Reklama

2023-01-29 07:00:58

Podhale

Gdzie na Podhalu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Już w najbliższą niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja obywa się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!"

Na Kasprowym datki do puszki WOŚP zbierać będzie Andrzej Bargiel. W Zakopanem sztab WOŚP - jak co roku - mieści się w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych. W finałową niedzielę będzie otwarty od godz. 12 do 20. W Karczmie pod Gontem odbędzie się koncert Lupiego (godz. 19). Wolontariuszy będzie można spotkać w różnych miejscach miasta, a także w Tatrach. - Mamy 71 wolontariuszy. Będą dostępni w Kuźnicach, na Kalatówkach, pod Nosalem, na Antałówce, na Krupówkach, Olczy, pod Skocznią, na Harendzie, Gubałówce, pod reglami - wylicza jednym tchem Katarzyna Dziewońska-Kachnic, szefowa Sztabu WOŚP w Zakopanem.

Jak co roku przez całą niedzielę dla WOŚP pracuje Katarzyna Pietrzak-Kudła ze Studia Orchidea. Można zapisać się na zabieg w Gabinecie Kosmetycznym oraz Podologicznym i tak wesprzeć Orkiestrę. Cały dochód z tego dnia przeznaczony zostanie na WOŚP. - Współpracuje z nami także Elżbieta Wiercioch z Hair Design - wydarzeniem finałowym będzie strzyżenie, stylizacja włosów od godziny 9 do godziny 15 w zamian za datki na WOŚP - dodaje Katarzyna Dziewońska-Kachnic.

W podobnych akcjach bierze udział cała masa zakopiańskich firm. Razem z WOŚP grają m. in. zakopiański butik Polscy Projektanci, restauracja STRH czy Skitourowe Zakopane. Przez cały czas organizowane są w internecie aukcje, a do sztabu wciąż spływają informacje o nowych licytacjach. Można je śledzić na bieżąco na facebookowym profilu zakopiańskiego sztabu WOŚP, a także na profilu zakopiańskiego "Hotelarza".

W Nowym Targu najwięcej wolontariuszy

Po Nowym Targu krążyć będzie aż 130 wolontariuszy. Serce orkiestry zabije w Hali Gorce. Będzie tam strzelnica, pokaz broni, kącik animacji dla dzieci. Panie z gabinetu podologicznego będą udzielać bezpłatnych konsultacji. Nie będzie natomiast koncertu, bo nie znalazł się nagłośnieniowiec, który obsłużyłby imprezę za darmo. Dlatego nowotarski bluesman Lupi, który od lat jest z WOŚP, zagra w Zakopanem. Hala Gorce będzie dostępna dla wszystkich od godz. 11.

0 godz. 12 wystąpi duet tańca nowoczesnego. Na scenie będzie rządził DJ Łysy. Będzie podhalańska grupa survivalowców, krwiodawców. Aukcje w tym roku zostały przeniesione na allegro, linków do licytacji można szukać także u nas, na 24tp.

W Miejskim Centrum Kultury o godz. 20 będzie można obejrzeć nowy film o WOŚP pt. "Fenomen". Dokument będzie pokazywany tylko w tym dniu, dochód z biletów nie zasili jednak orkiestry Owsiaka, a budżet MCK-u.

Kościelisko z Serduszkiem

Już po raz trzeci gmina Kościelisko gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. - W tym roku mamy w terenie dziesięciu wolontariuszy - mówi Anna Hadowska, szefowa Sztabu Gminy Kościelisko. Będzie ich można spotkać w niedzielę u wylotu Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej, obok kościoła parafialnego w Kościelisku, przy stoku narciarskim Witów-Ski, przy trasach biegowych, a także podczas związanego z finałem wydarzenia kulturalnego, które odbędzie się na scenie plenerowej obok Domu Ludowego. Będą tam występy dziecięcych zespołów regionalnych i młodych artystów, będzie można skosztować potraw przygotowanych przez mieszkańców i lokalne restauracje.

Na scenie na Chotarzu wystąpią Mali Witowianie, Marysia Sieczka, Szarotki, Skibowiańskie Zwyrtliki, Hop-Cup i Mali Dzianiszanie. Będzie pokaz salsy, malowanie twarzy i tatuaży. Strażacy zaproszą na przejażdżkę swym ratunkowym quadem. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku czuwać będą nad bezpieczeństwem. Fabryka Talentów zaprezentuje prace swych uzdolnionych podopiecznych. A głodnym i spragnionym serwowane będą smakołyki przygotowane przez ludzi dobrej woli, karczmę Ziębówka i karczmę Siuchajsko.

- Nasz Sztab ciągle się rozwija - podkreśla Anna Hadowska. W tym roku po raz pierwszy puszki WOŚP są w Termach Chochołowskich, w schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz w sklepie Rajski w Kościelisku. Do zbiórki dołączyły Polskie Koleje Linowe. Ponadto z WOŚP gra schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej i Schronisko Harcerskie Głodówka. A w samym Kościelisku: Centrum Informacji Turystycznej, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Urząd Gminy i Cukiernia Samanta.

Na allegro można wylicytować m.in. narty Andrzeja Bargiela i Zofii Kiełpińskiej, zdjęcie wykonane przez Marcina Kina, przepiękne łapawice, lekcję gotowania z Lady Kitchen, bieg po gminie z wójtem Romanem Krupą czy voucher na pobyt w hotelu Eco Tatry.

Finał WOŚP w Rabce Zdroju

Będzie się dużo działo także w Rabce-Zdroju. Wśród atrakcji między innymi: piknik na śniegu ze Stowarzyszeniem Dawnej Rabki Czar, który odbędzie się tradycyjnie już pod pergolą w Parku Zdrojowym, a także spektakl w Teatrze Rabcio "Zimowa przygoda" w reżyserii Krzysztofa Orskiego. Będą pokazy ratownicze w wykonaniu druhów OSP Chabówka oraz licytacja, której towarzyszyć będą występy rabczańskich wokalistów - Bogdana Świerczka i Łukasza Zazuli. Punktualnie o godz. 20 - tradycyjne światełko do nieba.

W Krempachach to już tradycja

Finał WOŚP w Krempachach jak zwykle odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury. Początek imprezy o godz. 15. W programie: występ orkiestry dętej z Krempach i Gronkowa, pokazy taneczne zespołów regionalnych: Hajduki z Łapsz Wyżnych, Małych Toniecnicków z Krempach, Bystrego Potoku z Kacwina i Małych Gronkowianów z Gronkowa. Zagrają również kapele: Sprytni z Krempach, Paka Band z Osielca, Nie Ma Mocnych z Bukowiny Tatrzańskiej i wielu innych. W przerwie pomiędzy występami można będzie obejrzeć przygotowane przez wolontariuszy skecze i przegryźć coś słodkiego w bufecie.
Wolontariuszy spotkamy także w wielu innych miejscowościach na Podhalu - m. in. w Witowie, Poroninie, Czarnej Górze, a nawet nad Morskim Okiem.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
yano 2023-01-29 18:50:50
@abc
"Są na to raporty i sprawozdania." Gdzie? podaj link. Chodzi mi konkretnie o przepływy pieniędzy pomiędzy spółkami i spółeczkami Owsiaka, jego rodziny i oficerów prowadzących.
Gg 2023-01-29 13:03:21
Mariola, zgłosiłam do Prokuratury w Krakowie mowę nienawiści i obrazę uczuć religijnych.
Baciok 2023-01-29 12:57:20
Czemu ŚWIĄTECZNEJ pomocy?????? Dawno po świętach jest! Skąd ta głupia nazwa?
zakop 2023-01-29 12:09:07
Dorula czy ci nie żal ? razem z Mariolą która pisze bzdury podajcie sobie ręce
abc 2023-01-29 11:30:51
@Mariola i reszta która pluje na Orkiestrę, a nie macie pojęcia o czym mówicie: macie internet? no raczej macie, skoro tu opluwacie innych, to sobie weźcie i wyguglajcie w tych internetach ile fundacje zarabiają na zbiórkach i jaki procent uzbieranych kwot przeznaczają na pomoc a ile na pensje prezesów. I tak się akurat składa, że Orkiestra jest jedną z tych fundacji która prawie wszystkie uzbierane pieniądze przeznacza na pomoc. Są na to raporty i sprawozdania. Przestańcie powtarzać zasłyszane bzdury. Zwłaszcza te w kościołach. Amen
Mariola 2023-01-29 10:05:02
Ten w c zerwonych portkach to sie obłowił na naiwności dzieci....Kiedy sie uczciwie rozliczy ze zbiórek...chyba nigdy bo tacy sa bezkarni w myśl Nojmana....
Zbooj 2023-01-29 09:08:12
@M86
Podziękuj Jarkowi z sejmu.
M86 2023-01-27 22:14:58
He nie publikujys nie publikujys no dobre jo bede robiył na owsioka i na wos no ba jako
 • USŁUGI | budowlane
  Kompleksowe usługi remontowe i wykończeniowe. Krótkie terminy. 795816885
  Tel.: 795816885
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni CUKIERNIKA, MAGAZYNIERA, EKSPEDIENTKĘ. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM z działką 1450 m2, Ciche Górne - 602 444 205.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). 791 669 932.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  YAMAHA MT 125, 2017r., sprowadzony, 1-szy właściciel, 100% bezwypadkowy, niski przebieg, stan bardzo dobry. Możliwość zakupu za dodatkową opłatą mało używane: kask, kurtka i rękawiczki rozmiar L oraz buty rozmiar 43. Tel. 793 008 357.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię szwaczkę do prostego szycia w Poroninie. 602393185
  Tel.: 602393185
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY OGÓLNE i WYKOŃCZENIA W DREWNIE - PITMAR - 788 224 644. Wykonujemy m.in.: IMITACJE STARYCH PŁAZÓW, SZALOWNIE, MONTAŻ PODBITEK Z RYSIAMI, ADAPTACJA PODDASZY, TARASY, PERGOLE, ALTANY, GRILLE.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam garaż w bloku na os. Pardałówka. Prąd i woda na wyodrębnionych licznikach. Do garażu przynależy, znajdujące się bezposrednio ponad, dostepne przez właz sufitowy, poddasze. 602 102 501
  Tel.: 602
 • PRACA | dam
  Poszukuję stylistki paznokci do salonu w Zakopanem . Oferuję dobre wynagrodzenie, bazę klientek, elastyczne godziny pracy, miłą atmosferę. Zachęcam do kontaktu pod numerem 881922674. 881922674 papiez.aneta@gmail.com
  Tel.: 881922674
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY PRACOWNIKOW DO PRACY W HOLANDI!! DO BUDOWY NAMIOTOW ORAZ PRACY W MAGAZYNIE.NA KONTRAKT CZASOWY LUB STALY Z ZAKWATEROWANIEM.DOBRE WYNAGRODZENIE.ZAINTERESOWANYCH PROSZE O KONTAKT TEL 0031 616955169,MAILOWY ela@vanvugtverhuur.nl. 0031 616955169 , Herenengstraat 26 ela@vanvugtverhuur.nl
  Tel.: 31
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Do małych sklepów w Zakopanem i Suchem SPRZEDAWCZYNIE na stałe, również emerytki. 606 751 451.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy recepcjonistki do Chałupek pod Giewontem w Murzasichlu -przyjmowanie Gości/ rozliczanie pobytów -obsługa rezerwacji telefonicznych/mailowych -obsługa portali noclegowych -sprawdzanie czystości domków Praca w godzinach 9-17, 25zł/h/netto. 660719519 www.chalupkipodgiewontem.pl chalupkipodgiewontem@wp.pl
  Tel.: 660719519
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. C (BECZKOWÓZ, SZAMBIARKA) - WAKSMUND. 603 656 796.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe - nowoczesne domy w Zaskalu sprzedam 660797241 b12.pl.
 • NAUKA
  Korepetycje. Przygotuję do egzaminu ósmoklasisty. Dojadę do domu ucznia.. 602139636 zawit@interia.pl
  Tel.: 602139636
 • USŁUGI | inne
  PRALNIA ZAWRAT - PRANIE, MAGLOWANIE - pościele, obrusy, ręczniki itp. 501 788 640
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADĘ LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Potrzebna WIZUALIZACJA WNĘTRZA 59 m2 - kwota do 3.000 zł. 692 613 703.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  Firma Budowlana Domalik Piotr w Ostrowsku zatrudni od zaraz , pomocnika budowlanego i majstra budowlanego , proszę o kontakt telefoniczny. 504 105 320
  Tel.: 504
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCJNE RĘCZNE CEMENTOWO-WAPIENNE, ZACIERANE PIASKIEM KWARCOWYM. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI TRADYCYJNE RĘCZNE. WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE, SZYBKIE TERMINY REALIZACJI. 696 688 324.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZIARZ przyjmie zlecenia. 696 688 324.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - LOKAL do wynajęcia ok. 60 m2. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ - ROLNĄ, LUB DOM DO REMONTU ZAKOPANE lub KOŚCIELISKO. tel. 507 360 911
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  PRZYJĘCIA KOMUNIJNE, IMPREZY INTEGRACYJNE, itp.- KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia powierzchnie BIUROWO - USŁUGOWE od 100 do 600 m2 na II piętrze. Park Handlowy STOPIAK w Nowym Targu. Tel. 606 123 437.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE, MONTAŻ ŚNIEGOŁAPÓW ORAZ WENTYLACJI. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
2023-03-26 21:00 Szachowi mistrzowie z Pienin (ZDJĘCIA), (WYNIKI) 2023-03-26 20:00 Asamblaże Szyrszenia zawędrowały do Torunia 2023-03-26 19:00 Jak zwiększyć liczbę miejsc parkingowych przy Podhalańskiej? 1 2023-03-26 18:47 Rozwiązania w zakresie ochrony przeciwpożarowej dla elektrowni i elektrociepłowni 2023-03-26 18:30 Nic tu nie jest prawdą i wszystko tu jest prawdą. Konkurs dla czytelników 1 2023-03-26 18:00 Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Spytkowicach rusza w maju 1 2023-03-26 17:16 Kolizja koło stacji benzynowej 2023-03-26 17:00 Miasto podsumowuje historię zanieczyszczeń na skraju rezerwatu 1 2023-03-26 16:00 Przeskakiwał przez potok, upadł i wybił sobie ząb 2 2023-03-26 15:00 Miłosne trele czas zacząć 2023-03-26 14:00 To będzie na Podhalu drugi stadion po COS-ie 1 2023-03-26 13:00 Gdzie się podziały pienińskie księgarnie 7 2023-03-26 12:00 Burze, drobny grad i śnieżna krupa, zima nie daje za wygraną 2023-03-26 11:00 Jubileuszowy Salon Marcowy pod Tatrami, rzeźby Pecucha, malarstwo Flecka 2023-03-26 10:50 Nieprzytomny narciarz skiturowy pod Kościelcem 2023-03-26 10:16 Czasowy powrót Rembowskiego 2023-03-26 10:00 Władzo! Pomóż w walce z... szatanem 37 2023-03-26 09:00 Remont rabczańskich tras rowerowych 2023-03-26 08:00 Już w przyszłą niedzielę w Rabce kolejna edycja słynnego Konkurs na palmę wielkanocną 2023-03-25 22:27 Spod Tatr pod Babią Górę (WIDEO) 2023-03-25 21:45 Niczym w rzymskim Koloseum - Droga Krzyżowa w Rabie Niżnej 2023-03-25 21:20 Pierwsza tęcza 2023-03-25 21:00 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS. Nie klikajcie w te linki! 4 2023-03-25 20:11 Czy ktoś poznaje swojego kota? 2023-03-25 20:00 O Pienińską Basztę 1 2023-03-25 19:00 Za wcześnie na dyskusje o przebiegu gondoli 2023-03-25 18:36 Zmarł Stanisław Bańka, były komendant zakopiańskiej Straży Pożarnej 1 2023-03-25 18:00 Uwaga, od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na zakopiance 2023-03-25 17:04 Szlakiem piwnej monokultury, czyli wielka libacja na Kozińcu 12 2023-03-25 16:00 Sezon narciarski w Szczawnicy już skończony 1 2023-03-25 14:55 Dobre wieści o stanie zdrowia Marty Kubackiej. Jest stabilna 1 2023-03-25 14:04 Czy trzeba zmienić przepisy dotyczące pracy w niedzielę? 15 2023-03-25 13:00 Polacy nie płaczcie (WIDEO) 3 2023-03-25 12:00 Po deszczu wyszło słońce. W wyższych partiach Tatr zalega śnieg i lód 2023-03-25 11:00 Apartament z widokiem na kłopoty 16 2023-03-25 10:18 Pożar samochodu w Hałuszowej 6 2023-03-25 10:00 Pod Giewontem wszystkie miejskie place zabaw dla dzieci zostały już otwarte 3 2023-03-25 09:00 Dlaczego wycięto drzewa na Zwierzynieckiej i Chałubińskiego? Urząd tłumaczy 4 2023-03-25 08:00 Zagórzańska Bagnięć. Wielkanocny Konkurs Palm 2023-03-24 21:45 Joanna Mąka zaśpiewa przy Krupówkach, będą też nieoczywiste aranżacje Radiohead 2023-03-24 20:59 Czy Polska będzie drugą Norwegią? Zakopiańscy radni na spotkaniu z Rafałem Piechem (ZDJĘCIA) 16 2023-03-24 20:00 Fudalowe imię nigdy nie zaginie 2 2023-03-24 19:00 Protest mieszkańców przeciwko budowie kolejnego masztu telefonii 5G 3 2023-03-24 18:00 Z ciupagą przez Azję, Kasia i Andrzej z Googlebox w nowym programie 2023-03-24 17:40 Serce dla serca! Zbiórka produktów 2023-03-24 17:15 Byłem w podobnej sytuacji co Dawid Kubacki 2023-03-24 16:30 W tej budce pobierali opłaty za wejście na Gubałówkę. Teraz mamy tu śmietnisko 6 2023-03-24 15:44 Pogrzeb Włodzimierza Weselskiego w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2023-03-24 15:13 Poszukiwani w rękach zakopiańskich policjantów 2 2023-03-24 15:00 Szaflary rozkopane. Dworzec zmienia się nie do poznania 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-03-26 22:20 1. Naród opętany telewizorem !!!!!! Natychmiast spalcie je na stosie!!!!!! 2023-03-26 20:59 2. Zaangażowanych w to było ze 30 osób z 6 instytucji. Chodzili przez rok, kiwali głowami, cmokali, pisali pisma i nie było komu zatkać rury. 2023-03-26 20:59 3. No cóż. Dla niektórych wszystko jest albo czarne albo białe i nie przyjmują do wiadomości, że może być coś poza tym. 2023-03-26 20:46 4. Burmistrzu,, jak żyć?! Atakuje Szatan, jak żyć?! Pomóż burmistrzu złapać Szatana bo nie da się żyć! ... Ja chyba śnię, czy to XXI wiek? Na pewno? 2023-03-26 20:40 5. Najważniejsze że słuchają głosu z ambony, a że potem jest na bakier z sąsiadami, to już inna sprawa. Taki zamknięty obóz "kimsiów". Dobrze, jak się ktoś wyrwie na stałe do aglomeracji miejskiej. 2023-03-26 20:31 6. Stadiony, centra naukowe a odpady trafiają w pola i do lasu. lub do pieca. Domy po polach wójt pozwolił budować gdzie nie ma kanalizacji ani dróg. Będziemy sławni na cały świat. 2023-03-26 20:17 7. Nowe chodniki przez trawniki a po starych chodnikach szeroka jezdnia. 2023-03-26 20:04 8. "Nic tu nie jest prawdą i wszystko tu jest prawdą." zupełnie, jak na wiecach wyborczych PO - PiS. Koniecznie w tej kolejności 2023-03-26 19:28 9. Nie mieszkam w tamtym rejonie, ale mam taką ogólną uwagę - zarówno ja jak i moja rodzina dużo czytamy i kupujemy ponad setkę książek rocznie. Ale od kilkunastu lat głównie na allegro - bo można na spokojnie poszukać najlepszych ofert (nowych i używanych), porównać ceny, poczytać recenzje w międzyczasie. A odbiór w wybranym paczkomacie najpóźniej po 2 dniach, lub dostawa kurierem do domu/do pracy - jak komu wygodnie. I wszystko to można zrobić o dowolnej porze - 24h na dobę. Zaś mając wykupioną odpowiednią usługę i kupując książki za odpowiednią sumę, nie płacimy już nic za dostawę. W skali roku to jest kilkaset zł oszczędności. 2023-03-26 19:20 10. @X.Teofil Wiem co to jest dogmat, w przeciwieństwie do ciebie. Twoim zdaniem każde wypowiedziane przez Papieża zdanie/opinia jest dogmatem. Papież np. mówi, że ziemia jest okrągła. A jak się okaże plaska?
2023-03-20 20:15 1. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 2. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 3. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 4. Brakowało jeszcze toastów i drink baru... 2023-02-02 18:13 5. Ciesom nos kónicki od mojego ojca, jeedyn ze Skrzypnego, a dr ugi z Dunajca, hej! 2023-01-27 00:11 6. tak, TOPR miał cały zestaw do akcji lawinowej, ale i prostą i treściwą pogadankę o śniegu i zagrożeniach z nim związanymi. I to wszystko co ta akcja miała wspólnego ze śniegiem. Myślę że rzucanie śnieżkami do celu było by lepsze od tej całej reszty "atrakcji". 2023-01-23 11:54 7. Z tego co widziałem, TOPR miał cały zestaw lawinowy 2023-01-23 09:22 8. Rośnie Ci to dziecko. 2023-01-17 00:14 9. Basia śpiewa przeeeeślicznie! Kolędy chwytają za serce. 2023-01-16 21:25 10. Z nazwą, czyli śniegiem tan dzień miał mało wspólnego. Chyba liczyli na to że śniegu nie będzie. A był. Atrakcje typu wawel bus - kolejka może 30metrow ale odstać trzeba było 2,5 godziny. Strzelnica z elektronicznej wiatrówki - kolejka około 45minut. Samba, rysowanie, i to chyba koniec tych atrakcji. Jedynie TOPR miał sondę lawinowa, i to chyba jedyne co ze śniegiem ta cała akcja miała wspólnego.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP