2021-05-22 19:31:13

Reklama

Zakopane

Bałagan zamiast promocji. Radny krytykuje Zakopiańskie Centrum Kultury

Reklama

Z zakopiańskim radnym Tymoteuszem Mrozem na temat działalności Zakopiańskiego Centrum Kultury rozmawia Paweł Pełka.

- Ile na wynagrodzenia wydaje Zakopiańskie Centrum Kultury?
- Skala wynagrodzeń w Zakopiańskim Centrum Kultury jest zaskakująca. W 2020 roku budżet na wynagrodzenia wyniósł 1,73 miliona zł, co rozkładało się na średnią liczbę etatów na poziomie 22,5. Na jeden etat przypada 6407 zł. W trakcie obrad jednej z komisji zapytałem, jaka jest średnia wynagrodzeń. Nie otrzymałem odpowiedzi, a chciałem się dowiedzieć, czy to pracownicy dobrze zarabiają, czy też może są dysproporcje między nimi a kadrą kierowniczą. Do dziś nie uzyskałem odpowiedzi, ile osób zarabia powyżej 3 tys. zł na rękę.

- Jak ocenia pan działania ZCK w czasie pandemii?
- W trakcie pandemii podejście do dzierżawców stoisk regionalnych było karygodne. Potraktowanie dzierżawców w taki sposób, że nie mogli w tym trudnym okresie liczyć na biznesową partnerską relację, wpływa i na wizerunek miasta, i na dalszą chęć współpracy dzierżawców z gminą. Druga część zadań ZCK to działalność promocyjno-kulturalna. Będąc żywo zainteresowany tematem, praktycznie żadnych działań w tym zakresie nie widziałem.

- Dyrekcja ZCK za każdym razem podkreśla dużą wysokość ekwiwalentów finansowych za dotarcie z reklamą i promocją do wielu osób. 
- Mówi się o milionowych ekwiwalentach za dotarcie do odbiorców. Od paru lat staram się jednak nakłonić dyrekcję ZCK, aby przestała mydlić oczy samorządowi ekwiwalentami, bo jest to wartość niemiarodajna i kontrowersyjna. W branży reklamowej nie używa się jej od wielu lat.

- Mówi pan, że nie widział działań promocyjnych ZCK, a czym w ogóle powinno się ono zajmować?
- Powinno zacząć rozmawiać z przedsiębiorcami z branży turystycznej. Z właścicielami hoteli, restauracji, atrakcji turystycznych, a tego w ogóle nie ma. Będąc prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej, mam kontakt z wieloma przedsiębiorcami i ich opinia na ten temat jest jednoznaczna. Promocji po prostu nie ma. Trzeba przy okazji sięgnąć do genezy powstania ZCK. Gdy za czasów burmistrza Adama Bachledy Curusia powstawało Biuro Promocji, miało się ono zajmować pozyskiwaniem pieniędzy od sponsorów, których gmina pozyskać bezpośrednio nie może. Mankamentów działania BP było wiele, powstało więc ZCK, które miało zapewnić oszczędniejsze wydawanie środków i szersze ich pozyskiwanie. Od 2019 r., gdy komisja rewizyjna kontrolowała działalność ZCK, nie pozyskuje ono od sponsorów żadnych pieniędzy. To dosłowne zero, które znalazło się w dokumentach z lipca 2019 r. Od tego czasu nic się nie zmieniło. Dyrekcja dalej nie pozyskuje tych środków i nie ma też przy tak wysokim zatrudnieniu osoby, która by się tym zajmowała.

- Czym zajmują się pracownicy, promocją on-line?
- Zadawaliśmy z radnymi te pytania. Pytaliśmy na czym polega promocja on-line. Gdy ostatnio wszedłem na stronę miasta w część przeznaczoną dla turystów, dowiedziałem się na przykład zupełnie nieaktualnych rzeczy, nieaktualne są wersje językowe. W kwietniu przedstawia się propozycje letnich wycieczek. Pozostaje też pytanie, czym ZCK się zajmowało. Gdy dyrekcja przedstawiała raport z działalności, okazywało się, że większość z tych zadań wykonują wydziały urzędu miasta. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że w czasie pandemii, gdy budżet miasta jest okrojony, dyrekcja złożyła wniosek do burmistrza o dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości miliona złotych. 

- Co w takim razie z organizacją imprez i wydarzeń w Zakopanem?
- Powstaje pytanie, po co Zakopanemu ZCK. Jeśli przyjrzeć się wydarzeniom odbywającym się w Zakopanem, okaże się, że ZCK organizuje jedno wydarzenie, to jest Przegląd Filmów o Sztuce. W innych przypadkach, chociażby przy organizacji Kina Letniego, Sylwestra jest tylko partnerem, a w przypadku Festiwalu Folkloru, czy Wiosny Jazzowej wspomaga urząd miasta. Została stworzona skomplikowana struktura, w której odpowiedzialność i kompetencje rozmywają się. Oprócz ZCK mamy kilka instytucji, które działają w tym samym obszarze, to: Wydział Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Czerwony Dwór, Miejska Galeria Sztuki i wydział zajmujący się komunikacją społecznej. Czyli jednym słowem mamy bałagan.

- ZCK zaprezentowało niedawno aplikację "Okolica", trzeba przyznać, że wygląda ona atrakcyjnie.
- Wygląda to może bardzo ładnie, ale moja wątpliwość jest taka, że to aplikacja stworzona przez prywatną firmę, za którą Zakopane płaci 450 zł miesięcznie. Nie jest to więc darmowa aplikacja. Kwota nie jest porażająca, ale dlaczego miasto wchodzi w partnerstwo z prywatną firmą, płacąc za aplikację, gdy tymczasem to firma od aplikacji, współpracując z miastem, promuje się na marce Zakopane. Dlaczego nie weszliśmy we współpracę z którymś z innych, bardziej popularnych systemów?

- Ktoś może powiedzieć, że krytyka promocji wynika ze sporu między panem a dyrekcją ZCK, dotyczącym nazwy pańskiego informatora dla turystów?
- Rzeczywiście, dyrekcja straszy mnie sądowym pozwem. Na początku roku zmieniliśmy nazwę InfoGramu na Zakoplan. Pani dyrektor poinformowała mnie, że zmiana nazwy wchodzi w konflikt z informatorem wydawanym przez miasto zakopane.pl. W środku tego informatora jest bowiem mapa miasta, która nazywa się Zakoplaner. Nie widzę więc tu pola do sporu.   

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
I love poolannnd 2021-05-23 13:26:23
sołtysowi sołtys sołtysem
sołectwo
Ups 2021-05-23 11:00:10
Czarna Mamba i wszystko jasne
Kosi dlo siy i pod siy
Yaya 2021-05-23 09:03:14
Najlepszą promocją dla tego miasta jest jej brak, no chyba że miasto zależy na promocji deweloperów.
Robin hoood 2021-05-23 06:53:52
Bagno to mało powiedziane
Cyrk Bajzel Rozkradanie pieniędzy podatnika
Szamaństwo soltysa
Czacha dymi
Z boku 2021-05-23 00:01:39
A kto wygrał konkurs na dyrektora tego twora? Na bip cisza...
kultura 2021-05-22 22:51:27
Bagno.
Kuba spokecznuak 2021-05-22 22:33:38
Po pierwsze, kto idzie do polityki?
Biuro wydzierżawiło rowien Krupowa ostatni teren tzw zielony w centrum Chrzanowskiemu wesołemu miasteczku... W szwajcari postawiono by im zarzuty. To były czasysprzedawcy lamp solika.
A teraz burmistrz zamienił rowien na prostacką masowa libacje zwana sylwestrem marzeń. Pik kurskiego to piekło i co ty na to?
Gubałówka nie działa, Nosal, butorowy, Bangladesz........ A Tobie się nie podoba biuro. Mi się nie podoba że curus wybuduje przy granicie paskudny budynek. Co tuba to oanue radny. Może wybij z głowy abc ten zamiar, masz jaja?
babka dziadka 2021-05-22 21:36:39
ZCK
To w skrócie
Związek Chwycił Kołowrotek

Zakraść Chciejstwo Konieczne

Złodziei Cynik Kumoter


Powołani do łupienia kasy
Kalatroy 2021-05-22 21:28:16
Tymek trzymaj się.
Przyzwyczajenie powoduje, że bezprawie uważa się za prawo, a fałsz za prawdę.Szkoda nerwów dla tego bezprawia i tymi szabranymi układami w tym urzędzie.
Ludzie sami wybierają sobie ten los.
czopek 2021-05-22 20:18:55
Prawa przyrody są nieubłagane - im wyższe zarobki, tym niższa kultura.
Wow 2021-05-22 19:57:05
Zróbcie wywiad z trupem. Efekt podobny a i witkaCy by chętnie przeczytał.
Aka 2021-05-22 19:52:02
Piękne zdjęcie. Młody dynamiczny. Z wizja. Tymczasem zakopane jest rozreklamowane na kolejne 100 lat. Należy zmniejszać ruch turystyczny bo dojdzie do katastrofy. Do tego campery. Co jeszcze kogo zaprosimy żołnierzy? Eh jedni leja beton 30 tys za metr inni prowadzą panele dyskusyjne.
Yeti 2021-05-22 19:44:12
Te człowiek krytykuje wszystko. Nawet fundację osób niepełnosprawnych. To dziwne. Zakopane jest w rękach kilku milionerów. A um zakopane i Sołtys to takie tło.
Także zakopiański Hołownio pozdrawiam i powodzenia w wyborach bo to chyba Twój życiowy cel. Po Burmistrzu Marzeń kozdy będzie lepszy

Reklama
 • PRACA | dam
  POKOJOWA Praca od zaraz. Zatrudnimy osobę do sprzątania apartamentów w Białce Tatrzańskiej, z możliwością zakwaterowania. Możliwa umowa o pracę,stabilne warunki zatrudnienia, dobre wynagrodzenie, miła atmosfera. kontakt pod numerem tel. 668 850 500.
 • PRACA | dam
  KARCZMA SZAŁAS KURNIAWA ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 608 842 830.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie działke za gotówke w okolicy Jeziora Czorsztynskiego-Czorsztyn Kluszkowce okolica. tel 660797241 b12.pl.
 • USŁUGI | budowlane
  ROBOTY W KAMIENIU, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY itp. 732 996 358.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA POKOI. Oferujemy umowę o pracę. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działka budowlana w Witowie o powierzchni 1571m2 blisko wyciągu tel. 660797241 b12.pl
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: - Kucharzy/ młodszych kucharzy - Panie do przygotowywania śniadań - Kelnerów/ kelnerki - Recepcjonistki/ Recepcjoniści Praca stała bądź dorywcza, elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia. 507645428natalia25-92@o2.pl
  Tel.: 507645428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy w zabudowie bliźniaczej z garażem Nowy Targ atrakcyjne osiedle tel 660797241 b12.pl. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, jednego z największych pracodawców na Podhalu. Poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Weryfikacja zgodności i poprawności dostarczonych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola procesów magazynowych i prawidłowego obiegu dokumentacji, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Sporządzanie raportów pokontrolnych i poinwentaryzacyjnych, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Sprawne posługiwanie się pakietem Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość i dobra organizacja pracy własnej, - Mile widziana znajomość gospodarki magazynowej (program LSI), wiedza z zakresu procesów magazynowych i obiegu dokumentacji, doświadczenie w pracy z analizą danych. OFERUJEMY: - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, - Pracę w rozwijającej się firmie, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie + system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Specjalista ds. kontroli i gospodarki magazynowej". Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KSIĘGOWOŚCI. MIEJSCE PRACY: Zakopane. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego; - Mile widziane doświadczenie w Dziale Księgowości, - Znajomość zagadnień z zakresu księgowości i podatków; - Bardzo dobrej umiejętności planowania i organizacji pracy; - Zdolności analitycznych; - Skrupulatności i rzetelności w wykonywaniu zadań; - Komunikatywności; - Umiejętności pracy w zespole; - Znajomości pakietu MS Office w szczególności MS Excel. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Bogaty pakiet socjalny w tym m.in. ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL KSG". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zakopane. Przyjmę na stałe DO PRACY W PENSJONACIE - ŚNIADANIA, SPRZĄTANIE. 604 501 801.
 • PRACA | dam
  Restauracja Adamo przyjmie do pracy kucharza, pizzera, kelnera, pomoc kuchenna.. 606951331
  Tel.: 606951331
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ z prawem jazdy kat B do hurtowni spożywczej w Zakopanem. 602 74 31 38
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni na stałe POKOJOWĄ. 666378357.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnera/ kelnerkę- praca stała lub sezonowa, możliwość zamieszkania. 698763582topor@toporow.pl www.toporow.pl
  Tel.: 698763582
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tunel" zatrudni pizzera na stałe. Umowa o pracę, wysokie wynagrodzenie. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Praca całoroczne Pensjonat Kościelisko najlepiej osoba wielofunkcyjna Kelnerka Pokojowa Kucharka możliwe zakwaterowanie i wyżywienie. 600 011 905 info@gorskipalacyk.pl
  Tel.: 600
 • PRACA | dam
  PRACA OD ZARAZ! Wynagrodzenie do 9 000 zł netto! Serwis sprzątający: Vorarlberg Austria. Chcesz być częścią naszego zespołu? Dołącz do nas! Prześlij nam swoje CV na adres: office.cowa@gmail.com.office.cowa@gmail.com
 • PRACA | dam
  AMW Rewita w Kościelisku przyjmie do pracy na stanowisko: -Kucharz/Kucharka możliwość zakwaterowania. Informacje pod numerem telefonu: 785 925 567 pn-pt 8-15, E-mail: j.slodyczka@rewita.pl
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ lub OSOBY CHĘTNEJ NA TO STANOWISKO (po maturze, DO PRZESZKOLENIA) - Zakopane. 793 333 072 (po godz. 19)
 • PRACA | dam
  Hotel Skalny*** w Zakopanem zatrudni na pełny etat lub umowę zlecenie Recepcjonistkę/Recepcjonistę. Kontakt: 182019100 praca@wo-ma.events.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ OSOBĘ DO KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
  Tel.: 601 533 566
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY DO PRACY W WEEKENDY, ŚWIĘTA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ - PRACA STAŁA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY ZA BAREM. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Restauracja w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę stanowisko kelnerka/kelner Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny grafik. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, PANELE, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-09-18 17:54 Artyści z Zakopanego w Szalom 2021-09-18 17:45 Bóg jest kobietą 2021-09-18 17:19 Śmigłowiec TOPR poleciał w rejon Rysów 2021-09-18 17:00 Kobiety Babiej Góry, Beskidów, Karpat 2021-09-18 15:56 Pożar autokaru w Skomielnej Białej 2021-09-18 15:30 Małolipnicanie na dachu Beskidów 2021-09-18 14:45 Zagłosuj na podtatrzańskie atrakcje 2021-09-18 14:00 Znamy szczegóły wczorajszego wieczornego wypadku w Nowym Targu 2021-09-18 13:15 Zapraszamy na wspinaczkę na Staroleśny Szczyt (WIDEO) 2021-09-18 12:30 Tatry cię rozgrzeją 2021-09-18 11:43 Dziś pogrzeb mężczyzny śmiertelnie pobitego w Zakopanem 3 2021-09-18 11:30 Codzienny raport covidowy 2 2021-09-18 10:45 Niedźwiedzia rodzina spaceruje po Zakopanem (WIDEO) 2021-09-18 10:00 Trzeba się szkolić, aby ratować innych (ZDJĘCIA) 2021-09-18 09:00 Samochód przed Żabką zaparkował na całym chodniku. Kobieta chciała go ominąć 21 2021-09-18 08:00 Bach i mistrzowie francuscy w Dworku Gościnnym w Szczawnicy 2021-09-17 22:36 Nie będzie sklepów otwartych w niedziele? Sejm uszczelnił przepisy 9 2021-09-17 22:14 Zderzenie skutera i auta osobowego w Nowym Targu 2021-09-17 21:50 Podhale pokonało Unię Oświęcim! 2021-09-17 21:29 To nie było łatwe zadanie. Oblicza Frasobliwego - konkurs rozstrzygnięty 4 2021-09-17 20:38 Rabczańskie bulwary nadal wybrakowane 4 2021-09-17 19:45 Będzie nowy most graniczny 2021-09-17 19:20 Znikająca sesja 7 2021-09-17 19:13 Obwodnica jeszcze na kreślarskich deskach. Który wariant wybrać? 4 2021-09-17 19:06 Członkowie Ruchu Polska 2050 w Nowym Targu 2021-09-17 18:48 Straż Gminna z Kościeliska kontra kierowcy qadów 10 2021-09-17 17:42 Niebieska krew 1 2021-09-17 17:32 Nowe parkingi bez wiedzy mieszkańców, a miasto zakorkowane. Radny chce dyskusji o komunikacji 31 2021-09-17 17:01 Mieszkańcy Kalisza zatrzymani w sprawie śmiertelnego pobicia w Zakopanem? 2021-09-17 16:45 Niedźwiedź w Pieninach 2021-09-17 16:10 Ulica Jagiellońska zamknięta. Sienkiewicza dwukierunkowa 2021-09-17 16:02 W Tatrach Słowackich bez szczepienia nie przenocujesz w schronisku 2 2021-09-17 15:15 Brama w Gorce. Z Miasta nawet przez bród się nie dostaniesz 5 2021-09-17 14:53 Jesień w Tatrach. Pokaż jak jest piękna 2021-09-17 14:30 30 urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy 2021-09-17 13:45 To była Golgota Wschodu. Dzień Sybiraka w Zakopanem (WIDEO) 3 2021-09-17 13:15 Mistrzami nie zostali, ale zawojowali boisko (WIDEO) 2021-09-17 13:00 Powiat tatrzański nadal świeci na czerwono. Tu pięć nowych zakażeń koronawirusem 1 2021-09-17 12:15 Deszczowe korki i deszczowe Krupówki 3 2021-09-17 11:57 Kobieta z urazem głowy, mężczyzna przygnieciony ciągnikiem 2021-09-17 11:30 Znaleźli na Hali Krupowej, szukali koło Świnnej 2021-09-17 10:45 Leje i leje. Dziś deszczowy dzień, kiedy poprawi się pogoda? 2021-09-17 10:23 Ciągle leje, ale na razie niewiele strażackich interwencji 2021-09-17 10:15 Tak się zdenerwował w pracy, że się upił i pojechał samochodem 2021-09-17 10:00 Superszybka kolej do Zakopanego 9 2021-09-17 08:59 Tak wygląda ulica Smrekowa w Zakopanem, i jak tu przejść? 4 2021-09-17 07:57 Warszawianka i Liliana do remontu 2021-09-16 21:30 Dzwon na kredyt - politycy obiecali, dług pozostał 5 2021-09-16 21:00 Bumerang znad Białki 2021-09-16 20:15 Ostrzeżenie przed intensywnym deszczem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-09-18 17:43 1. A nie czasem w ZZ Top? 2021-09-18 17:43 2. Na deser, dla straszących statystykami: "Do siedleckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilkanaście pielęgniarek z oddziału kardiologicznego w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Ma ono polegać na ingerencji w dokumentację medyczną pacjentów. Celem antydatowanych wpisów miało być uzyskanie dodatku covidowego, który wynosi aż 100% pensji." Ciekawe ilu pacjentom dopisały zarazę, co nie? Ciche przyzwolenie zwierzchników pewnie tez było. Musiała któraś mieć resztki sumienia i wygadała. A jak myślicie, co dzieje się w innych szpitalach w kraju? A te 5 osób na Podhalu to jak myślicie? Zaraza czy dodatek kowidłowy? Czy można ufać zarazowym statystykom? 2021-09-18 17:35 3. Nie jest sztuką wymalować farbą (tandetną bo trzeba 4 x w roku) przejście oraz wbić znak na rurze tak żeby infrastruktury podziemnej nie uszkodzić. Sztuką jest doświetlić takie przejście wraz z sygnalizacją świetlną a tak kierowcy swoje a przechodnie też swoje. Oczywiście nikt nie zluzuje bo się każdemu należy. Jakie to polskie, innego dobić jak młotkiem zakrzywionego gwoździa. Kiedyś kierowca pracjący zawodowo miał uznanie, szacunek i wzór do naśladowania, teraz to jeszcze gorsza łajza niż pirat drogowy. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, że na DW969 przy rondzie w Krościenku przywrócono przejście dla pieszych zamknięte na czas wakacji, to też jest przykład złego przykładu i przygrywanie w ch. z kierowcami i pieszymi bo pomimo zamknięcia to i tak piesi z niego korzystali. "A w Polsce, jak kto chce" 2021-09-18 17:30 4. za kilka miesiecy beda ludzi po sadach ciagac bo prad tez nie doprowadzony 2021-09-18 16:55 5. @temida....Co Ty chrzanisz???? Uruchom swoją ostatnią myślącą komórkę i zmuś ją do pracy to może będzie jeszcze dla Ciebie nadzieja. 2021-09-18 16:18 6. @Zasra...e - kwestia kultury i szczęscia. Jak Cię"odetnie" akurat na pasach to jest jak jest. Szkoda, że nie przeszkadza Ci, że chcesz wejść na przejście, a tu auto stoi, bo inaczej nie wjedzie na skrzyzowanie. Ale przemalować pasów 5m dalej (długość jednego auta) nie ma komu. Bylby jakiś głos prócz mojego żeby przejścia ucywilizować jak w normalnych krajach. BTW - wczoraj znów jakaś pani miała "pecha". Przejście Stolarczyka/Kasprusie. Stoję sobie na środku, bo inaczej nie wyjadę i kobitka mało co na maskę nie weszła :):):) Pomijając już fakt, że tam ani kierowca pieszego ani pieszy kierowcy nie widzi. W deszczu i po ciemku lustro nic nie daje. @End - " piesi ustanowili sobie jeszcze lepsze prawo bo całość z wysepką przechodzą z buta" - oczywiście we własnym mniemaniu. Przejście z wysepką to są DWA NIEZALEZNE przejścia. Przepisy stosuje się osobno do każdego z nich. 2021-09-18 15:58 7. DO WŁÓCZYKIJ-JAKO DO NOS GODOS?WIESZ WSZYSTKO? 2021-09-18 15:54 8. Wały Jagiellońskie? 2021-09-18 15:20 9. Przedszkolaki walczą dzielnie choć wychowanie niektórych bywa mierne Zabrał głos były przedszkolak stary ktoś mu przeszkadza i psuje zamiary Matka była w tym wszystkim rewelacja należy jej się od mieszkańców owacja Spadła maska Podegrodzia obłudna bez tego wystąpienia sesja byłaby nudna Czekamy na ciąg dalszy tej historii wcale nie z humorem sprawa mamy nadzieję skończy się prokuratorem Zaginięta sesja to znowu manipulacja RODO pretekst? To nie ta informacja. Funkcje publiczne osoby piastują tutaj nic nie stracą ani nie zyskują Kwatyra długo czytał przewinienia można było przecież bez tego brzemienia Zrobić porządek, posprzątać śmieci Rabka Miastem Dzieci Mieszkańcy co do radnych też już mają plany Kwatyra, Koper zostają, reszta do wymiany Koniec kadencji szybko przyjdzie a z nim wyborów wrzawa My podstawimy taczki i będziemy bić brawa. Jak można przed jubileuszem przedszkole zlikwidować jak można historii nie budować Historyku wstyd i hańba dla urzędu twojego Czy krzywdą dzieci podniosłeś swoje ego? Chcesz się oczyścić z twojego przewinienia wypędź daleko tych co mącą -nie ma innego wybawienia. Chodzi w spódnicy i chyba ją podwiało takie decyzje nam to w Rabce dało. Szkoły mają pod górkę , teraz znów przedszkola Jaka w tym wszystkim jest Twoja rola ? Dałeś pełnomocnictwo , nie rządzisz już w mieście oddałeś klucze tej niewieście My się na to nie zgadzamy wcale Ty stary cym... 2021-09-18 14:38 10. Przypomnijciez, w jakiej kapeli grał ten gościu co jest na pierwszym zdjęciu po lewej stronie?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP