POLECAMY
Jak "Tygodnik Podhalański kłamie" ? Książka dostępna jest też w redakcjach w Zakopanem i w Nowym Targu.

Reklama

2021-07-09 18:31:40

Reklama

Pod Giewontem

Urzędnicy zjechali na otwarcie skoczni w Zakopanem, ale powstała ona dzięki naszym mistrzom (WIDEO, ZDJĘCIA)

Reklama

W Zakopanem na otwarciu kompleksu Średniej Krokwi pojawiło się dziś niezliczone grono urzędników. Tak naprawdę powstała ona jednak dzięki sukcesom naszych mistrzów, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, których też nie zabrakło na otwarciu.

Była to tylko modernizacja kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha, ale tak naprawdę te skocznie powstały na nowo. Wszystko jest tu nowoczesne, na światowym poziomie. Młodzi skoczkowie z Podhala wreszcie nie będą musieli jeździć do Szczyrku i Wisły na treningi. Niestety, w ciągu ostatnich lat, gdy skocznia popadała w ruinę, straciliśmy wiele talentów. Teraz ma się to zmienić.


Dziś od rana na Średniej Krokwi skakali młodzi skoczkowie, później miały się odbyć Mistrzostwa Polski, ale ze względu na wiatr zawody odwołano. Również uroczystość otwarcia skoczni przeniesiono z zewnątrz do środka sali, którą wybudowano przy skoczni.

Uroczystość prowadził Bożydar Iwanow, sportowy dziennikarz TVP. Jak to zwykle bywa przy takich okazjach na sali była niezliczona liczba urzędników, którzy w ogóle nie przyczynili się do powstania tego nowoczesnego obiektu. Na telebimie pojawił się Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, który mówił o tym, jak ważna jest to inwestycja dla naszego sportu, skoków. Przemówienie zostało nagrane wcześniej, bo minister mówił o Mistrzostwach Polski, które się dziś nie odbyły.

Jednym z urzędników, których praca rzeczywiście dała efekt w postaci nowoczesnych skoczni =jest Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS w Zakopanem. - Myślę, że wszyscy jesteśmy dumni z tego, że ten obiekt udało się zrealizować w terminie. W terminie, który z założenia był dość krótki, bo zależało nam, aby polscy skoczkowie, jak najszybciej mogli się tu szkolić - stwierdził Danikieiwcz. Dziękował on urzędnikom z ministerstwa sportu, a teraz z ministerstwa kultury za 120 milionów złotych, które COS Zakopane pozyskał na rozbudowę infrastruktury. - Dzięki temu coraz częściej zaglądają do nas najlepsi Polscy sportowcy - dodał Danikiewicz.

Później było poświęcenie skoczni i przecięcie wstęgi, nie tylko przez urzędników, ale również przez naszych mistrzów Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Na otwarciu nie zabrakło także Adama Małysza i Justyny Kowalczyk.Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
tisa dajep 2021-07-11 10:12:05
@kulfon, dobrze, że tobie unia wszystko dała ze swojej kieszeni! Tak, jak i PO przednie rządy. Ty jednak rzeczywiście jesteś półkumaty
Kulfon 2021-07-11 02:18:44
@Prawy Sierpowy.pis człowieku ani tobie,ani nikomu innemu niczego nie dał ze swojej kieszeni. Zrozumiecie wreszcie kiedyś,że to pieniądze z podatków, które te pisowskie łajzy ciągle nam podnoszą? A wasz prezydent dupa tylko wszystko podpisuje. E,chyba jednak nie zrozumiecie. Dobrze być półkumatym.
olo 2021-07-09 23:52:44
skowyt szczujni pisowskiej to miut na moje uszy...spokojnie spokojnie, też będziecie spłacać te kredyty za waszych partaczy z nierządu...
tisa dajep 2021-07-09 22:23:58
Skoro tak się już czepiacie urzędników, którzy w ogóle nie przyczynili się do powstania tego nowoczesnego obiektu, to ciekawe, w jaki sposób do powstania przyczyniła się Justyna Kowalczyk? Drugie pytanie, ciekawe, co by było, gdyby ci urzędnicy byli z PO? Też by wtedy przeszkadzali?
zpkopian 2021-07-09 21:17:14
Kabaret.
I ta biba za nasze.porazka
tadek 2021-07-09 20:13:28
Marek chłopak chory potrzebuje pieniędzy na lekarstwo a wy tym pasożytom za pokropek płacicie.
grzesznik 2021-07-09 19:18:40
Czy jest wykaz, czego nie należy kropić przez księdza? Sie rozumie odmówi poświęcenia.
Prawy Sierpowy 2021-07-09 19:12:31
"Obrońcy POwskiego impossibilizmu nie mogą przeboleć, że znajdują się pieniądze na obiekty, na szkolenie, na duże imprezy sportowe. Że od 6 lat nie słyszymy "pieniędzy nie ma i nie będzie". A co do naszych skoczków to nie stawiajcie ich w sytuacji w której musieliby powiedzieć wam żebyście nie bredzili.
Antti 2021-07-09 18:43:04
No tak stoch z własnej kieszeni dał. Dziekujemy wybawco ze zbudowales wlasnymi rekami

Reklama
 • PRACA | dam
  KARCZMA SZAŁAS KURNIAWA ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 608 842 830.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie działke za gotówke w okolicy Jeziora Czorsztynskiego-Czorsztyn Kluszkowce okolica. tel 660797241 b12.pl.
 • USŁUGI | budowlane
  ROBOTY W KAMIENIU, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY itp. 732 996 358.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA POKOI. Oferujemy umowę o pracę. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działka budowlana w Witowie o powierzchni 1571m2 blisko wyciągu tel. 660797241 b12.pl
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: - Kucharzy/ młodszych kucharzy - Panie do przygotowywania śniadań - Kelnerów/ kelnerki - Recepcjonistki/ Recepcjoniści Praca stała bądź dorywcza, elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia. 507645428natalia25-92@o2.pl
  Tel.: 507645428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy w zabudowie bliźniaczej z garażem Nowy Targ atrakcyjne osiedle tel 660797241 b12.pl. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, jednego z największych pracodawców na Podhalu. Poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Weryfikacja zgodności i poprawności dostarczonych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola procesów magazynowych i prawidłowego obiegu dokumentacji, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Sporządzanie raportów pokontrolnych i poinwentaryzacyjnych, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Sprawne posługiwanie się pakietem Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość i dobra organizacja pracy własnej, - Mile widziana znajomość gospodarki magazynowej (program LSI), wiedza z zakresu procesów magazynowych i obiegu dokumentacji, doświadczenie w pracy z analizą danych. OFERUJEMY: - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, - Pracę w rozwijającej się firmie, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie + system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Specjalista ds. kontroli i gospodarki magazynowej". Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KSIĘGOWOŚCI. MIEJSCE PRACY: Zakopane. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego; - Mile widziane doświadczenie w Dziale Księgowości, - Znajomość zagadnień z zakresu księgowości i podatków; - Bardzo dobrej umiejętności planowania i organizacji pracy; - Zdolności analitycznych; - Skrupulatności i rzetelności w wykonywaniu zadań; - Komunikatywności; - Umiejętności pracy w zespole; - Znajomości pakietu MS Office w szczególności MS Excel. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Bogaty pakiet socjalny w tym m.in. ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL KSG". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zakopane. Przyjmę na stałe DO PRACY W PENSJONACIE - ŚNIADANIA, SPRZĄTANIE. 604 501 801.
 • PRACA | dam
  Restauracja Adamo przyjmie do pracy kucharza, pizzera, kelnera, pomoc kuchenna.. 606951331
  Tel.: 606951331
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ z prawem jazdy kat B do hurtowni spożywczej w Zakopanem. 602 74 31 38
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni na stałe POKOJOWĄ. 666378357.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnera/ kelnerkę- praca stała lub sezonowa, możliwość zamieszkania. 698763582topor@toporow.pl www.toporow.pl
  Tel.: 698763582
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tunel" zatrudni pizzera na stałe. Umowa o pracę, wysokie wynagrodzenie. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Praca całoroczne Pensjonat Kościelisko najlepiej osoba wielofunkcyjna Kelnerka Pokojowa Kucharka możliwe zakwaterowanie i wyżywienie. 600 011 905 info@gorskipalacyk.pl
  Tel.: 600
 • PRACA | dam
  PRACA OD ZARAZ! Wynagrodzenie do 9 000 zł netto! Serwis sprzątający: Vorarlberg Austria. Chcesz być częścią naszego zespołu? Dołącz do nas! Prześlij nam swoje CV na adres: office.cowa@gmail.com.office.cowa@gmail.com
 • PRACA | dam
  Centrum Medyczne w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko rejestratorka medyczna/ recepcjonistka. Osoby zainteresowane proszę o przesyłanie CV na adres e-mail: centrummedycznesm@onet.pl.
 • PRACA | dam
  AMW Rewita w Kościelisku przyjmie do pracy na stanowisko: -Kucharz/Kucharka możliwość zakwaterowania. Informacje pod numerem telefonu: 785 925 567 pn-pt 8-15, E-mail: j.slodyczka@rewita.pl
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ lub OSOBY CHĘTNEJ NA TO STANOWISKO (po maturze, DO PRZESZKOLENIA) - Zakopane. 793 333 072 (po godz. 19)
 • PRACA | dam
  Hotel Skalny*** w Zakopanem zatrudni na pełny etat lub umowę zlecenie Recepcjonistkę/Recepcjonistę. Kontakt: 182019100 praca@wo-ma.events.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ OSOBĘ DO KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
  Tel.: 601 533 566
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY DO PRACY W WEEKENDY, ŚWIĘTA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ - PRACA STAŁA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY ZA BAREM. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Restauracja w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę stanowisko kelnerka/kelner Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny grafik. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY POKOJOWĄ Z DOŚWIADCZENIEM. Kontakt: 660 710 400.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, PANELE, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-09-16 21:30 Dzwon na kredyt - politycy obiecali, dług pozostał 2021-09-16 21:00 Bumerang znad Białki 2021-09-16 20:15 Ostrzeżenie przed intensywnym deszczem 2021-09-16 19:41 Oblicza Frasobliwego 1 2021-09-16 19:29 Pomarańczowa kropka. Co to jest? (WIDEO) 2021-09-16 18:44 Łania spaceruje po ulicy w Zakopanem (WIDEO) 2021-09-16 18:19 Burza nad Miastem 2021-09-16 17:45 Rabczańska Mącicielka (WIDEO) 2 2021-09-16 17:00 Już jutro zaczyna się Babiogórska Jesień w Zawoi (WIDEO) 2021-09-16 16:30 Operacja parkometr - w mieście stanie 14 nowych urządzeń 1 2021-09-16 16:00 Młodzi górą 2021-09-16 15:15 Czytelnicy alarmują. Znowu skażona woda w Białym Dunajcu 4 2021-09-16 15:00 Iphone 13 - kiedy premiera, jakie nowości, w jakich wersjach zostanie wypuszczony na rynek 2021-09-16 14:45 Znaleźli się właściciele pieska, błąkającego się na Hali Gąsienicowej 1 2021-09-16 14:15 Sukcesy Tygodnika na Mistrzostwach Polski dziennikarzy w koszykówce 2021-09-16 14:15 Wodny plac zabaw zostanie dokończony? Jest nadzieja... 1 2021-09-16 13:30 Bogata historia Spisza 2021-09-16 12:45 Duży wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie tatrzańskim 1 2021-09-16 12:39 Weź nie pytaj, weź się przytul 2021-09-16 12:00 Tygodnik Podhalański z brązowym medalem Mistrzostw Polski dziennikarzy 2021-09-16 11:30 Osteobus przed nowotarskim szpitalem - zbadaj kości 2021-09-16 10:45 Kontrowersje wokół pomnika. W niedzielę poświęcenie obelisku 2 2021-09-16 10:45 Od wczoraj nie mamy telewizji 3 2021-09-16 10:00 Córeczki tatusia 2021-09-16 09:57 Stłuczka trzech aut w Rabce 3 2021-09-16 09:00 Prawdziwym mężczyznom badania niestraszne 1 2021-09-16 08:45 Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Jedna osoba poszkodowana 1 2021-09-16 08:01 Kończy się remont ulicy Stanisława Józefczaka w Nowym Targu 2021-09-16 07:00 Jesteśmy czyści przed Bogiem. Wstrząsająca sprawa rodziny zastępczej 1 2021-09-15 21:45 Nadal poszukiwany właściciel psa, zabłąkanego na Hali Gąsienicowej 2021-09-15 21:23 Prawdziwe prawdziwki ciągle rosną, wystarczy wejść do lasu 2021-09-15 20:31 Na Galicowej Grapie 2021-09-15 19:46 Nie jesteśmy petentami, to władze powinny nam służyć. Głos mieszkańca ul. Zwierzynieckiej 26 2021-09-15 19:20 Smrodzą, śmiecą, zajeżdżają drogę i niczym się nie przejmują 8 2021-09-15 18:52 Bardzo poważny wypadek w Maniowach (WIDEO) 2021-09-15 18:30 Jedyne takie Mistrzostwa - kto zbiegnie z Turbacza w 15 minut? 2021-09-15 17:30 Z Krakowa do Gdańska polecisz maxem 2021-09-15 16:58 Pies został w rozgrzanym aucie. Jego właścicielka poszła nad Morskie Oko 4 2021-09-15 16:15 Miastowi górale będą świętować stulecie swego oddziału 2021-09-15 15:45 Burmistrz niekierowany. Burzliwa dyskusja i kolejna odsłona sporu o przedszkole 12 2021-09-15 15:15 Poważny wypadek w Kluszkowcach (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2021-09-15 15:15 Hotel ze stacją ładowania samochodów elektrycznych (WIDEO) 2 2021-09-15 14:30 Tak pięknie pod Gerlachem! Niestety, nadciąga załamanie pogody (WIDEO) 1 2021-09-15 13:49 Czemu wampiry unikają światła? Słów kilka o ochronie nietoperzy 1 2021-09-15 13:45 W Tatrach już kolorowa jesień. Tak było rano na Przełęczy Kondrackiej (ZDJĘCIA, WIDEO) 2021-09-15 13:45 Kto rano wstaje i jedzie nad jezioro 2021-09-15 13:15 Babie lato w Beskidach 2021-09-15 12:46 Edukację mamy w naturze. Spotkanie trzecie 2021-09-15 12:46 Poranne mgły ustąpiły. Nad Jeziorem Czorsztyńskim dużo słońca (ZDJĘCIA) 2021-09-15 12:37 Dzień Sybiraka. Uroczyste obchody 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-09-16 21:14 1. Jedna z konkursowych prac Jezusa Frasobliwego powinna zawitać do polskiego sejmu, by dała impuls do zadumy nad upadkiem moralnym wielu posłów: kłamstwa płynące z sejmowej mównicy, poniżanie tych, którzy nie zgadzają się z sejmową większością, sprzedajnośc niektórych posłów za przysłowiowe " pisowskie srebrniki", by dalej doić państwową kasę . Krzyż nad drzwiami sejmowej sali nie budzi refleksji, nawet u małoposkich posłów i posłanek, znanych z religijności, bo dodających po poselskich ślubowaniach :"Tak mi dopomóż Bóg". Być może, Jezus Frasobliwy pomoże odmienić oblicze Sejmu RP. 2021-09-16 21:13 2. Wstawie komentarz na temat działania Pana Wójta Andrzeja Jacka Nowaka, wladz Gminy i Rady Gminy. Niestety musi być autocenzura bo mi Pan moderator nie puści .................... ................................... ........................... ... ....................... ........................... .......................... ................... ........ .............................................. ................................... ........... ................................. ................................... ..................... ........................... .................. ............ ................. ................ ....................... ................ .............................. ......................... I tyle w temacie wody. 2021-09-16 20:01 3. Poczytajcie sobie o Izraelu gdzie prawie wszyscy obywatele są zaszczepieni. 2021-09-16 19:55 4. @kijwoko Zakopane promuje cały wachlarz innych atrakcji, chociażby jazda śmierdzącymi rozpadającymi się busami, moczenie nóg w kolorowych potokach, podziwianie dorodnych papierzaków w górach;) i wiele innych. 2021-09-16 19:53 5. Pies to obowiązek. Opieka jak nad dzieckiem. Kto to widział spuszczac z oka 2021-09-16 19:28 6. Bedziemy jeździć na zakupy do krakowskich galeri ,tam parkowanie free ,,,miasto,,szerokim lukiem omijac 2021-09-16 18:57 7. Może jaki pokropek jakie gusła przy ujęciu wody urządzić . 2021-09-16 18:47 8. Toyotą jechała najładniejsza nauczycielka na Podhalu. 2021-09-16 18:44 9. Co to jest "tv Pi.... i" i "telewizja Ojca"? 2021-09-16 18:32 10. W Rabce proboszcz dolnej parafi i jego poplecznicy są ważniejsi niż burmistrz i samorząd...przeciąganie liny i cyrku ciąg dalszy...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania