Reklama

2021-09-18 19:15:31

Szaflary

Nie lubię mówić o planach, które nie są w trakcie realizacji

- mówi Karolina Janczak, bizneswoman, sportowiec, makijażystka, szkoleniowiec, właścicielka żłobka - czyli kobieta wielu pasji.

- Urodziła się pani w Zakopanem, całe życie spędziła w Szaflarach, a co robi pani w Warszawie?

- Pracuję przy produkcjach telewizyjnych. Od ponad 3 lat jeżdżę do Warszawy na różne produkcje telewizyjne oraz sesje zdjęciowe, gdzie pracuję między innymi przy moim ulubionym programie "Top Model". Nagrania trwają ponad miesiąc, dlatego też na ten czas przeprowadzam się do Warszawy.

- Ale jak góralka tam trafiła?

- Z polecenia. Makijaż i zdolności manualne zawsze mnie pociągały. Kiedy skończyłam trenować, to postanowiłam, że się tym zajmę. Zrobiłam roczną szkołę makijażu, w międzyczasie urodziłam pierwsze dziecko, drugie i trzecie, nie bardzo był czas na cokolwiek innego. Kiedy skończyłam 30 lat, stwierdziłam, że chciałabym coś zrobić ze swoim życiem. Zająć się czymś, co pozwoli mi się realizować. Zajmowałam się transportem...

- Właśnie, coś zupełnie innego niż branża modowa! To może cofnijmy się w czasie...

- Kiedyś byłam sportowcem, trenowałam snowboard. Zawsze byłam osobą aktywną, w podstawówce chodziłam do szkoły muzycznej i trenowałam piłkę ręczną oraz siatkową. W zawodowym sporcie dostałam się szybko do reprezentacji Polski, startowałam w Pucharach Świata, Europy, Polski. Podchodziłam do tego poważnie i to był mój konik w życiu. Poświęcałam temu mnóstwo czasu, rezygnując często z innych ważnych wydarzeń w moim życiu. Sport daje dużą samodyscyplinę i ukształtował mój charakter.

- Ale ta przygoda nie trwała długo.

- 8 lat. Myślę, że jednak sporo. Poważnie zaczęłam trenować w liceum, czyli w wieku 15 lat, a skończyłam w wieku 23.

- Dlaczego?

- To trudna historia. Przez działaczy. Niestety, zniszczyli moją miłość do snowboardu. Rok później wyszłam za mąż, pojawiły się dzieci i pozwoliło mi to odskoczyć od sportu.

- ...w transport i spedycję.

- To z rozsądku. Tato miał firmę transportową, zaczęłam pracować u niego, potem z mężem założyliśmy swoją. I cały czas ją razem prowadzimy.

- Z przerwą "na dzieci"?

- Nie, pracowałam cały czas. Z dziećmi pod biurkiem. Na ten czas przenosiłam biuro do domu i pracowałam niemal z dzieckiem przy piersi. Nie było czasu na odpoczynek.

- Nie buntowała się pani?

- Jak człowiek zaczyna, to chce jak najwięcej zrobić samemu. Prowadzenie biznesu wciąga. Poza tym przygotowanie pracownika na moje stanowisko wcale nie jest łatwe. Ale teraz zajmowanie się tym nie daje mi już tyle przyjemności co kiedyś, to bardzo stresujące i obciążające.

- Szczególnie dla kogoś, kto ma jeszcze mnóstwo innych zajęć...

- Cały czas starałam się robić przy okazji to, co kocham, ciągle czegoś sobie szukałam. Jestem osobą, która lubi dużo rzeczy brać na głowę. Mam jakiś głód, chęć robienia czegoś dla siebie i dla ludzi.

- Szefowa firmy zabrała się więc za makijaż?

- Jeszcze gdy trenowałam, studiowałam na dwóch kierunkach - kosmetologii i politologii. Ten drugi ukończyłam, pierwszy przerwałam, gdyż jednak nie okazał się być kierunkiem moich marzeń.

- Malowanie koleżanek, a profesjonalna działalność na planie telewizyjnym to przepaść.

- Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę. Jak zaczęłam malować, to marzyłam o produkcjach telewizyjnych, publikacjach. Przeszłam mnóstwo szkoleń w Polsce i za granicą u najlepszych makijażystów. Zobaczyli mój potencjał. Zaczęli zapraszać do współpracy przy programach, sesjach fotograficznych czy pokazach mody. Początkowo jako asystentkę. Byłam zdeterminowana. Potrafiłam w piątek o świcie wyjechać do Warszawy, by pracować na planie, wrócić nocą i w sobotę od rana przyjmować klientki w moim studio. I tak z polecenia innej makijażystki trafiłam w 2017 do TVN, na plan produkcji Top Model.

- Stres był duży?

- Może trochę, bo nie byłam jeszcze pewna swoich umiejętności. Teraz czuję się bardziej doświadczona, zrobiłam już mnóstwo sesji, pokazów, współpracowałam z wieloma najlepszymi makijażystami w Polsce. Asystując, wykonywałam już swoje makijaże - to nie tylko pudrowanie. Od 3 lat jestem już na dobre w programie.

- Makijażystka ma tam dowolność? To twórcza praca czy przychodzi ktoś i dyktuje, jak mają być pociągnięte kreski?

- Ustalamy wszystko najczęściej ze stylistami, fryzjerami, czasem też fotograf daje tak zwany “mood board”, czyli inaczej  "tablicę inspiracji", jak chciałby, żeby dana sesja wyglądała. Ale to nie ma być odwzorowanie jeden do jeden, ale inspiracja. Pracujemy na wspólny efekt końcowy.

- To twórcza praca?

- I bardzo kreatywna. A w tym sezonie działo się naprawdę dużo ciekawych rzeczy, w których mogłam poszaleć. Ale o tym nie mogę mówić - wszystko będzie do zobaczenia od września.

- To nie jedyna pani "warszawska" produkcja?

- Pracowałam też choćby przy filmie "Planeta Singli 3", miniserialu "Dobre, podaj dalej", "Tańcu z Gwiazdami", “The Voice of Poland”. 

- Jakie gwiazdy pani malowała?

- Najmilej wspominam współpracę ze sportowcami. Jerzy Dudek, Kajetan Kajetanowicz, Jan Tomaszewski, Justyna Kowalczyk, Joasia Jędrzejczyk - to współprace, które najbardziej zapadają mi w pamięć, i to ludzie, których najbardziej cenię. Miło rozmawiamy, przyznaję się, że sama też byłam sportowcem. Z Joasią Jędrzejczyk się zaprzyjaźniłyśmy, często mnie odwiedza. Wciągnęłam ją w skitury, uczę jeździć na snowboardzie.

- Ale jej się nie udało wciągnąć pani do boksu?

- Nie, nie boksujemy się (śmiech), spędzamy przemiło czas. I jest to zupełnie inna osoba niż ta, którą widać w ringu. Twarda, ale miła, ciepła, konkretna, wie, czego chce, i ciężko pracuje na swój sukces. 

- Ale jak widzi pani ją po walce, to łapie się za głowę - co oni zrobili z moim makijażem? 

- Nie, nie malowałam jej do ringu, tylko do programu telewizyjnego.

- Z tego da się wyżyć? Można na Podhalu prowadzić salon makijażu, nie mając przy okazji firmy spedycyjnej?

- Tak! Jak się wypracuje grono swoich klientek, to można dobrze zarobić. Miałam dobrą sytuację, bo nie pracowałam w swojej firmie "od do". Czyli mogłam, pracując, zająć się dzieckiem, wyskoczyć z nim na zajęcia dodatkowe, a weekend przyjmować klientki. Na początek to jednak spora inwestycja, bo trzeba zainwestować w kosmetyki. Nie wystarczy jeden podkład, trzeba kilka odcieni i rodzajów do różnej cery. A że często kupujemy nie tylko to, co potrzebne, ale to, co się podoba - koszty rosną.

- Zdarzają się klientki z nietypowymi zachciankami?

- Można policzyć na palcach jednej ręki te, które chcą mieć jakiś odjechany, "instagramowy" makijaż.

- Czyli?

- Dużo produktów nałożonych na twarz, co niestety na żywo wygląda jak maska. Zwykle to odradzam przekonując, że Instagram a rzeczywistość to zupełnie co innego. I proponuję makijaż w wersji użytkowej. I to najczęściej je zadowala, bo kolory i klimat jest taki, jaki chciały, a przy tym jest użytkowy. Jestem zwolenniczką podkreślenia naturalnego piękna kobiety, makijażu, który będzie widoczny, ale wyrówna niedoskonałości, uwydatni to, co jest jej atutem, pozwalającego, żeby kobieta  poczuła się piękna i czuła się sobą. No i musi być trwały. Zdarzało się, że klientka po weselu przyznała, że makijaż przetrwał nawet na poprawiny. Krytykuję to, nigdy nie powinniśmy się kłaść spać nie zmywając makijażu, ale z drugiej strony świadczy to o tym, że wszystko było wykonane dobrze.

- Teraz sama pani przeszła od praktyki do szkolenia innych?

- Otworzyłam w Szaflarach swoją autorską szkołę makijażu K MAKE UP ACADEMY. Szkołę dla osób, które chcą się nauczyć pracy w zawodzie makijażysty oraz dla już malujących makijażystek.

- Makijażystek? A zdarzają się w tym fachu mężczyźni?

- Tak, i jest ich bardzo dużo! Współpracuję z dużym gronem panów.

- Tu, na Podhalu?

- Nie, tu się nie spotkałam z takim przypadkiem, ale to pewnie kwestia czasu.

- Podsumowując: firma spedycyjna, studio i szkoła makijażu, trójka dzieci na głowie. I jeszcze pomysł ze żłobkiem. Mało pani obowiązków?

- Żłobek to była bardzo spontaniczna decyzja. Moim marzeniem było stworzenie miejsca, do którego ja bym oddała dzieci. Moje są już na tyle duże, że nie mam takiej potrzeby, ale chciałam innym kobietom stworzyć miejsce przyjazne maluszkom, do którego mogłyby oddać dziecko, aby by mogły pójść do pracy, realizować się i rozwijać. Marzy mi się miejsce z wczesnym wykrywaniem wad rozwojowych. Ale na wszystko potrzeba czasu. 

- Skąd taki pomysł?

- Ja niestety nie miałam takiej możliwość. Moje dziecko też mogło być zdiagnozowane wcześniej, Gdyby były takie narzędzia, można byłoby pomóc mu wcześniej i nie miałoby takich trudności teraz.

- Chce pani o tym opowiedzieć?

- Nie... Całe szczęście, że nie jest to nic, co zagrażałoby życiu. Syn ma trudności w nauce, ze skupieniem uwagi, koncentracją. Gdyby został wcześniej zdiagnozowany, to udałoby się mu skuteczniej pomóc. Niestety w dalszym ciągu u nas brakuje takich miejsc. A panie opiekujące się maluszkami w żłobku, spędzając z nimi prawie cały dzień, mają często możliwość wcześniejszego zauważenia ewentualnych problemów rozwojowych dzieci. Do tego będzie potrzebna współpraca ze specjalistami, która byłaby możliwa u nas w żłobku, aby rodzice nie musieli szukać. A tak dziecko musi korzystać z pomocy dodatkowych nauczycieli w szkole, ma zindywidualizowaną ścieżkę nauczania. Ale są dzieci, które mają większe problemy. 

- Sam żłobek działa już...

- ...od półtora miesiąca. I nazywa się "Wesołe Misie". Mamy już szóstkę zapisanych dzieci. To maleństwa od 9 miesięcy do 1,5 roku. 

- A jakie plany zostawia sobie pani na przyszłość? Podejrzewam, że to jeszcze nie koniec...

- Skończyłam szkołę makijażu permanentnego i zrobiłam kiedyś szkołę mikropigmentacji medycznej. Już niedługo w moim studio będą również świadczone takie usługi. Chciałabym stworzyć miejsce, gdzie takie usługi można by wykonywać

- A co to takiego?

- Makijaż permanentny to nic innego jak trwały makijaż ust, oka lub brwi. Natomiast mikropigmentacja medyczna daje możliwość tuszowania lub uzupełniania niedoskonałości np. po przebytych chorobach. Jak kobiety są na przykład po usunięciu piersi łącznie z brodawką sutkową, to można zrobić rysunek na skórze, który będzie stwarzał odpowiednie wrażenie. I to na stałe. Podobnie możliwa jest pigmentacja brwi dla pacjentów onkologicznych po chemoterapii.

- Do daleka przyszłość?

- No, nie -  już w tym roku w moim studiu będę to wdrażać. Czekam, aż dzieci pójdą do szkoły i będę miała trochę więcej czasu. Będzie też laserowe usuwanie tatuażu czy makijażu permanentnego. Nie lubię mówić o planach, które jeszcze nie są w trakcie realizacji. Ale na pewno są kolejne pomysły na przyszłość.

- Zwykle lubimy mówić, że ktoś jest spełniony w życiu. Ale pani wydaje się być... wiecznie niespełniona

- Chyba tak. Jest mi ciągle mało. I nie powiedziałam, że to już koniec.

Rozmawiał: Józef Figura

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • PRACA | dam
  Ośrodek Wypoczynkowy w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na umowę zlecenie. Praca całoroczna, 26 zł brutto za godzinę. 664 417 314.
 • PRACA | dam
  Do karczmy na Pardałówce: KELNER/-KA, KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. 510 257 677, 512 922 119.
 • PRACA | dam
  Karczma w Zębie zatrudni: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, KELNERKI - 606 838 103.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Nieruchomość kupie. 691 451 454Ustochow@wp.pl Ustochow@wp.pl
  Tel.: 691
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy na stanowisko kelnera oraz kucharza. Praca od zaraz, na stałe ,dobrze płatna. 600 035 355 tary@interia.eu
  Tel.: 600 035 355
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, która oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Jest też jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I MARKETINGU. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Opracowywanie ofert dla pobytów grupowych oraz ich aktywna sprzedaż, - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA, - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach, - Zarządzanie stronami www obiektów noclegowych oraz redagowanie ich treści, - Opracowywanie polityk sprzedaży w obiektach, kalkulacja i wdrażanie pakietów pobytowych, zarządzanie dostępnością, - Analiza działań sprzedażowych i marketingowych w oparciu o wskaźnik zyskowności i ROI, - Analiza konkurencji, - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja, - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług, - Przygotowanie i aktualizacja dokumentacji, - Proponowanie i wdrażanie nowych rozwiązań, raportowanie, - Zapewnienie najwyższej jakości obsługi gości, - Dbanie o pozytywny wizerunek Grupy Kapitałowej. WYMAGANIA: - Wykształcenie min. średnie, - Doświadczenie w obszarze revenue, marketingu i sprzedaży w branży hotelarskiej min. 4 lata, - Innowacyjność, kreatywność i pomysłowość, - Lekkie pióro, - Bardzo dobra organizacja pracy, - Proaktywne podejście do powierzanych zadań, - Umiejętność pracy w grupie, - Mobilność, prawo jazdy kat. B, - Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, - Umiejętność negocjacji, - Mile widziana znajomość systemów operacyjnych: LSI, KWHotel, - Dodatkowym atutem będzie umiejętność obsługi programów graficznych oraz zdolności fotograficzne. OFERUJEMY: - Pracę w rozwijającej się Firmie, - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie plus system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem nazwy stanowiska: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży i marketingu" Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • PRACA | dam
  KELNER / KELNERKA do hotelu w Zębie. Na pełny etat lub dorywczo. Tel. 604 224 334 (w godz. 10-18), praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  KONSERWATOR - PRACOWNIK GOSPODARCZY do hotelu w Zębie. Praca stała na 1 lub 2 dni w tyg. Tel. 604 224 334 (w godz. 10-18).
 • PRACA | dam
  KUCHARZ / KUCHARKA do hotelu w Zębie. Praca stała zmianowa. Tel. 604 224 334 (w godz. 10-18), praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebny pracownik budowlany (młody), może być do przyuczenia. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Restauracja Zakopiańska szuka KELNEREK/ÓW (również śniadaniowych), KUCHAREK/ARZY ŚNIADANIOWYCH i OSÓB ZMYWAJĄCYCH! Świetne warunki pracy, wsparcie zespołu, umowa. 660532732restauracjazakopianska@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika do produkcji drożdżówki i pączków. Możliwość przyuczenia. Pełne zatrudnienie i dobra płaca. Piekarnia Raba Wyżna tel. 881933550. 881933550Marcin.talaga@gmail.com
  Tel.: 881933550
 • PRACA | dam
  Akademia Bystrzak poszukuje trenerów zajęć dla dzieci. Zajęcia odbywają się popołudniami oraz w weekendy. Poszukujemy studentów filologii, bądź osób z płynnym angielskim, osób lubiących zajęcia plastyczne oraz trenerów zajęć sportowych dla dzieci.. 797 446 880biuro@nowy-targ.bystrzak.org www.bystrzak.org
  Tel.: 797
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni osobę na stanowisko PRACOWNIK KAWIARNI. Szczegóły: 725 300 377
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 08.12.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3303/24-11-2021-nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność. Interesujące tematy, dobre honorarium - Tel. 601 544 244
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy KASJERKI BILETOWE. Wymagana znajomość obsługi komputera. Informacje: 602 198 307
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PRACOWNIKÓW OBSŁUGI KOLEI, PRACOWNIKÓW OBSŁUGI STOKU I NAŚNIEŻANIA, OBSŁUGĘ PARKINGU. Informacje: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERIA, BARMANKI, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK. Informacje: 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W CENTRUM JABŁONKI. 605 306 294.
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY ENERGICZNYCH OSÓB DO PRACY W RESTAURACJI W MURZASICHLU na stanowisku KELNERKA bądź KELNER i OSOBY DO POMOCY NA KUCHNI najlepiej z doświadczeniem w branży. Szukamy osób na stałe oraz na sezon zimowy. Więcej informacji pod numerem tel.: 883802131
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni PIZZERA. Atrakcyjne wynagrodzenie. Tel. 664 023 298, 668 404 790.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WCZASOWY w Zakopanem przyjmie POKOJOWĄ i POMOC KUCHENNĄ na co drugi dzień. Etat. 693 638 619.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI ZATRUDNI OPIEKUNKI, STAŁA PEWNA PRACA W ZAKOPANEM.. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia dwa pomieszczenia, I piętro, pow. ok 140 m2. Możliwość do dostosowania do osoby wynajmującej - Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Recepcjonistka, Kelnerka Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę, recepcjonistkę. Praca stała zmianowa, elastyczne godziny pracy, posiłki pracownicze. Szkolenie wdrażające, benefity pracownicze.. 507645428. .
  Tel.: 507645428
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  USŁUGI SPRZĄTAJĄCE od A-Z szybko i solidnie, Margo-Estate www.margo-estate.pl, 666908909 lub 574929321 - Zapraszamy.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  MARGO-ESTATE Biuro Obrotu Nieruchomościami - Małgorzata Tomala, 606-909-461/ Prowadzenie Inwestycji od A do Z, www.margo-estate.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL GASTRONOMICZNY Z WYPOSAŻENIEM. NOWY TARG BLISKO DWORCA AUTOBUSOWEGO 220 M2. 501012912
  Tel.: 501012912
 • PRACA | dam
  PRACA W WYPOŻYCZALNI NART -BIAŁKA TATRZAŃSKA Zatrudni pracowników do obsługi klienta lub serwisu. Kontakt telefoniczny pod nr. 603 754 431.
 • PRACA | dam
  "Zakopiańskie TBS" TKGK Sp. z o.o., jako firma zarządzająca budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi, poszukuje do pracy na etacie inspektora nadzoru z uprawnieniami budowlanymi. Oferujemy normowany czas pracy - pełen etat. 509628992 firma@ztbs-zakopane.pl www.ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509628992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-12-01 21:40 Andrzejki w Smreku 2021-12-01 21:10 Warsaw Cello Quartet w Kmicicu (WIDEO) 2021-12-01 21:00 Drzewa ukamienowane 1 2021-12-01 20:16 Dwa szczyty, dwóch przyjaciół i dwa zjazdy. Film z wyprawy Andrzeja Bargiela (WIDEO) 2021-12-01 20:06 W sobotę Zakopiańskie Mikołajki 2021-12-01 19:30 Proboszcz rzuca kłody? Główny problem to komunikacja z organizatorami festiwalu 7 2021-12-01 18:45 Fotografie folklorem malowane 2021-12-01 18:01 Wiadukt podniesiony 3 2021-12-01 17:15 Stachoń za Kosa 2021-12-01 16:51 Ognista Violka pod Gontem 2021-12-01 16:30 Worki się nie sprawdziły 3 2021-12-01 15:59 Dała mu dostęp do konta i skan dowodu. Oszust zaciągnął kredyt 2 2021-12-01 15:56 Złodziej lamp zatrzymany przez policję 3 2021-12-01 15:44 Władze przypominają o odśnieżaniu chodników 12 2021-12-01 15:04 Poranne zderzenie na zakopiance 2021-12-01 14:33 Ruszyła budowa sceny na Sylwestra Marzeń 54 2021-12-01 14:08 Andrzejkowe posiady z wyborami 1 2021-12-01 13:20 Podróżowali z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów 4 2021-12-01 12:30 Kraksa w centrum Nowego Targu (ZDJĘCIA) 2 2021-12-01 12:01 Wiatr osłabł, na chwilę wyszło słońce. Cudowna zima w Tatrach (ZDJĘCIA,WIDEO) 2021-12-01 12:00 5 pomysłów na prezent mikołajkowy dla 2 letniej dziewczynki 2021-12-01 11:15 Najwięcej zakażeń i zgonów w czasie czwartej fali pandemii 1 2021-12-01 10:10 Jak urządzić łazienkę dla niepełnosprawnych? 2021-12-01 10:00 Sentyment mimo wszystko 1 2021-12-01 09:01 Tylko spójrzcie czym oddychamy w Nowym Targu 1 2021-12-01 08:59 Za oknem pierwszy śnieg, w sercu nowa miłość. Konkurs dla czytelników 2021-12-01 08:00 Wzrosło zagrożenie lawinowe w Tatrach 2021-11-30 22:40 Goprowcy poszukiwali zaginionego 1 2021-11-30 22:08 Pożar na Grelu 2021-11-30 21:29 Turystka uratowana przez ratowników TOPR 2021-11-30 21:15 Zima atakuje 1 2021-11-30 20:30 Ufo działa (WIDEO) 2021-11-30 19:29 Na Podhalu mniej nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły dwie osoby 2 2021-11-30 18:51 Pracowity dzień ratowników TOPR. Trwa akcja ratunkowa 4 2021-11-30 18:15 Parking za bilet, nieważne jaki, choćby najtańszy 2 2021-11-30 17:30 Bartek wie o lesie wszystko 2021-11-30 16:45 Jeden telefon może uratować kogoś przed zamarznięciem 2021-11-30 16:29 Warsztaty z niespodzianką 2021-11-30 16:07 Adam Bukowski-Tyrała i Nowe Zakopane 2021-11-30 16:00 Kolejka na Gubałówkę nieczynna, ale i tak można wyjechać na górę 2 2021-11-30 15:15 Kotelnica śnieży (WIDEO) 2021-11-30 15:15 Krypto... oszustwo 3 2021-11-30 14:30 Silny wiatr i opady śniegu. Ostrzeżenia meteorologiczne 2021-11-30 13:56 Ulatniał się gaz - doszło do pożaru 2021-11-30 13:45 Na Alejach wciąż nie ma świateł - kierowcy muszą uważać 1 2021-11-30 13:00 Pieszy ryzykant 1 2021-11-30 12:27 Spotkanie z Krzysztofem Trebunią-Tutką odwołane 2021-11-30 12:25 Przenosiny zakopianki (WIDEO) 2021-11-30 12:15 Dziś ostatni dzień na złożenie wniosku na 300 plus 2021-11-30 11:30 Napełnij społeczną lodówkę 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-12-01 21:57 1. Przecież te koncerty były normalnie biletowane, ale dla kogoś kto za 10 minut badania kasuje 150 zł to 20 zł jest symboliczną kwotą. Akurat jestem parafianinem może nieregularnie uczeszczajacym i mieszkam obok, ale znam księdza proboszcza, przyjmowałem po kolędzie i ani on, ani żaden z księży z tej parafii nigdy nie wyciągało od ludzi pieniędzy, wręcz przeciwnie. Trochę też wydają mi się nieleganckie takie ataki pani Sztencel, która zdaje się jest przeświadczona o swojej wyjątkowości i przyjęła postawę roszczeniową. Ks. Szyszka dał palec to Ks. Dziubie wezmę całą rękę, bo ja jestem z nadzwyczajnej kasty. Przebija się też pewna maniera traktowania ludzi z góry, może tych którzy wg pani doktor są słabiej wyksztalceni, mniej majętni jak "kościelny Andrzej". Czy kultura nie nakazywałaby powiedzieć chociaż pan kościelny Andrzej czy też kościelny pan Andrzej. No ale może się mylę... 2021-12-01 21:39 2. Kościół nie jest własnością ani proboszcza,ani biskupa!. Jest właśnością wspólnoty wyznaniowej ,która oddała na ten cel grunt, zebrała środki finansowe ( często gotowe materiały budowlane) i wspomogła własną społeczną pracą budowę świątyni. Po dojściu PiS-u do władzy, niektórzy księża traktują kościoły jak swoje folwarki. Jednak w czasie klęski żywiołowej: pożar,huragan ,gradobicie, nawet kradzież, każdy z tych ,którzy pogonili artystów wyciągnie szybko rękę po pomoc ze strony wiernych i samorządu lokalnego. Taka-niestety- jest już od wieków natura tych, którzy za nasze pieniądze obiecują nam zbawienie. 2021-12-01 21:31 3. A czy z podniesionym turem będzie można już przejechać? 2021-12-01 21:21 4. Łozkozoł mi ksiądz końcyne ząć, jo siy najod gynstyk klusek nimogym siy zgiąć. 2021-12-01 21:15 5. Wprowadzić e-Toll na przejazd Zakopianką. 2021-12-01 21:09 6. Dlaczego ludzie mają odkidować a nie służby miejskie? Przecież ludzie płacą podatki!! Jak chcę coś postawić na chodniku to zabraniają a odkidować zmuszają!! Niech sami łopatują! 2021-12-01 20:54 7. @Ivo. Nie! Nie możemy nic z tym zrobić. Nie mamy nas to czau, bo właśnie uczestniczymy w imprezach masowych w czasie trwania pandemii , tyle że organizowanych przez Donalda Tuska, PO, TVN, KOD, Strajk Kobiet i Martę lempart. Wiemy, że pandemia szaleje, szpitale zapełnione, ludzie umierają, trudno dostać się do lekarza, ale my akurat nie łamiemy konstytucji, bo my jesteśmy niezależni, niezawiśli i apolityczni, poza tym żadna z tych "naszych" imprez nie naraża na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, a w czasie trwania każdej z nich nikt w Polsce ani na świecie nie umarł. Jednocześnie zaznaczamy, że w czasie trwania Sylwestra TVN również nikt nie umrze a w szpitalach przez ten czas nie będzie ani jednego pacjenta. Tak będzie świetnie w POlsce. Wszystko po to, żeby druh Marek mógł się świetnie bawić przy muzyce najmłodszej generacji nastoletnich wykonawczyń i wykonawców, typu Kozidrak, Panasewicz z Borysewiczem, Markowski z Perfectem i Skawiński z Kombii. Absolutnie żadna z wymienionych postaci nie reprezentuje polskiej estrady z czasów PRL-u i nie ma z tamtym okresem nic wspólnego. To tyle nasze oświadczenie Prawnicy. 2021-12-01 20:44 8. Kościoły katolickie zawsze były budowane tylko i wyłącznie do Sprawowania Najświętszej Ofiary. Fakt, że od Vaticanum Secundum posoborowie zaczęło odchodzić od wiary katolickiej skutkuje właśnie różnymi imprezami w kościołach. Do kościołów katolickich powinna wrócić Msza Święta Wszechczasów wraz z chorałem gregoriańskim. A to czy ktoś sobie chce robić koncerty muzyki poważnej, czy niepoważnej jest bez znaczenia. W kościele jest miejsce na muzykę i dobrze byłoby aby wszyscy zaczęli od motu proprio św. Piusa X stanowiącego pierwsze uregulowanie ; "O muzyce i śpiewie kościelnym". 2021-12-01 20:33 9. @MadMax. Wszystko się zgadza w jednej parafii w Pieninach kościelnym był były milicjant. 2021-12-01 20:24 10. Panie Dorula (trudno nazwać pana burmistrzem), kłania się art. 160 § 1 narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia wielu osób... Czy pan zapewni nam mieszkańcom i imprezowiczom sylwestra pana marzeń opiekę medyczną i łóżko w szpitalu w przypadku kiedy będzie to niestety konieczne?!
2021-11-16 19:26 1. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 2. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 3. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń. 2021-11-07 15:58 4. Brawo....Bartłomieju... 2021-11-02 23:52 5. Piękne Tatry :-) 2021-10-26 20:35 6. Uwielbiam takie obrazki, świetnie że wciąż są ludzie którzy podtrzymują pasterskie tradycje. 2021-10-26 20:13 7. cyś ty mnie widziała, cu ci fto pedzioł, ze jo na wiyrsycku, z owieckami siedzioł, ani mi fto godoł, ino jo widziała, jak siy na wiyrsycku. owiecka biylała. 2021-10-24 13:35 8. Izba Regionalna w Sromowcach Wyżnych to super miejsce do odwiedzenia. Polecam każdemu. 2021-10-24 12:27 9. Izba Regionalna w Sromowcach Wyżnych!! 2021-10-20 17:17 10. Kieześ do boru owiecki gnała, cemu ześ na mnie nie zawołała. Dyć jo wołała, nie słyseliście, muzyka grała, tońcyliście.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania