2024-08-05 13:30:16

Kolarstwo

Plejada gwiazd na Tour de Pologne

Reklama

Od 12 do 18 sierpnia Tour de Pologne UCI WorldTour powróci, aby ożywić polską i międzynarodową scenę kolarską.

Do startu we Wrocławiu zostało jeszcze kilka tygodni, ale zespoły już przygotowują swoich zawodników. Wstępna lista startowa zawiera zarówno znane nazwiska, jak i młodych, obiecujących kolarzy, co powinno stworzyć idealną mieszankę emocji dla widzów na wszystkich etapach. Górale, sprinterzy i zawodnicy klasyczni są gotowi do rywalizacji na siedmiu wymagających odcinkach. Patronem regionalnym wyścigu został Tygodnik Podhalański.

Zeszłoroczny „numer jeden” znów na starcie. Matej Mohoric wraca na Tour de Pologne, aby bronić tytułu, który zdobył na najtrudniejszych podjazdach w 2023 roku.

- Wspomnienia z ubiegłorocznej edycji są niezwykłe. Tego typu wyścigi etapowe odpowiadają mojej charakterystyce. Są krótkie i pełne wydarzeń. Mam miejsce, aby dobrze sobie radzić zarówno na podjazdach, jak i w czasówkach. Lubię, że teren ciągle się zmienia. To sposób na przetestowanie siebie i utrzymanie koncentracji w czasie rywalizacji. Cieszę się, że wracam do Polski. Jestem pewien, że będą momenty, kiedy będę mógł być kreatywny, atakować i zrobić show. Relacja z publicznością jest zawsze bardzo wyjątkowa i miło będzie mi zobaczyć ludzi ciepło witających mnie na starcie i mecie. Fakt, że ludzie przychodzą nas oglądać i bardzo zależy im na tym wydarzeniu, które podkreśla piękno ich kraju, ekscytuje i angażuje mnie. Chcę rywalizować i dam z siebie wszystko. Będę pierwszy na starcie, ponieważ lubię ten wyścig i sprawia mi on radość – powiedział Mahoric.

Pello Bilbao będzie przy swoim kapitanie nie tylko jako kolega z drużyny, ale także jako łowca etapów, chociaż z pewnością nie przegapi okazji, aby pokazać swoje umiejętności na podjazdach. Mówiąc o dużych podjazdach, Valentin Paret Peintre, który zachwycił kibiców we Włoszech w maju, również pojawi się na trasie. Wśród francuskich zawodników będzie też Romain Bardet, który jedzie swój ostatni sezon jako zawodowy kolarz i cieszy się wsparciem swoich fanów.

Po wygraniu dwóch edycji Tour de France w 2022 i 2023 roku oraz zaciętej walce o drugie miejsce w tym sezonie, Jonas Vingegaard powraca na Tour de Pologne. To właśnie 8 sierpnia 2019 roku rozpoczęła się jego wielka kariera, kiedy etapowe zwycięstwo w Polsce dosłownie otworzyło mu drzwi. Duński zawodnik z Visma – Lease a Bike z pewnością zapewni kibicom nie małe emocje w drodze po zwycięstwo w Klasyfikacji Generalnej ORLEN.

Jeśli chodzi o etapy zarezerwowane dla szybkich rowerów, to kibice mają duże oczekiwania wobec Tima Merliera, a także Alberto Dainese i Olava Koji. Wszyscy trzej pokazali, że są więcej niż zdolni do zrobienia show na odcinkach sprinterskich. Ponadto Koji zawsze był szczególnie aktywny na polskiej ziemi. W zeszłym roku wygrał królewski sprint w Opolu na czwartym etapie.

Rafał Majka, który triumfował w zeszłym roku na trzecim etapie z metą w Dusznikach-Zdroju, wraca na rodzimą ziemię. Kariera Majki obejmuje 13 lat i zawiera trzy zwycięstwa etapowe na Tour de France i dwa na Vuelta a España, a także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne w 2014 roku. Polak ma również wiele innych sukcesów, w tym trzecie miejsce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Bez wątpienia jest jednym z największych polskich nazwisk w międzynarodowym kolarstwie i z pewnością będzie magnesem dla tłumów w nadchodzącej edycji wyścigu.

Na starcie Tour de Pologne pojawi się również inny z Polaków Cesare Benedetti. Kolarz Red Bull – Bora Hansgrohe ogłosił już, że zakończy karierę po sierpniowym wyścigu.

Oprócz ugruntowanych mistrzów, Tour de Pologne UCI WorldTour to także dobre miejsce do testowania młodych zawodników, którzy zdobywają uznanie na międzynarodowej scenie kolarskiej. Paul Magnier jest tego dobrym przykładem: mając zaledwie dziewiętnaście lat, już robi furorę, wygrywając wyścigi zarówno w kategorii do lat 23, jak i w kategorii seniorskiej.

Lista uczestników 81. edycji Tour de Pologne jest jeszcze w trakcie finalizacji, ale już dotychczasowo ogłoszone nazwiska mogą zapewnić kibicom wyścig pełen fajerwerków. Trasa od Wrocławia do Krakowa zapowiada się naprawdę ekscytująco.






Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
  • PRACA | dam
    SPECJALISTA DS. PROMOCJI I MARKETINGU. BACHLEDA GRUPA. WYMAGANIA NIEZBĘDNE: - podstawowe doświadczenie w projektowaniu graficznym, - podstawowa obsługa programów graficznych (Illustrator, Photoshop), - umiejętność redagowania tekstów informacyjnych i promocyjnych, - sumienność, bardzo dobra organizacja pracy, zaangażowanie, - dbanie o spójność i wysoki poziom realizowanych projektów, - bardzo dobra znajomość języka angielskiego. ZAKRES WYKONYWANYCH ZADAŃ NA STANOWISKU: - tworzenie podstawowych projektów graficznych, - przygotowanie zaprojektowanych materiałów do druku, - współpraca z firmami zewnętrznymi, - zamawianie gadżetów, - aktualizowanie stron internetowych, - uzupełnianie ofert na portalach zewnętrznych, - redagowanie i publikowanie postów w social media, - wykonywanie zdjęć na potrzeby social mediów, - realizacja krótkich filmów, - moderowanie komentarzy. FORMA ZATRUDNIENIA: pełen etat. Dokumenty prosimy o przesłanie drogą mailową na adres: kstopka@kasprowy.pl
  • PRACA | dam
    Cukiernia Samanta zatrudni na stanowisko sprzedawca barista, praca na terenie Zakopanego, dla zamiejscowych pomoc w zakwaterowaniu i szkolenie. Info pod tel. 694 775 599.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    SHIH TZU.730 519 594.
  • PRACA | dam
    Dom Opieki w Zakopanem zatrudni KUCHARKĘ. 604 805 788.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • USŁUGI | inne
    Oferujemy komfortowy i bezpieczny transport dla grup do 8 osób na: -Wesela -Wieczory kawalerskie i panieńskie -Imprezy okolicznościowe -Wyjazdy rodzinne i firmowe. Zakopane / Nowy Targ tel:733-994-405.
    Tel.: 733-994-405
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Lokal handlowy do wynajęcia 120m2 na Kósciuszkach w Zakopanem. +48 692 809 412 m.oliwer@gmail.com
    Tel.: 48
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ I BARMANA/-KĘ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY ŁAZIENEK, ZABUDOWY GK. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KUCHNIE, ŁAZIENKI. Tomek - 888 405 627.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DWUPOZIOMOWE MIESZKANIE NA CYRHLI, 40 m, 650.000 - 607 506 428.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam dobrze prosperujący Tartak (województwo opolskie) przy autostradzie A4, działka 1,8 ha. Tel. 600 832 298 E-mail:tartakwygoda@gmail.com.
  • PRACA | dam
    WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • SPRZEDAŻ | różne
    SŁOMA w balach i luzem. 791 669 932.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    BORDER COLLIE szczenięta. MŁODE KRÓLIKI. 791 669 932.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy REZYDENTÓW do obsługi nowoczesnych apartamentów w Białce Tatrzańskiej i Zakopanem. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV na adres rezerwacje@gorskagrupa.pl. +48535391391
    Tel.: 48535391391
  • USŁUGI | budowlane
    MALARZ WYKOŃCZENIOWY przyjmie zlecenia. 517 838 288.
  • USŁUGI | budowlane
    ŁAZIENKI - KOMPLEKSOWO I FACHOWO WYKONANA USŁUGA. Wieloletnie doświadczenie. 609 382 931.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 080, 600 035 355.
  • ZDROWIE I URODA
    Mgr MARTA USTUPSKA-PODSIADŁO - psychoterapeuta w trakcie szkolenia, oferuję terapię indywidualną osób dorosłych. Zakopane lub online. Tel. 600998307
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK SUCHY. 609 927 174.
  • MOTORYZACJA | kupno
    KUPIĘ KAŻDĄ TOYOTĘ. OSOBOWE, TERENOWE. CAŁE LUB USZKODZONE. 531 666 333.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ W OKOLICY NOWEGO TARGU O POWIERZCHNI 1071m2. Tel. 698 935 352.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2025-02-16 21:30 Niedzica tętniła kulturą i tradycją Spisza! (ZDJĘCIA) 2025-02-16 21:00 Znów iskrzy między burmistrzem Rabki i opozycją 1 2025-02-16 20:13 Minonej nocy w Tatrach było -31 st. C. Kolejne ostrzeżenie przed silnym mrozem 2 2025-02-16 20:00 "Od turysty do taternika" czyli jak bezpiecznie rozwijać górską pasję 2025-02-16 19:00 Bajeczne widoki w Beskidach 2025-02-16 18:28 Szusowanie w stroju regionalnym. Narciarskie zawody Związku Podhalan (ZDJĘCIA) 1 2025-02-16 17:40 Rozkładające się truchło w Nowym Targu 2025-02-16 17:02 Walkosze za wąskie dla dwóch aut. Samochód w rowie 5 2025-02-16 16:00 Wyskocz na narty z Tygodnikiem Podhalańskim. Mamy dla Was karnety 2025-02-16 15:17 11. Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu (ZDJĘCIA) 2025-02-16 14:30 Walentynkowy Bieg Parami w Kościelisku (ZDJĘCIA, WIDEO) 2025-02-16 13:59 Piękne dziś krajobrazy w Tatrach. Mróz trzyma (WIDEO) 2025-02-16 13:30 Po pierwszej serii było obiecująco. Kamil Stoch najlepszy z Polaków 2025-02-16 13:00 Zakopane bez Grosa, gdzie kupimy zamrażarkę, zmywarkę, rower lub pralkę? 13 2025-02-16 12:00 Cesarsko-królewski Dzianisz, w jednym powozie papież, Niemcy i Franciszek Józef 1 2025-02-16 11:00 40. edycja Biegu Gąsieniców w Zakopanem (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2025-02-16 10:00 Konkurs fotograficzny z okazji jubileuszu 70-lecia NZPS Podhale Nowy Targ 2025-02-16 08:59 Kulig last minute 3 2025-02-16 08:00 Akademia Piłkarska Podhale Nowy Targ rozpoczyna nabór do IV klasy sportowej o profilu piłkarskim 2025-02-15 22:40 Pół setki zawodników wystartowało na Kasprowym Wierchu, czyli 11. Pucharu Zakopanego 2025-02-15 21:40 Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Narciarstwie Biegowym (ZDJĘCIA) 2025-02-15 20:40 Burmistrz Szczawnicy posądzony o chęć zamknięcia oddziału przedszkolnego. Bogdan Szewczyk wyjaśnia 2025-02-15 19:40 Wieczorne Krupówki i sprzeczka turystów z misiem (WIDEO) 5 2025-02-15 18:40 Ostatnie pożegnanie Józefa Stołowskiego Cichowiana (FOTO) 2025-02-15 17:27 Przewrotka na drodze, samochód dostawczy na poboczu 2025-02-15 17:10 Wypadek polskiego turysty w Tatrach Słowackich 4 2025-02-15 16:40 Gmina będzie chronić krajobraz z Politechniką Krakowska, co z reklamami przy zakopiance? 3 2025-02-15 15:40 Slalom gigant po góralsku 2025-02-15 14:40 Słaby start Polaków w Sapporo 1 2025-02-15 13:39 Takie widoki dziś ze szlaku na Kasprowy (WIDEO) 2025-02-15 13:33 Turyści jednak dotarli do Kuźnic 2025-02-15 12:35 Uszkodzenie rogatek na przejeździe kolejowym w Poroninie 7 2025-02-15 12:21 Pożar czterokondygnacyjnego pensjonatu gasiło stu strażaków, trwa dogaszanie obiektu (FOTO) 2025-02-15 11:40 W Tatrach prawie 40 procent więcej ratowanych przez TOPR osób. 18 śmiertlenych wypadków 3 2025-02-15 10:40 Pożar w dużym pensjonacie, trwa ewakuacja turystów (WIDEO) 3 2025-02-15 10:00 Na Kasprowym prawie -18 st. C. Na razie nie ma kolejki do kolejki 2025-02-15 09:00 Dwa lata remontu, wydane miliony i asfalt już pęka 22 2025-02-15 08:00 Białe Zakopane pod chmurami, szlaki oblodzone, w Tatrach lawinowa jedynka 2025-02-14 21:00 Tu w Zakopanem kupisz prawie wszystko 5 2025-02-14 20:00 W niedzielę zabierz swoją drugą połówkę na biegówki 1 2025-02-14 19:00 Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nowy Targ w biegach narciarskich (ZDJĘCIA) 1 2025-02-14 18:00 Oni wystartują w pokazowym konkursie na Wielkiej Krokwi. Zabraknie Kamila Stocha 2025-02-14 17:38 Znowu pożar sadzy w kominie 2 2025-02-14 17:00 Walentynkowe serce do wspólnych zdjęć ma także Gmina Kościelisko 2025-02-14 16:38 XVI Charytatywne Spotkanie Górskie im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich 2025-02-14 16:22 Korki także w Zakopanem. Warszawa kończy ferie, zaczynają Śląsk i Łódź 3 2025-02-14 16:00 Nie widzisz ich na drodze, oni widzą cię z nieba, łapią dronem za wykroczenia (WIDEO) 29 2025-02-14 14:25 Wielki korek między Szaflarami a Nowym Targiem 2025-02-14 14:00 Nowe wyposażenie dla OSP Niedzica-Zamek 2025-02-14 13:30 Bridget Jones powraca na ekrany. Mamy dla Was bilety na film
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-02-16 22:06 1. @ggg ale pismaki siedza cicho w mysich norach bo niedpbra o tym mówić , tak jak i o szkodliwości sczepionek . Nie za to biorą kasę . wolne media he he tfu . Ale i tak w ramach wolności mediów tego komentarza nie puszczą . 2025-02-16 21:49 2. Też mamy takich hojrakow i pieniaczy w radzie w zakopanem.... żeby tylko afere robic i swoją upartością i nienawiścią szkodzic całej gminie... #silna #sprawdzona #ekipa #zbyszek #jacek #romanb 2025-02-16 21:27 3. Jedyny sklep gdzie jak były raty 0% to nikt nie kłamał i można było coś kupić a nie tak jak przy dworcu że jak przyszłam to mnie kłamali, że system pozwala tylko na takie z odsetkami które robiły mi cenę x2. Szkoda sklepu bo był fajny. 2025-02-16 21:23 4. @zakopianka to trza było przejąć interes i nadal przedawać mieszkańcom sprzęty domowego użytku zamiast żebrać co roku na "sukces" 2025-02-16 21:19 5. no i! klimat sie ! ocieplił 2025-02-16 20:55 6. wietrzą czerepy? 2025-02-16 20:19 7. Tylko bohaterowie Zbyszek S., Jacek K. i Wojtek T. przy finansowym udziale Romana B. są w stanie uratowac to miasto. 2025-02-16 19:54 8. W przeciwieństwie wobec tych literatów, którzy zajęli pół Internetu, ja po prostu bardzo Panu redaktorowi/ albo Pani bardzo dziękuję za ten artykuł. 2025-02-16 19:29 9. Byłem raz. I po numerze gdzie najpierw cena jest 5500zł a jak przychodzi do zapłaty 5850zl to był mój pierwszy i ostatni raz. Osobiście odbierałem więc nie ma mowy o kosztach transportu. 2025-02-16 19:17 10. #xxx - bawimy się dalej jareczku ?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama