Reklama

2023-11-08 19:45:01

Reklama

Nowy Targ

Kandydat na burmistrza i kancelaria usług wątpliwych

Reklama

Wysłali Cię za kraty? Staszek Cię wyciągnie - taką reklamę zawiesił w witrynie swego biura kandydat na burmistrza Nowego Targu. Na zdjęciu za kratkami widniał obecny burmistrz. Ale kim jest Staszek?

Stanisław Kułach jest, jak na razie, jedynym kandydatem do objęcia burmistrzowskiego stanowiska. Ogłosił to w zeszłym roku, dokładnie 1 kwietnia, stąd mało kto traktował tę decyzję poważnie. To, że jego przeciwnikiem będzie Grzegorz Watycha, jest niemal pewne, choć on sam jeszcze zwleka z obwieszczeniem swojej kandydatury. Obecny burmistrz jeszcze niedawno przekonywał nas, że stosowny czas na ogłoszenie decyzji nadejdzie po wyborach parlamentarnych.

Showman

Stanisław Kułach tymczasem znany jest bardziej z udziału w telewizyjnym talk show, niż działalności politycznej, choć nie wygrał głównej nagrody - 50 tys. zł - w programie TTV "99 Gra o Wszystko". Jak się wówczas przedstawiał - urodził się w Zakopanem, ale od 2000 roku mieszka z rodziną w Nowym Targu. Tu angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy. A doświadczenie na scenie zdobywał jako aktor amator w misteriach Męki Pańskiej czy inscenizowanej drodze krzyżowej. Brał też udział w teledyskach takich zespołów, jak Formacja Wierch One Pikny Cas. 

Stanisław Kułach korzystał z wielu okazji, by zaistnieć publicznie także w świecie lokalnej polityki. Zabierał głos podczas protestów w sprawie budowy biblioteki na skwerku przy ul. Kopernika czy w sprawie planowanej południowej obwodnicy miasta. To on alarmował służby w sprawie wycieków nieczystości z sortowni śmieci czy zanieczyszczenia Dunajca.

Głośna była sprawa, gdy wezwał policję, alarmując, że wiceburmistrz nie chce go przyjąć, a zamykając przed nim drzwi - zniszczył mu but. Kułach nie stronił od kontrowersyjnych opinii. Stąd mało kogo zaskoczyła tego typu prowokacja.

W witrynie kancelarii przy ul. Kościuszki pojawiła się przed tygodniem prowokacyjna instalacja. Za kratkami widać fotomontaż, w którym postać w więziennym uniformie, przeznaczonym dla najcięższych skazańców, z doklejoną głową burmistrza Grzegorza Watychy. Podpis nie budzi wątpliwości - "Wysłali Cię za kraty? Staszek Cię wyciągnie" i poniżej dopisek "z angielska": "Probably the Best Kancelaria in the Nowy Targ" (pisownia oryginalna).

Najciekawsze jest jednak to, że sam Stanisław Kułach nie przyznaje się do autorstwa.

- Tego dnia miałem interwencję w Szaflarach, potem w Mszanie Dolnej. Zdziwiłem się, jak ludzie zaczęli mi przysyłać na Messengera zdjęcia z dopiskiem: ale jaja. Ale to jest przyklejone na szybie od zewnątrz! Nie wiem, kto to mógł zrobić. Wiadomo, że nie pałam sympatią do burmistrza Watychy, ale jestem rozważny i do takich rzeczy bym się nie posunął - podkreśla Stanisław Kułach tuż przed ściągnięciem zdjęcia z witryny.

Kancelaria za kancelarią

Jak się okazuje, to nie jedyna kontrowersja wokół "kancelarii" Stanisława Kułacha. Wbrew odczuciom nie jest on prawnikiem, a swoje usługi świadczył jako przedsiębiorca i franczyzobiorca kancelarii Klonowski. Jego zadaniem było prowadzenie filii tej kancelarii i ewentualne kontaktowanie z jej prawnikami.

Jednak w lipcu na stronie internetowej filii pojawiła się informacja: "W dniu 1 lipca Dyrektor Rozwoju Sieci Sprzedaży podjął decyzję o zamknięciu Kancelarii Klonowski". Jak czytamy dalej, zakończyła ona swą działalność 24 lipca, "a fachowcy, którzy wówczas z niej odeszli utworzyli profesjonalną Kancelarię SK i czekają, aby wygrać Twoją sprawę". Próbowaliśmy dowiedzieć się w Kancelarii Klonowski jaka jest przyczyna konfliktu z Kułachem. Podczas rozmowy telefonicznej usłyszeliśmy jedynie, że "ktoś oddzwoni". Jak dotąd tego nie zrobił. Stanisław Kułach przekonuje, że to Klonowski nie wypłacił mu należnych pieniędzy, dlatego nowotarżanin zerwał współpracę. Miał też założyć stowarzyszenie osób poszkodowanych przez Kancelarię Klonowski.

Prawnik? Jaki prawnik!

Jedną z klientek, która w sierpniu zadzwoniła do kancelarii Stanisława Kułacha była pani Katarzyna (imię zmienione). Poprosiła o pomoc prawną. Wpłaciła 3200 zł pierwszej transzy opłaty, a kolejne 2300 miała uiścić po zakończeniu - wydawało się - nieskomplikowanej sprawy.

- Przedstawił się jako adwokat, nic nie budziło moich wątpliwości, poza strojem, który jakoś nie pasował do przedstawiciela tego zawodu. Pokazał referencje, opowiadał o załatwionych sprawach. Gdy poprosiłam o potwierdzenie wpłaty, napisał mi je na kartce. Umowę miał podesłać mailem po południu. Tłumaczył, że jest w trakcie przeprowadzki - wspomina.

Dopiero potem powiedział jej, że ktoś inny będzie ją reprezentował, bo on sam nie jest prawnikiem. - Chciałam zrezygnować z jego usług, ale przekonywał mnie, by dać mu szansę, a skontaktuje mnie z najlepszym prawnikiem w Polsce. Miał do mnie zadzwonić prawnik z Grudziądza, ale nie zadzwonił - dodaje klientka.

Zamiast tego Stanisław Kułach miał przekazać jej numer telefonu, by sama się z nim skontaktowała. Odmówiła, przekonując, że ze swym pełnomocnikiem chce rozmawiać twarzą w twarz, a nie przez telefon z kimś z drugiego końca Polski, kto również może nie okazać się prawnikiem. Zażądała zwrotu pieniędzy i całej dokumentacji.

- Powiedział mi, że odda po odjęciu swojej prowizji za usługi, które dotąd wykonał. Zgodziłam się. Pojechałam do jego biura, ale nie było go. Poszłam do najbliższego adwokata. Napisał mi pismo z żądaniem zwrotu pieniędzy w terminie do 7 dni. W odpowiedzi pan Kułach poinformował, że to ja mam mu jeszcze dopłacić 2300 zł - nie kryje oburzenia kobieta, przyznając, że sama nie wie, co teraz ma zrobić.

Stanisław Kułach sprawę przedstawia diametralnie odwrotnie. Podejrzewa, że klientka jest w zmowie z kancelarią Klonowskiego. Tłumaczy, że nie zapłacili należnych mu pieniędzy. A w sprawie pani Katarzyny przekonuje, że wysłał pracownika, który miał zrobić dla niej fotokopie akt z sądu w Zielonej Górze.

- I gdy on był już na miejscu, to ona pisze, że rezygnuje ze współpracy? Jak tak można? A przecież umówiłem także adwokata, który specjalnie przyjechał z Krakowa i ona nie przyszła. Ze sto telefonów do niej wykonałem - zarzeka się Kułach.

Gdy pytam, czy przedstawiał się jako adwokat - zarzeka się, że nigdy takiego tytułu nie używał. - Ja jestem dyrektorem wykonawczym - przekonuje, dodając, że ma umowy z adwokatami w Krakowie, którzy dla niego pracują.   

Uważaj, komu powierzasz swą sprawę

Jak to możliwe, że ktoś nie mając wykształcenia, oferuje usługi prawne?

- Niestety, mamy tu wolny rynek - rozkłada ręce mec. Piotr Ochwat, członek i sekretarz prawniczy Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. - Świadczenie usług prawnych winno należeć jedynie do osób gwarantujących bezpieczeństwo swoim klientom - adwokatów i radców prawnych. Osoby udzielające pomocy prawnej przede wszystkim powinny mieć odpowiednie kwalifikacje, które adwokaci nabywają podczas wieloletniego szkolenia, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. To w czasach zmieniających się przepisów oraz ich ogromnej, z każdym rokiem większej ilości jest niezbędne. Adwokaci mają też obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co daje ochronę klientowi także na wypadek ewentualnego błędu adwokata. I wreszcie podlegają samorządowi zawodowemu, który sprawuje kontrolę nad poziomem wykonywania obowiązków zawodowych oraz może spowodować pociągnięcie adwokata do odpowiedzialności dyscyplinarnej, gdy niewłaściwie wykonuje swoje obowiązki czy popełnia zawiniony przez siebie błąd - podkreśla.

I przestrzega przed różnego typu tzw. "kancelariami prawnymi" świadczącymi usługi prawne, a prowadzonymi przez osoby bez odpowiedniego wykształcenia i kwalifikacji. Bywa także, że tzw. "kancelarie odszkodowawcze", zajmujące się np. dochodzeniem odszkodowań powypadkowych, pobierają pełnomocnictwo nie tylko do reprezentacji klienta, ale także do odbioru należności.

- Słyszałem o przypadkach, gdy pobierają 20-30% wysokości odszkodowania, co jest kwotą horrendalną, a zdarza się, że klient ma potem trudności z uzyskaniem należnych mu pieniędzy - ostrzega adwokat Piotr Ochwat.

fig

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
goral4102 2023-11-08 22:04:02
Pośrednictwo, kontaktowanie, dziwne tłumaczenia? Nie wierze gościowi jak kotu.
mójspeudonim 2023-11-08 20:19:35
Wynajął u Knajtra. No niezły czad.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE SEZONOWANE - 10m3, cena 370zł/m. 790 759 407.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam KONIE: dwie klacze zajeżdżone, siedmiolatki, WAŁACH zimnokrwisty gniady - każde po 10.000 zł., oraz KUCYK trzyletni kary, zajeżdżony i ŹREBAK dwuletni kary. 790 759 407.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA WNĘTRZ ROBOTY BUDOWLANE BEZPŁATNA WYCENA. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracownika do biura. Raba Wyżna. 602151357 Marcin.talaga@gmail.com
  Tel.: 602151357
 • PRACA | dam
  Poszukujemy Rezydenta/ Rezydentki do obsługi nowoczesnych apartamentów w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie oraz stabilne zatrudnienie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem +48 692 477 200.
 • PRACA | dam
  PRACA W PENSJONACIE z zamieszkaniem. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Sklep Gil Market w Białym Dunajcu zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 18 20 739 05.
 • USŁUGI | budowlane
  BEZZWROTNE DOTACJE na docieplenie domu, wymianę okien, fotowoltaikę oraz zmianę kotła grzewczego.. 575 839 824 k.zamiara@n-energia.pl
  Tel.: 575
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości na Podhalu! za gotówkę Działki, domy, mieszkania. +48 600 404 554
  Tel.: 48
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  POLE - 2 HA i 42 ARY. 505 429 375.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA w Zakopanem zatrudni PIEKARZY PIECOWEGO I CIASTOWEGO. 602 759 709
 • PRACA | dam
  Poszukujemy OSÓB DO PRACY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA (najlepiej z doświadczeniem), OBSŁUGA BARU MLECZNEGO, KELNER/-KA. Zakopane - 600 035 080, 600 035 355.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3, 2010r. 604 401 542.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SUZUKI JIMNY, 1.3 benzyna, 2010r. 604 401 542.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  CIĄGNIK C-330, 1980r. 604 401 542
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora poszukuje pracowników w zawodzie: pomocnik,malarz, cieśla,zbrojarz,murarz,operator koparko ładowarki, roboty wykończeniowe. 602629623 Sikorapbt@interia.pl
  Tel.: 602629623
 • PRACA | dam
  Pizzerman - Parmezzan Nowy Targ. Poszukuje młodej, energicznej, chętnej do pracy osoby która chciałaby zostać Pizzermanem. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystko pokażemy oraz przeszkolimy. Wystarczy szczera chęć i praca według naszych wartości.. 729882977 parmezzan19@gmail.com
  Tel.: 729882977
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Wykończenia wnętrz adaptacja podaszy zabudowy karton gips szpachlowanie malowanie tynki dekoracyjne parkiet panele. 576587537
  Tel.: 576587537
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry zatrudni pracownika do działu recepcji. +48608088017 https://ecotatry-hotel.pl/ ksiegowosc@projinwest.pl
  Tel.: 48608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKALE HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWE o powierzchniach ok. 58 i 55 m2, oraz PIWNICA 23 m2. Możliwość połączenia lokali. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Poszukuję kierowcy kat. D praca stała tel.600088258. 600088258
  Tel.: 600088258
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | budowlane
  TARTAK PRZEWOŹNY - USŁUGI - 690 535 222.
 • USŁUGI | budowlane
  STOLARSTWO - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ - 690 500 277.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • BIZNES
  Profesjonalne poprowadzę obiekt noclegowy. Kilkunastoletnie doświadczenie, referencje. 0048 788 633 633
  Tel.: 48
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-05-30 08:00 Niech się stanie rondo 2024-05-29 21:45 Obywatel przejmuje Rynek... dosłownie 4 2024-05-29 21:00 Pola Nadziei czyli Goszcz dla Fundacji im. Adama Worwy (WIDEO) 2024-05-29 20:00 Rabczański celebryta przyleciał na mszę 2024-05-29 19:00 Dwukrotny recydywista w pół godziny 1 2024-05-29 18:01 Jak wybrać wagę paletową dla swojej firmy? 2024-05-29 18:00 Na parking przed Morskim Okiem najlepiej z e-biletem 2 2024-05-29 17:00 W Kuźnicach bez kolejek (WIDEO) 2024-05-29 16:30 Zakopane świętuje 2024-05-29 16:00 Zapraszamy 4 czerwca o 19.30 na Rynek Krakowski pod pomnik Mickiewicza 1 2024-05-29 15:50 Nowy Focus od 858 zł miesięcznie. Najnowsze modele dostępne w atrakcyjnej ofercie najmu 2024-05-29 15:00 Śmigłowiec LPR lądował na Gabańce 2024-05-29 14:30 Krew na Dzień Dziecka 2024-05-29 14:09 Poradnik zakupowy smartfonów. Jak wybrać najlepszy model w Media Expert? 2024-05-29 14:00 Regionalny Dzień Rodziny na Olczy, konkursy, wykłady, taniec, śpiew i muzykowanie 1 2024-05-29 13:30 Dla wszystkich matek, sióstr i córek: "Jutro będzie nasze". Mamy dla Was bilety 2024-05-29 13:00 Znamy laureatów festiwalu "Od Podhala do Opola" (WIDEO) 2024-05-29 12:30 Brutalna gra o wszystko, honor albo śmierć. Mistrzowska powieść szpiegowska. Mamy dla Was książki 2 2024-05-29 12:00 Zakopiańscy policjanci szykują się na różne utrudnienia w długi weekend 2024-05-29 11:49 Kiedy kończy się windykacja polubowna, a zaczyna windykacja sądowa? 2024-05-29 11:30 Zbliża się wyjątkowy dzień - Dzień Dziecka! 1 2024-05-29 11:15 Jak IT Consulting Może Zrewolucjonizować Działania Twojej Firmy 2024-05-29 11:00 Zdewastowany pomnik Hasiora długo czekał na renowacje, ale się doczekał 7 2024-05-29 10:45 Gdzie Dostanę Pożyczkę Bez Zdolności Kredytowej? Sprawdziliśmy to! 2024-05-29 10:30 Zapowiada się sporo wrażeń, jak na jeden dzień 1 2024-05-29 10:26 Polacy w dobie zakupów: Online kontra Offline - kto wygra tę bitwę? 2024-05-29 10:00 Dzisiaj mogą wystąpić burze i ulewny deszcz 1 2024-05-29 09:39 Kolekcjonerzy zapraszają na stoiska przy Placu Niepodległości 2024-05-29 09:00 Antoni Wiercioch, niepełnosprawny sportowiec Młodym Promotorem Polski 2024 1 2024-05-29 08:00 Świętojańska Noc Muzyki, Raz, Dwa, Trzy zagra pod Giewontem 2024-05-28 22:15 Pod Giewontem ekipa ze Śląska bada drzewa tomografem komputerowym 11 2024-05-28 21:00 Pędził przez wieś z prędkością 115 km/h i już nie ma prawa jazdy 2 2024-05-28 20:00 Babcia Józeckula powróciła 2024-05-28 19:22 Recytatorzy w Rabciu 2024-05-28 19:15 Blues w Markowej Zagrodzie 2024-05-28 19:00 Pociąg do książek 2024-05-28 17:55 Będzie hałas? Mieszkańcy os. Na Skarpie piszą petycję 3 2024-05-28 17:30 Moc zabawy dla najmłodszych, przy tym w szczytnym celu 2024-05-28 17:00 Mikołaj, lekarz od ran 1 2024-05-28 16:39 Wierszowzięci w Astorii 2024-05-28 16:15 Dzień pełen emocji i dzielenia się wiedzą 2024-05-28 16:00 Do bólu. Siedem godzin trwała poniedziałkowa sesja nowotarskiej rady miasta 2024-05-28 15:48 Pompy ciepła do domu - przewodnik po dofinansowaniach 2024-05-28 15:15 Zapisałeś się już do Biegu Hasiora? Do startu pozostało kilka dni 2024-05-28 15:02 Ulica Makuszyńskiego zamknięta na całej szerokości, przebudowa wodociągu 2024-05-28 15:02 Zalety posiadania własnego domku letniskowego 2024-05-28 14:45 Dziś Łopuszna, jutro Opole, bo świat ma wspaniały smak (WIDEO) 2024-05-28 13:35 Gangsterka, prokurator, oszukaliście ludzi, idziemy na Harendę do burmistrza Doruli (WIDEO) 34 2024-05-28 13:30 Dzień Dziecka może być bajkowy 2024-05-28 12:40 Liczne zalety kabiny prysznicowej
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-05-30 07:22 1. Kiedy faryzeusze przeproszą służby mundurowe za szkalowanie ich, gdy oni bronili i bronią nam granicy przed naporem bandytów? 2024-05-30 07:13 2. Proszę bardzo aleśmy się doczekali państwa, jak to leciało "silni wobec słabych słabi wobec silnych". A ja głupi bałem się na swoim postawić jeden domek na zgłoszenie by mnie nie "zgłoszono" do PINB, że na górze zrobię dwie samodzielne sypialnie. Dobrze mi mówili by się niczego nie bać, bo nikt mi nic nie zrobi. Jako przykład podawano, że w Czerwiennym facet postawił 5 domków bez żadnego zgłaszania i wszystko mu hula. A tu mamy takie kwiatki, to już za komuny skuteczniej działali urzędnicy z gminy. Pamiętacie jak w asyście milicji plombowano budowę, gdy było coś nie tak? 2024-05-30 04:10 3. Ty to już dawno odpadłeś 2024-05-30 02:34 4. fyrcok to ofiara zaciru. 2024-05-30 01:36 5. Jak się czyta takie wieści to trudno uwierzyć. Jakże bardzo bezradne są nasze władze, prawo tylko dla maluczkich i to w tych najdrobniejszy "przewinieniach". Bo nikomu z tak zwanych zwykłych ludzi nie przyszło by do głowy, żeby tak kpić sobie z decyzji , za którymi stoją przepisy prawne. W Zakopanem mieliśmy także wczoraj lekcję zastraszania władzy i robienia "męczennika" z siebie przez gościa, który nie liczy się z nikim. Zniszczył dosłownie wizerunek miasta swoimi straszydlami-molochami i jeszcze czuje się skrzywdzony. 2024-05-30 00:09 6. Kręcicie się wokół własnego ogona, szkoda, że taki krótki i przed długim weekendem 2024-05-30 00:05 7. I bardzo dobrze, skoro nikt nie potrafi nic zrobić. Przez 8 ostatnich lat. Nie znoszę indolencji i głupoty. Miś na Rynku nie jest przepiękny, ale jest mądrzejszy od burmistrza. I co teraz ? 2024-05-29 23:19 8. @ciekawy - z Tych samiuśkich tater :) wybacz im, nie znają sląsko-niemieckiego. A Tychy dla nich to tylko browar. No i śląsko-niemiecka deklinacja się kłania. @Panie Jarek = hałdy pisze się przez samo "H" w przeciwieństwie do "CH". I polecam odwiedzić Tarnowskie Góry, Radzionków i Chechło, nie uwierzy Pan jak wszędzie na hałdach rosną starsze lasy. 2024-05-29 22:36 9. Bo to jest folwark dyrektóra dewlópera. Swoich biznesów trzeba pilnować. A jak myślisz dlaczego starosta holował samochody parkujące przy drodze za darmo zamiast na parkingu tpn? Za dziękuję? 2024-05-29 21:55 10. Przede wszystkim trzeba znaleźć lepsze miejsce na tak ważny pomnik. Może Kuźnice?
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP