2023-10-27 14:40:37

Reklama

Rabka-Zdrój

Będzie kolejne doniesienie do prokuratury na rabczańskiego burmistrza

Radni zdecydowali o tym podczas sesji - w głosowaniu.

Wniosek do prokuratury to następstwo interpelacji skierowanej do burmistrza, zawierającej kilkadziesiąt pytań. Lista zapytań była z kolei reakcją na wpis zamieszczony przez Leszka Świdra w mediach społecznościowych, tuż przed głosowaniem w sprawie pierwszego wniosku do prokuratury skierowanego przez Radę. W oświadczeniu burmistrz zarzucił, że rada koncentruje się na rozgrywkach personalnych, wywołuje awantury, bojkotuje każdą inicjatywę burmistrza. Dalej włodarz wskazał szereg inicjatyw, które miały być przez radę zbombardowane, między innymi kwestia zakupu autobusów elektrycznych, czy budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1. Burmistrz wytknął też radnym autorstwo zamieszania przy powoływaniu dyrektora szkoły w Zarytem. Jako kolejny przykład awanturnictwa radnych została przywołana kwestia protestu mieszkańców przeciwko budowie masztu telekomunikacyjnego w Ponicach. Tam do sporu - po stronie mieszkańców - włączyli się radni opozycji. Okoliczności likwidowania, czy raczej przekształcania Przedszkola nr 2 - to kolejny przykład zamieszania, które świadczy zdaniem burmistrza o awanturniczej roli rady miasta podobnie jak inicjatywa radnych zmierzająca do uchylenia niektórych zapisów planu przestrzennego zagospodarowania dla strefy "A" ochrony uzdrowiska. Burmistrz wreszcie nie omieszkał wypomnieć radnym, że poskarżyli na niego do prokuratury. Najświeższą sprawą wspomnianą przez Leszka Świdra była kontrola w biurze rady przeprowadzona pod nieobecność pracownika i bez powiadamiania przewodniczącego – oburzenie radnych burmistrz uznał za kolejny przejaw awanturnictwa. Na koniec apelował „powrót na drogę normalności”. 

W odpowiedzi radni przygotowali zbiorową interpelację, podpisaną przez 9 członków rady. W 38 punktach sygnatariusze zażądali bardzo szczegółowych wyjaśnień dotyczących "oświadczenia".

Leszek Świder odniósł się do zapytań "zbiorowo". Stwierdził, że oświadczenie skierowane do mieszkańców opublikował na portalu społecznościowym „jako osoba prywatna” i miało ono charakter komentarza.
 
Odpowiedź nie usatysfakcjonowała radnych. Opozycja uznała, że burmistrz poświadczył nieprawdę w odpowiedzi na interpelację a ponadto - nie dopełnił swoich obowiązków. 

Tuż przed głosowaniem projektu uchwały przygotowanej przez opozycję - burmistrz i część przychylnych mu radnych opuścili salę obrad. Na sali pozostała jednak wystarczająca liczba radnych dla utrzymania kworum. Projekt uchwały został przegłosowany. A do zredagowania doniesienia i przekazania go prokuraturze został zobligowany przewodniczący rady.

Do tej najnowszej inicjatywy opozycji burmistrz Leszek Świder odniósł się w mediach społecznościowych. - Sytuacja jest tak absurdalna, że postanowiłem nie uczestniczyć w tych igrzyskach. Już komuniści mówili daj mi człowieka a my znajdziemy na niego paragraf. Mogę tylko podziękować tym radnym, którzy nie dali się wciągnąć w ten smutny spektakl. Zupełnie inaczej wyobrażam sobie współpracę na linii Burmistrz - Radni - napisał Leszek Świder. - Oczekuję konstruktywnych dyskusji i realnych do zrealizowania propozycji zadań mających służyć mieszkańcom. Na przykład od początku naszej wspólnej kadencji prosiłem radnych by ustalili kolejność inwestycji drogowych i zadeklarowałem, że będę je realizował. Mija 5 rok naszej działalności i radni nie przyjęli takiej listy. Nie byli również zainteresowani poważnymi i trudnymi tematami. W kwietniu  2019 r. zmienił się Prezes Szpitala Miejskiego i stwierdził, że dług szpitala przekroczył wartość majątku spółki i powinienem ogłosić upadłość. Jeżeli tego nie zrobi to on i ja będziemy odpowiadali majątkiem osobistym za długi szpitala. Zaryzykowaliśmy a po 4 latach staramy się ten szpital wyremontować i rozbudować. Miesiąc temu podpisałem imienny weksel na kwotę 230 tys. zł jako zabezpieczenie wkładu własnego gmin uzdrowiskowych. Podpisałem, bo liczę, że dzięki temu w przyszłym roku uda się pozyskać dla naszej gminy około 8 mln zł. Tak jak w przypadku szpitala nie wiadomo jak to się skończy.  Nie oczekuję od radnych heroizmu ale jestem ciekaw, który z radnych głosujących tak chętnie za donosami do prokuratury podpisałby taki weksel? Ale przecież w tym wszystkim nie chodzi o mieszkańców Rabki-Zdroju. Jak dzisiaj stwierdził demagogicznie jeden z radnych zadaniem radnych jest interpretacja wydarzeń ważnych dla mieszkańców. Pomylił pojęcia bo zapewne chodziło o interpelacje. Inna radna stwierdziła, że nie rozumie wielu spraw i żąda wyjaśnień. I ten brak zrozumienia podstawowych pojęć i potrzeb mieszkańców nie pomoże w rozwoju Rabki-Zdrój. Pozostaje mi powtórzyć apel z 09.08.2023 r.: apeluję do radnych o opamiętanie i powrót na drogę normalności czyli pracy na rzecz mieszkańców. Pomimo różnicy zdań mieszkańcy oczekują od nas pracy na rzecz gminy a nie rozgrywanie personalnych ambicji. Przed nami 6 miesięcy kadencji i dużo wyzwań, np. przebudowa i remont szpitala, remonty dróg po ulewach, termomodernizacja szkół, remont rynku, ul, Zakopiańska i wiele innych zadań na których powinniśmy się skoncentrować.

mk

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pytajnik 2023-10-31 07:30:50
Wielu ludzi zadaje pytanie, dlaczego jeżeli zabrano się za wyburzanie szpitala nie zburzono go całkiem?
Remont starej substancji jest bardziej kłopotliwy i kosztowny - to wie każdy inwestor.
Proszę popatrzeć na 3 róże. Inwestor zrównał ruinę z gruntem.
Ktoś tego w sprawie szpitala nie przemyślał...
zberesnik 2023-10-30 21:25:14
Kocham Rabke. Kocham to miejsce zmeczone jak ja. Tu sa moje palmy, emerytalne, chociaz klasyk widzial je gdzie indziej. Cale to porusenstwo nie sluzy niczemu, ot, przeciw i juz. Bierzcie sie za lby ale moze na galach walki w klatce. Calosc nakreca niezawodny TP. Lapy precz. Od mojej milosci.
rabczanin 2023-10-28 09:36:15
Przypuszczam, że szambo dopiero po wyborach się wyleje, jak trupy z szafy zaczną wypadać. Radni powinni w mojej opinii już zacząć audyty w podległych instytucjach.
Rabczanin 2023-10-28 07:39:27
Burmistrz nie ma odwagi zostać na sesji i odpowiadać na zarzuty radnych bo jest winny. Piszą mu te wypociny na fb jego klakiery bo on nie umie nic napisać tylko obraża się jak dziecko. Zwalnia ludzi uczciwych a pozostawia takich przez których trzeba było zapłacić dużo większe odszkodowanie dla parafii Marii Magdaleny za ulicę słoneczną. Pan A. powinien stracić od razu posadę za to zaniedbanie. Następnie przetargi są tak ustawiane że zawsze jest jakiś aneks i wszystko kosztuje kilkakrotnie więcej. Pan P. już dawno powinien być za to zwolniony i postawione powinny być mu zarzuty do prokuratury. Trzeba media tym wszystkim zainteresować, będzie podobnie jak w starostwie w Nowym Targu.
Były uczeń 2023-10-28 04:29:34
Panie Leszku. Proszę się nie obawiać. Proszę nie pisać komentarzy, wyjaśnień. Bo jest pan sprawnym politykiem. Pańskie decyzje same się napewno obronią. Bo czuje pan potrzeby Rabki jak nikt inny.
nowe szaty 2023-10-27 21:35:11
Co komuniści mówili, mniejsza o to. Ważne jakie metody i zwyczaje zaimplementował Pan osobiście w Rabce i jakie metody były stosowane.
Do dziś nie przeprosił Pan ludzi, którzy zostali publicznie pomówieni i upokorzeni.
Nie ma Pan odwagi nawet wziąć odpowiedzialności jako Burmistrz za publikowane publicznie treści.
Nikt nie uwierzy w Pana piękne słowa, za którymi przypuszczalnie kryje się rozpaczliwa zwykła walka o utrzymanie stołka. Wynik do wyborów parlamentarnych Pana zastępczyni pokazał jasno skalę poparcia wśród rabczańskiej społeczności dla aktualnej rabczańskiej konstelacji samorządowej. Król jest nagi.
sp 2023-10-27 20:04:51
Bedzies cukierecki łowijoł.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA (najlepiej z doświadczeniem), OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA ROLNA ok. 25 arów - Gliczarów Górny. DZIAŁKA 8 arów - Leśnica. 669 948 694.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3, 2010r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 2010r. 604 401 542.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, 1980r. 604 401 542
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ ROBOTY BUDOWLANE. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora poszukuje pracowników w zawodzie: pomocnik,malarz, cieśla,zbrojarz,murarz,operator koparko ładowarki, roboty wykończeniowe. 602629623 Sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Pizzerman - Parmezzan Nowy Targ. Poszukuje młodej, energicznej, chętnej do pracy osoby która chciałaby zostać Pizzermanem. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystko pokażemy oraz przeszkolimy. Wystarczy szczera chęć i praca według naszych wartości.. 729882977 parmezzan19@gmail.com
  Tel.: 729882977
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Rzepiska -działka budowlana 1018m2 -super widokowa -Sprzedam tel 660797241 b12.pl.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zaskale -działka budowlana 675m2 lub 1350m2 do wyboru -sprzedam tel 660797241 b12.pl.
 • PRACA | dam
  Ośrodek Wczasowy w Zakopanem zatrudni recepcjonistkę/tę. Umowa zlecenie lub umowa o pracę. Możliwość zamieszkania. 604113888
  Tel.: 604113888
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ do sklepu spożywczego w Białym Dunajcu - 888 472 789.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry zatrudni pracownika do działu recepcji. +48608088017 https://ecotatry-hotel.pl/ ksiegowosc@projinwest.pl
  Tel.: 48608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • PRACA | dam
  Poszukuję kierowcy kat. D praca stała tel.600088258. 600088258
  Tel.: 600088258
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DOM LUB MIESZKANIE 2, 3-POKOJE. Tel. lub sms: 692 769 524.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, DACHY. 608 729 122.
 • BIZNES
  Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608729122
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ KIEROWCE KAT: C+E. 602261925 holserwis-misiniec@wp.pl
  Tel.: 602261925
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE. BUDOWA DOMÓW SZKIELETOWYCH, PRACE REMONTOWO-WYKOŃCZENIOWE, MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PANELE, GLAUZRA. MEBLE KUCHENNE I ŁAZIENKOWE POD WYMIAR, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY WNĘK. Wolne terminy na rok 2024. 888 405 627.
 • USŁUGI | budowlane
  TARTAK PRZEWOŹNY - USŁUGI - 690 535 222.
 • USŁUGI | budowlane
  STOLARSTWO - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ - 690 500 277.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • BIZNES
  Profesjonalne poprowadzę obiekt noclegowy. Kilkunastoletnie doświadczenie, referencje. 0048 788 633 633
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-05-21 21:30 Mamy autobus transgraniczny Nowy Targ-Stary Smokowiec, czas na Zakopane-Poprad 2024-05-21 20:36 Jakie ma być to Muzeum Taternictwa i Narciarstwa w Zakopanem? Ruszają społeczne konsultacje 2024-05-21 19:28 Do góralki zjechała cała rodzina, pani Janina świętuje 90 urodziny (WIDEO) 2024-05-21 19:00 Zamoyscy. Spichlerz wartości 2024-05-21 18:32 Wiemy już czym rząd chce zastąpić konny transport do Morskiego Oka 14 2024-05-21 17:35 Jazda hulajnogą po pijanemu słono kosztuje 1 2024-05-21 17:10 Sklep HM-Furnitura dla kreatywnych - twórczość zaczyna się od zakupów 2024-05-21 16:36 Beata Szydło na wyborczej, kampanijnej trasie wizytuje Katownię Podhala (WIDEO) 5 2024-05-21 15:59 Ma 19 lat, BMW i już drugi raz stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości 3 2024-05-21 15:00 Ambasador i konsul Republiki Chorwackiej odwiedzili Zakopane 2024-05-21 14:51 Kto może otworzyć myjnię bezdotykową? Sprawdź wymagania! 2024-05-21 14:37 BADANIE OSTEOPOROZY - 29 maja - Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II 2024-05-21 14:00 Moj, dziewczyna i dawny obyczaj w Dursztynie (ZDJĘCIA) (WIDEO) 1 2024-05-21 13:45 Koniec roku szkolnego. Jak pożegnać nauczyciela z klasą? 2024-05-21 13:13 Zrozum swojego kota 2024-05-21 13:00 Zdolna uczennica z Zakopanego jako finalistka Olimpiady Chemicznej ma otwarte drzwi na studia 5 2024-05-21 12:56 Wyłaz dachowy - rodzaje, co warto wiedzieć? 2024-05-21 12:49 Jak mocować styropian? 2024-05-21 12:00 Zrekonstruowane schronisko z Babiej Góry otwarte (WIDEO) 2024-05-21 11:30 Charles Dickens na tropie morderstwa. Mamy dla Was książki 2024-05-21 10:59 Wjechał w płot, stracił samochód 2024-05-21 10:25 Ten krój sukienki perfekcyjne podkreśli Twoją figurę! Modne propozycje z letniej kolekcji MOHITO 2024-05-21 10:00 ZALPN. Trudna przeprawa mistrza 2024-05-21 09:00 Deszcz przepłoszył drogowców, malowanie w taką pogodę to nie lada wyzwanie 1 2024-05-21 08:00 W Tatrach i Zakopanem mamy jednodniowe okno pogodowe, w górach uważajcie na burze 2024-05-20 21:00 Podhalanka świętuje, ale twórcy zabrakło 13 2024-05-20 20:00 Parking wprawdzie pusty, ale chodnik dla samochodu lepszy. I tańszy 13 2024-05-20 19:30 Skondeś ty, cyjześ ty? Posiady Orawskie 2024-05-20 19:06 W Zakopanem jadąca Land Roverem uderzyła w Jaguara, a wszystko przez kierowcę Opla 5 2024-05-20 19:00 Palowanie w Kasinie Wielkiej zakończone. Kiedy przejedziemy drogą? 1 2024-05-20 18:00 Pożar na górnej stacji wyciągu w Zakopanem 4 2024-05-20 17:00 Zakopiańczycy pożegnają Andrzeja Brandstattera w sobotnie popołudnie 2024-05-20 16:30 Pierwszy Nowotarski Turniej Tenisa Ziemnego za nami 2024-05-20 16:00 Raz słońce, raz deszcz, jest i burza z piorunami 1 2024-05-20 15:00 Nowy prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rabce 2024-05-20 14:00 Rabczański stok narciarski, niby martwy a jednak żywy 2024-05-20 12:00 Będzie przerwa w dostawie wody w Zakopanem 2024-05-20 12:00 Uwaga! W Zakopanem zagrzmi w samo południe, czeka nas burzliwy poniedziałek 2024-05-20 10:58 Wybuch w lokalu gastronomicznym, jest jedna osoba poszkodowana 11 2024-05-20 10:00 Kupa... problemów 2024-05-20 09:30 Pieśni wiosenne nad Dunajcem wyśpiewywane 2024-05-20 09:00 Półtora roku robót publicznych za pochwałę zabójstwa policjantów 4 2024-05-20 08:00 Przygarnij przyjaciela! Psy z nowotarskiego schroniska czekają na dom 7 2024-05-19 21:45 Nowy Targ. Co powie minister nauki nowej rektorce Podhalanki? 15 2024-05-19 21:00 Galeria Sztuki BWA Jatki: Z górami nieustająco rozmawiam (WIDEO) 2024-05-19 20:00 Asfaltowanie drogi powiatowej w Ochotnicy Górnej. Będą spore utrudnienia 2024-05-19 19:00 Znów zwężenia na zakopiance - uważajcie jadąc w stronę Krakowa 2024-05-19 18:00 Stara zabudowa placu Dietla to ciekawe miejsce dla malarzy 2 2024-05-19 16:00 Puchar Świata MTB UCI w Downhillu w Szczyrku (WIDEO) 1 2024-05-19 15:00 Noc Muzeów w Rabce-Zdroju
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-05-21 20:56 1. A koniki będą leżeć do góry kopytami, skubać zieloną trawkę i chłeptać wodę z Morskiego Oka. I wszystko to dzięki wielce czcigodnej ministrze Henning- Klosce. 2024-05-21 20:46 2. TPN powinien być właścicielem busów elektrycznych a konie wycofać! 2024-05-21 20:43 3. Jarku, bo dawniej ludzie schodzili na pobocze, a dziś zaplują mu przednią szybę i kopa zasadzą w boczną blachę. 2024-05-21 20:37 4. cały cos wiadomo było po co ta hołota robiyła afere, ministry, posły, zieloni to antyfolk, a my sie dajymy!! znawcy wyniscom tradycje!!! niek to bierom do stolice tam ich miyjsce!! 2024-05-21 20:34 5. GT-owska wazelina wsadza lapy do kieszeni. Taki lewacki obyczaj. 2024-05-21 20:23 6. W Londynie w Madrycie, w Nowym Jorku, w Berlinie pod Bramą Brandenburską zaprzęgi konne nie przeszkadzają ! Też uważam że lekkie fasiągi "weselne" by wystarczyły. I to są najbardziej ekologiczne pojazdy ! Na drodze do Morskiego Oka w tragicznym stanie są lasy ginące bo trzeba chronić Kórnika i teraz w lecie nie wyobrażam sobie pożaru elektryka czy baterii elektrycznych, może to doprowadzić do ogromnego pożaru suchego lasu na niewyobrażalnej przestrzeni i ostatnie widziałem jak gasi się elektryka ! Kto i skąd dowiezie tam specjalną wannę ? 2024-05-21 20:14 7. Nie wiadomo o co tu chodzi - Jaka "jedynka"??? - Kompetencje zerowe, znajomość języków obcych zerowa, umiejętność współpracy z osobami o innych poglądach zerowa, a na dodatek ponowne kandydowanie do instytucji EUROPEJSKIEJ - tej znienawidzonej "wyimaginowanej wspólnoty, z której dla Polaków niewiele wynika", której flagi pani B. Szydło jako premier RP - członka Unii Europejskiej usuwała z konferencji prasowych po posiedzeniach kierowanego przez nią pisowskiego rządu... Ale jak to mówią stare, mądre porzekadła - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... pieniądze, a te, nie takie małe dla posła do Parlamentu Europejskiego, a potem dla posła - emeryta się pani Beacie Szydlo PO PROSTU NALEŻAŁY... i NALEŻĄ... Czyż nie coś takiego, z obłudną i butną miną pani Szydło sama wrzeszczała z sejmowej mównicy pięć lat temu uzasadniając duże podwyżki wynagrodzeń dla członków swojego rządu??? 2024-05-21 19:49 8. To działalność antygóralska i antykonna ? 2024-05-21 19:36 9. Nazwa marki tego pojazdu oraz wykonawcy ? 2024-05-21 19:30 10. O to szybko. Załaduje tu jakimś lobbingiem. Wnet nie będzie koni po Bukowinie i okolicach bo nikt nie będzie se trzymał dla przyjemności bo utrzymanie koni kosztuje i to nie mało. Ale ekoświry z vivy tego nie zrozumieją bo to odrębny stan umysłu. Kultura związaną z koniami na Podhalu niedługo zaniknie , ale co tam. Kasa najważniejsza. I to nie dla górali bo goralom nie wolno zarabiać bo przecież zaraz jest gadanie że są pazerni. A producenci busow elektrycznych moga bo wtedy będzie spoko.
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania