jak doszedl do wniosku ze tam mozna miec poparcie. on nie ma zielonego pojecia na temat wartosci chrzescijanskich nie mowiac o symbolu krzyza. Padl rozkaz ladowac i wyladowali. Sumienie gryzie stad ta zgryzota przyslonila mu spojrzenie na pomniki przez pryzmat krzyza. Latwiej krzyz postawic bo jest przyzwolenie wierzacych ale dla niego wlasnie ten krzyz jest zamiennikiem pomnika bo jemu nie zalezy na krzyzu ale na pomniku krzyz i wiare to on ma gdzies, wiernych ceni owszem ale nie jako chrzescjan ale jako ilosc glosow.
Wierzący 2019-09-13 13:37:39
Nie dojdzie do złamania zakazu wstępu na Giewont przez Wspólnoty Religijne, zarówno obrządku wschodniego jak i zachodniego. Rozsądne rozwiązanie. Okazano w ten sposób szacunek dla Krzyża na Giewoncie będącego symbolem Chrystusa. Gratulacje i szacunek dla Dekanatu Zakopane i jego Parafian, oraz zapewne rozsądnych Przedstawicieli Władz Miasta, GOPRU, Policji. I pamiętajmy, że nie w Krzyż na Giewoncie uderzył piorun, tylko w górotwór. Z Panem Bogiem, Leszek Kumor. A nie wierzących pozdrawiam.
Szok 2019-09-13 08:29:27
A na stronie urzędu miasta piszą tak "W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija." ... To kto jest Organizatorem?
Wróżbita Maciej 2019-09-13 07:36:30
Dzisiaj piątek trzynastego, PiS wylosuje numer dwa!
miejscowy turysta 2019-09-13 01:19:39
W niektórych mediach wezwanie do tej akcji było poprzedzone wprowadzeniem opowiadającym o tym jak to w Europie źle, kościoły zamykane, a w tych które ocalały ;) konfesjonały zakurzone bo nieużywane. Zgroza, ruja i poróbstwo.
Ale "Polska pod krzyżem" ocali świat od zagłady :D

A mówiąc poważnie jest to kolejny element kampanii wyborczej czyli obrona przed zagrożeniem którego nie ma. Tak jak PiS "broni" nas przed wprowadzeniem euro, czy imigrantami :D

Ten Kaczyński to jest jednak niezły mózg, albo wynajął dobrą agencję PR. A ciemny lud to kupuje.
Katol 2019-09-12 23:43:00
Kochani, organizujemy autokary z Krakowa (Kościół Najświętszej Rodziny) do Włocławka. Wyjazd o 5:30 w sobotę. Koszt 40 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca. Kontakt na mail petrlolecko@gmail.com
Katolik 2019-09-12 20:31:40
@ Katoliczka @ "Nie wiem w jaki sposób można być wierzącym nie czcząc Krzyża, ani Najświętszego Sakramentu? To powinno być potrzebą serca, a nie tylko obowiązkiem."

Mam tak samo: od 9 lat się zastanawiam, jak można być wierzącym i wypowiedzieć słowa: "Ten krzyż jest substytutem pomnika", jak to powiedział pewien lider pewnej partii o Krzyżu i pomniku jego brata.
Zastanawiam się, zastanawiam, i ciągle mi tu coś nie pasuje.
goral4102 2019-09-12 19:58:23
Katoliczka, niby taka wierząca jesteś a co pisze Ewangelia wg św. Mateusza w sprawie modlitwy nie znasz ni w ząb. Tacy jesteście katolicy, wszystko na pokaz tylko kasa, blichtr i obłuda na każdym kroku.
Wierzący o czym ty piszesz, jaki wielki wybuch.? Przeciez swiat zostal stworzony w 7 dni!
Marek 6B 2019-09-12 19:51:53
Czy osoba może trafić do nieba, jeśli urodziła się przed Chrystusem i nie miała szans stać się chrześcijanką/em, czy sam fakt urodzenia się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie skazuje miliardy istnień na niechybne piekło? Jestem skłonny stwierdzić, że raczej obecni katolicy trafią do piekła. Piekło jest wynalazkiem katolików, więc mają jak w banku.
Do@wrrr. przypuszczam, że tak będzie. Wszystko małymi kraczkami, "od rzemyczka do koniczka"
Wierzący 2019-09-12 19:36:15
@tadek
Może wyjasnisz mi drogi fizyku co uruchomiło tzw. Wielki Wybuch i poskladalo swiat do kupy? A moze ta teoria to tylko wymysl naukowcow probujacych zatrzeć to co Jedyne i Prawdziwe: BOGA!
Karol 2019-09-12 19:29:14
@Katoliczka. Jeśli rozumiemy wiarę, jako stan łaski. Stan, którego immanentną cechą jest przeczucie, albo (jak kto woli) doświadczenie transcendentności, to wtedy trudno sformalizowany sposób demonstrowania wiary (czyli obrzędowość) nazwać wiarą. Nawet trudno go nazwać warunkiem koniecznym wiary, biorąc pod uwagę i to, jak bardzo zmieniał się na przestrzeni dziejów kościoła. Nie, nie jestem nastawiony wrogo do kleru, ale jako człowiek mam prawo do swojej oceny (może i nie zawsze trafnej) ludzkich wypowiedzi i zachowań. Co do pielęgnowania wiary, to dla wielu zaczynanie od podstaw znaczy pozostawanie tylko przy podstawach, a chyba w wierze nie o to chodzi. Również pozdrawiam.
goral4102 2019-09-12 19:28:42
Gdzie ja zyje? Sredniowiecze plus.
Abeto 2019-09-12 19:25:55
Jeden z obecnie tu komentujących dziesięć lat temu był na " Internetowej Liście Ateistów i Agnostyków" dziś zrozumiał swój błąd i broni Kościoła. To najlepszy dowód na to, że opatrzność czuwa nad każdym z nas.
Katoliczka 2019-09-12 18:54:41
@Karol, niestety ja nie zrozumiałam tego co chcesz przekazać, bo mam wrażenie ze sam nie rozumiesz słów, których użyłeś w ostatniej wypowiedzi.
Nie wiem w jaki sposób można być wierzącym nie czcząc Krzyża, ani Najświętszego Sakramentu? To powinno być potrzebą serca, a nie tylko obowiązkiem.
Chodzi Ci o publiczne wystąpienie?
Jak idziesz na Msze Św to skup się na Mszy, a nie na ludziach, chyba, ze nie wiesz po co tam idziesz...
Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy powiedział: kto przyjmuje Cialo Moje i pije Moja Krew nie umrze, a żył będzie.
Te słowa odnoszą się do Eucharystii, inaczej Komunii Świętej, która jest pamiątka Ostatniej Wieczerzy i kulminacją każdej Mszy Świętej. Czy to jest wymysł ludzi?

Zgaduje, ze jesteś wrogo nastawiony do kleru (a dla niektórych to znaczy to samo co Kościół), a teraz to takie modne, tylko wyobraź sobie, ze Kościół to my wszyscy ochrzczeni, a księża są ludźmi tak jak Ty czy ja. Oni będą odpowiadać ze swoich czynów tak samo jak każdy z nas.

Jesteś wrogo nastawiony do sobotnich wydarzeń, a pomyśl czy to jest słuszna postawa?moze warto pielęgnować swoją wiarę zaczynajac od podstaw?
Pozdrawiam.
wrrr 2019-09-12 18:21:03
nie zdziwiłbym się, jak po akcji na Równi zostanie krzyż. stary numer fanatyków, czyli postawić i niech kto spróbuje ruszyć.
Karol 2019-09-12 17:28:38
@do karola. Gdzieś Ty to wyczytał w moim wpisie? Co ma wiara do jej sprokurowanego przez ludzi anturażu?
do karola (i Słamy z fb) 2019-09-12 16:15:28
karol, Bóg to nie gusła ale wiara w Niego już tak? Ciekawe.
Słama z fb, nie słyszałaś, czy nie chciałaś słyszeć (hartmana)? Bo to jet różnica.
GB 2019-09-12 15:06:12
@tadek, super, że trafiłem na Ciebie, bo zawsze chciałem wiedzieć co było przed tzw. Wielkim Wybuchem i co jest poza granicami Wszechświata? Skoro liznąłeś fizyki itd. to na pewno odpowiesz. O tym skąd pojawiło się życie na Ziemi dziś Ci odpuszczę...
the bill 2019-09-12 14:52:22
@tadziu, pomodlimy się również i w twojej intencji. Tylko czy to ci coś pomoże? Czy zaczniesz realnie myśleć? Wszystko w "rękach" Boga.
@Zakopion40, podaj definicję "dobrego chrześcijanina" bo jakoś nigdzie nie znajduję. Skąd możesz wiedzieć, czy Pan Jezus uczestniczyłby w czymś takim czy nie? Powiedział ci osobiście? Nie wiem co czytał ten twój ksiądz, wiem za to, że Papież Franciszek poparł to wydarzenie, zachęca do wzięcia w nim udziału. Czyżby tylko złych chrześcijan?
karol 2019-09-12 14:21:02
No. Po czymś takim, to już żaden pieron ( nawet łagodnie przeczyszczający) nie ośmieli się przyfastrygować w żadnego turystę na Giewoncie. Ludzie! Nie róbcie se gusłami jaj z Pana Boga, bo jak się wnerwi... Zadupie umysłowe i szamańskie czary-mary, to nie droga do Boga, a raczej do tego z rogami.
tadek 2019-09-12 13:44:57
Zamiast gusła i zabobony to może trochę pouczyć się fizyki i realnego myślenia na pewno to będzie lepszym pożytkiem .
Zakopion40 2019-09-12 13:28:16
W kościele ksiądz odczytał całe zaproszenie, włosy mi sie zjeżyły na głowie. Pan Jezus z pewnością nie uczestniczyłby w czymś takim, ludzie opamiętajcie się, bądźcie dobrymi chrześciajanami, ale nie organziaujcie takich pokazów!
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE WNĘTRZ TRADYCYJNE, NATRYSKOWE (do 1000 m2/dzień), TYNKI DEKORACYJNE, TAPETY, GŁADZIE, PANELE -
  Tel.: 660 921 810.
 • PRACA | dam
  Aparthotel Prestige w Zakopanem zatrudni osoby na stawisko MANAGERA obiektu oraz obsługi RECEPCJI. CV prosimy przesyłać na e-mail.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: 133annab@gmail.com
 • PRACA | dam
  Praca w Recepcji w weekendy, obsługa telefoniczna, przyjmowanie rezerwacji Kościelisko.
  Tel.: +48663341092
  E-mail: anna133@interia.eu
 • KOMUNIKATY
  Zakopiańskie Centrum Kultury ogłasza PRZETARG NA DZIERŻAWĘ STOISK położonych przy ul. Krupówki, ul. Na Gubałówkę oraz na Placu Pod Gubałówką w Zakopanem. Szczegółowe Informacje na stronie BIP Zakopiańskiego Centrum Kultury
  WWW: https://bip.zakopane.eu/lista/bip-zakopianskiego-centrum-kultury
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 -
  Tel.: 694 266 522
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-06-04 01:48 Jedz lody - zbieraj lodowe pieczątki! 2020-06-03 21:26 Groźny wypadek w Suchem 2020-06-03 21:00 Odmrażane baseny dostały wytyczne 1 2020-06-03 20:47 Mamy pierwsze borowiki 3 2020-06-03 20:16 Brudna woda prosto do wanny 5 2020-06-03 20:00 Przystań w zawieszeniu 1 2020-06-03 19:00 Wiktor Sowa we wspomnieniach bliskich 2020-06-03 18:07 Smakowite wyróżnienie 1 2020-06-03 17:00 Odmrażanie kultury 2020-06-03 16:00 Korea Północna. Dziennik podróży. Konkurs dla czytelników 2020-06-03 15:00 Przedsiębiorcy sami mogą sprawdzić zwolnienie ze składek 1 2020-06-03 14:00 Wodociągi przepraszają za suche krany 2 2020-06-03 13:00 Dwunastu na łódce 3 2020-06-03 12:00 Kanapowcy z Podhala poszukiwani 2020-06-03 11:00 Jeździłem po ulicach i płakałem. Wszystko zniszczone, wszystko, rozumiesz... 7 2020-06-03 10:00 Mistrzowskie oszustwo 2020-06-03 09:04 Do otwarcia granic 1 2020-06-03 08:00 I po spływie - kajakarze nie popłyną w Boże Ciało 2020-06-03 01:21 Mieszkańcy Podhala mogą BEZPŁATNIE wykonać badanie przesiewowe raka jelita grubego i to w pełnym znieczuleniu! 2020-06-02 21:40 Koniec z pandemicznymi obostrzeniami w urzędzie 2 2020-06-02 20:47 Mega awaria, pół miasta bez wody 5 2020-06-02 20:14 Dziura na dziurze 10 2020-06-02 19:11 Kończy się budowa tras rolkarsko-nartorolkowych 4 2020-06-02 18:12 Jak ser szwajcarski 4 2020-06-02 17:09 Na dnie zbiornika czorsztyńskiego zacznie się budowa linii kablowej 2 2020-06-02 16:10 Przejechali pół Europy, wpadli na Podhalu 8 2020-06-02 15:58 Przed Bożym Ciałem ma być lepiej 3 2020-06-02 15:00 Powrót do kina 2 2020-06-02 14:02 Sucho w kranach pod Giewontem 8 2020-06-02 12:57 Zbiórka wielkich gabarytów 2020-06-02 12:00 Pierwszy e-parking w Tatrach 2 2020-06-02 10:52 W górach nic nie widać 2020-06-02 10:00 Dokąd narciarzu 2 2020-06-02 09:36 Deszczowo pod Giewontem 3 2020-06-02 08:55 Loty w czasach pandemii 2020-06-02 08:00 Powiat zbuduje nowego Sokoła 2 2020-06-01 21:00 Czynsz wirusowy 2 2020-06-01 19:45 Pożar na Szymonach 2020-06-01 19:00 Przetarg nierozstrzygnięty. Firmy się odwołują 1 2020-06-01 18:00 Instruktorzy zarobili też na przyłbicach 13 2020-06-01 17:00 Czerwcowe otwarcie basenów termalnych 2020-06-01 16:00 Dzieciństwo sto lat temu 1 2020-06-01 15:00 Włodarczyk rektorem 8 2020-06-01 14:00 Od soboty wskakujemy do basenów (WIDEO) 2020-06-01 13:00 Deszcz zmienia perspektywę 1 2020-06-01 12:34 Turystyka taje (WIDEO) 2 2020-06-01 12:00 I polecieli 1 2020-06-01 10:54 Wyłączyli agresora 5 2020-06-01 10:00 Zakopiańskie Monte Carlo 1 2020-06-01 09:00 W czerwcu pociągi przejadą kolejową zakopianką 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-06-03 23:49 1. @rycho chcesz być światowy to bądź jedz zyj jak oni. Ja wolę tu w noim kraju z granicami, na ternie RP za którą ginęli moja prababcia i moj pradziadek w obozie - prawdziwi patrioci a nie jakies sprzedajne goralententego .... Nie chce uni nie chce tej patologii nie chce dziadowstwa- moim zdaniem powinny wrócić "granice" i wszystko...po to moich dziadkowie zginęli zebysmy my mieli wolności i niezależnoś-gendersi huuuu.....a wiedzą o czym mowa a wypowiadają się najwięcej 2020-06-03 23:17 2. Najwięcej będzie boczniaków ściennych albo sufitowych zwanych grzybem lub czarą pleśnią .Maj był najzimniejszy od ponad 29 lat a czerwiec tez będzie zimny tak więc miłego grzybobrania .Ps polecam podchloryn sodu. Jest dobry jak vitamina C na przeziębienie.Szuu 2020-06-03 23:12 3. Poprzedni Pan Prezes zajmował się budową domków obecny też nie z branży więc co się dziwić wody nie budiet. 2020-06-03 22:39 4. Jutro robio krzun na łobiod! 2020-06-03 22:23 5. ciekawe kiedy pojawią się prawdziwki? 2020-06-03 22:16 6. Ludzie, dajcie sobie na wstrzymanie. Chcielibyscie nowych dróg ale tak zeby nic nie kopać, instalacji ale tak by nie bylo przerw w dostawach wody gazu pradu. 12 godzinbez wody? Rece opadają, do sklepu kupic sobie baniak 5l i już, u mnie jak w sobote rano nie bylo wody i to bez zadnego komunikatu skoczylem do sklepu po kilka baniek i po problemie. Jestem elektrykiem i jak jest remont lini zasialajacej to wazne jest bezpieczenstwo pracownika a nie to ze ktos nie moze obejzec serialu. Przez pol dnia bez kapieli nikt nie umrze. 2020-06-03 22:06 7. Tyz mi problem. Dwie części wodoru, jedna tlenu, dobrze wymieszać trzepaczką i można się plumkać. 2020-06-03 22:06 8. "Pociec grzyba ociec" 2020-06-03 21:41 9. Niech przystanek początkowy będzie w Białce Tatrzańskiej .W tej chwili to totalna zawiść , żeby ponad kilkadziesiąt tysięcy turystów z Białki Tatrzańskiej musiało iść na piechotę 2 km. 2020-06-03 21:35 10. To sa jakieś jaja. Sezon się zbliża , 150 osób na na basenach typu Termy. To nawet sie takiego obiektu nie opłaci otwierać.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania