Reklama

2022-01-31 22:30:43

PPUZ

Górale z Chicago zabierają głos w sprawie uczelni

"Wierzymy w sprawiedliwość rządzącej partii oraz odpowiednie orzeczenie w zaistniałej sytuacji" - piszą górale zza Oceanu prosząc rządzących o ratowanie nowotarskiej uczelni.

List podpisany przez ponad 170 osób wysłali do Andrzeja Dudy, prezydenta RP oraz do premiera Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera i prezesa PIS oraz do Przemysława Czarnka, ministra Edukacji i Nauki. Zaniepokojeni sytuacją na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej piszą:

"Zapewne doszło do Pana i Panów uwagi niepokojące zachowanie Pana Rektora dr. hab. Roberta Włodarczyka, który został odwołany z przyczyn etycznych z Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej (PPUZ) w Nowym Targu. My także, zaniepokojeni doniesieniami od naszych rodzin i przyjaciół z Podhala, zasięgnęliśmy bliższych informacji. Niestety osoba, która współpracowała z byłym rektorem, Pani dr Bianka Godlewska Dzioboń została na uczelni i jest kontynuatorką działań byłego rektora. Doprowadza do dalszej destrukcji uczelni i w sposób niewłaściwy nadużywa swojego stanowiska. Pełniąc funkcję rektora bezpośrednio sankcjonuje wcześniejsze status quo, wobec którego uczelnia ta wyraziła swoją dezaprobatę. Okoliczności, które budzą nasz niepokój, to:
a) w tym krótkim czasie przedwyborczym, który kończy się 1 lutego 2022 zostało zwolnionych 6 osób z grona elektorów wybranych na kadencję 2020-2024 przez Pania dr Biankę Godlewską Dzioboń, co zaburzyło tryb wyborczy i utrudnia wyłonienie nowego rektora PPUZ.
b) społeczność akademicka nie zna przyczyn zwolnienia aż tylu osób, to ubytek dydaktyczny dla uczelni i to w trudnym dla studentów czasie egzaminów. Takie działanie jest nieodpowiedzialne i godzi w dobro uczelni i regionu.
c) pozostały elektorat jest zastraszony takim klimatem, boją się utraty pracy.
d) uczelnia i jej elektorat ma prawo żądać weryfikacji dokumentu, na podstawie którego dr Bianka Godlewska Dzioboń dostała od Pana Ministra Murdzka zaświadczenie, że może sprawować ten urząd? (Nie zostało ono udostępnione ignorując autonomię uczelni. Dzieje się zło w przestrzeni publicznej).
Wielce Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni Panowie, niech Prawo i Sprawiedliwość da nadzieję prawym ludziom tam pracującym, którzy są wierni uniwersalnym wartościom chrześcijańskim. Mamy na Podhalu tylko jedną wyższą uczelnię, z którą współpracujemy od lat i nie pozwolimy jej zniszczyć nieodpowiedzialnym ludziom. Pojedyncze jednostki, które promują własne interesy nie powinny zakłócać i promować niewłaściwych zachowań. U podstaw założenia tej szkoły były i są światłe cele: służyć regionowi, młodzieży studiującej, wolności słowa, godności osoby ludzkiej, podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i naukowych. Nie będzie to możliwe bez ludzi, którzy są przykładem do naśladowania i mają nieposzlakowaną opinię. Naszym zdaniem jedynym wyjściem z trudnej sytuacji jest umożliwienie wyboru na Rektora zgłoszonej i zatwierdzonej przez Senat uczelni kandydatki, jaką jest Pani prof. Anna Mlekodaj, która tam pracuje od początku i jest wierna słowom przodków: Bóg, Honor, Ojczyzna. Dodajemy, że osoba Pani profesor jest nam znana od lat. Swoją wiedzą, zaangażowaniem i umiejętnościami wiernie służy Polsce i regionowi, z którego pochodzi. Pani prof. Anna Mlekodaj, która do nas przyjeżdża cyklicznie promując region i wspierając edukację regionalną naszej młodzieży, bardzo pomaga nam w uporządkowaniu wiedzy o dorobku Podhalan przebywających w USA. Od lat dokumentuje historie Polski na obczyźnie, wnosząc swój wielki wkład poza granicami kraju w dziedzictwo kultury narodowej Polski. Popieramy kandydaturę na Rektora Pani prof. Anny Mlekodaj. Wierzymy w sprawiedliwość rządzącej partii oraz odpowiednie orzeczenie w zaistniałej sytuacji.
Z poważaniem, w oczekiwaniu na decyzję i pomoc,
Bogdan Ogórek, prezes Fundacji Kultury Tatrzańskiej
Maria Krzeptowska Giewont, była wiceprezes ZPPA
Do listu dołączonych jest 171 podpisów

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Konserwatywny 2022-02-01 16:36:32
Co drugi woz strazacki na podhalu jest sponsorowany z chicago, co piaty dom jest wybudowany z pieniedzy z chicago, co drugi wyciag narciarski jest kupiony za fundusze z Chicago, wiec polonia w chicago ma cos do powiedzenia.
coming out 2022-02-01 15:20:51
@jarek, tak, jestem z Marsa, i wcale nie muszę mieszkać w Zakopanem, żeby wiedzieć, że redakcja TP siedzibę ma na Zwierzynieckej 14. Na Krupówkach jest biuro... ogłoszeń i reklamy. Może nie wiesz, ale takie informacje są ogólnodostępne w necie, bardzo łatwo to sprawdzić, więc znowu robisz z siebie idiotę. Po raz drugi. A co do Czarnka i innych, zrobią co chcą, bo mają do tego mandat społeczny. Zostali do tego powołani, więc.... wygrajcie se wybory, to se będziecie robić co będziecie chcieć, jak mawiał "klasyk".
@POrządkowy, zdziwiony, że w USA są polscy górale? A co, myślałeś, że są tylko twoi bracia z góry Synaj? Zarabiają dolary, które wysyłają do swoich rodzin w Polsce, i one tutaj zasilają PKB, a nawet jeśli nie wysyłają wystarczy, że mają polskie obywatelstwo, jak ty na zmywaku w UK.
wiktoria 2022-02-01 13:36:08
@Johnny , jeżeli mają obywatelstwo Polskie to jak najbardziej mogą się wypowiadać i wtrącać w nasze sprawy z oddali natomiast kto dał prawo z oddali do wtrącania się w sprawy Polskich samorządów Eurokratom przecie mamy demokracje a nie dyktature
ujek 2022-02-01 13:14:10
Widać ma kompetencje i zna sie na swojej robocie
jarek 2022-02-01 13:05:37
@coming coś tam biuro TP znajduje się ul. Krupówki 54 widać że nie jesteś nawet z bliskich okolic Zakopanego , a co do uczelni to kto ? jeszcze będzie się wypowiadał jak nie msze w intencji uczelni :) to Zw. P teraz górale z Chicago :) wy wszyscy powariowaliście przecież wszyscy wiedzą , że Czarnek i inni zrobią co chcą .
porządkowy 2022-02-01 12:55:05
To w Chicago jeszcze są jacyś górale? Jeżeli tak, to siedźcie tam cicho cwaniaki, bo grosza do polskiego PKB nie dajecie tylko pouczacie jak mamy tutaj żyć. Zarabiasz dolary to pilnuj Ameryki a nie Polski.
Stryk 2022-02-01 12:11:56
Pani dr.BGD współpracowała z senatorem PO S. H. i posłem PO A. G. M. teraz ma wsparcie pana ministra PiS.
O co tutaj chodzi ?
coming out 2022-02-01 11:43:51
@raid, @(nie)Normalny, to samo, a może przede wszystkim tyczy się lemingów ze zmywaka w UK i zbieraczy szparagów w Reich'u za ojro, a głosujących wiadomo na kogo
prosik 2022-02-01 10:52:59
Najlepsze, że autorzy i sygnatariusze tego wiernopoddańczego listu do Matki-Partii-Rodzicielki-PIS nie zauważyli "skąd wiatr wieje" ... Przecież minister Czarnek w sprawie się już wypowiedział. Wierni są chyba leniwi i nierzetelni skoro tego listu jeszcze nie przeczytali i tylko im się wydaje, co powinni myśleć, ale nie wiedzą, co mają myśleć z aktualną linią Partii i "mądrością etapu".
Pamiętajcie słowa Mistrza: "Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła"
Normalny 2022-02-01 09:54:41
Jeśli nie przekroczysz granicy Polski raz na pięć lat tracisz prawa wyborcze i po problemie. To siedzi taki w Stanach na lewo 20 lat tam płaci podatki bądź nie i strasznie będzie mi tu wybierał i mówił jak mam żyć.
coming out 2022-02-01 09:02:46
@Johny, @JuliA, @ehe, przypomnijcie mi, co pisaliście, jak Amerykanie, nie Polacy, górale polscy mieszkający w USA, ale sami Amerykanie, czy kim oni tam są, wtrącali się do polskich spraw, gdy chodziło o tzw. lexTVNiepolską. Przykładów takiego wtrącania się jest więcej. Dla redakcji problemu nie ma jedynie wtedy, jak o naszymi sprawami zajmuje się wileki przyjaciel JJ, Dorula. Wojtuś Dorula. Wtedy jest cacy! Ps. Czyżby Amerykanie zakazali polskim góralom oglądać swoją własną telewizję, TVNiepolska, że muszą oglądać tylko TVP?
raid 2022-02-01 08:59:57
Niech oscypki wracają do Polski i będą żyć w sprawiedliwie rządzonym kraju.
Konserwatywny 2022-02-01 01:52:22
Do Johny: Gdybyscie mieli Amerykanskie paszporty to tez byscie mogli decydowac o przyszlosci kraju w ktorym nie mieszmacie na stale, tak jak Polacy w US o Polsce.
ehe 2022-02-01 01:32:18
@Johnny - zgadzam sie z toba - ''prawo''w Polsce jest na lewo i uwazam ze ''zzo wielkiyj wody'' raczej nie powinno ustalac sie kto ma rzady w szkole a kto nie . To my I nasze dzieci uczace sie w takiej lub inner szkole powinny wybierac swoich nauczycieli . Uwazam ze jest to ''KOSLAWO'' aby podejmowac glos w takiej sprawie na taka ''odleglosc'' .
JuliA 2022-02-01 00:18:28
Dokładnie Johnny ma racje!
My się do ich spraw nie wtrącamy! I tu nie chodzi o to kto ma racje w tym konkretnym konflikcie tylko o sam fakt, ze oni zza wielkiej wody ingerują w nasze sparwy nie mając zielonego pojęcia o realiach życia w Polsce! To samo jest z wyborami! W USA oglądają TVPis i pozniej wybierają nam takiego prezydenta! Moze niech kazdy w swoim ogródku kopie i do innych się nie pcha z buciorami!!
Johnny 2022-02-01 00:00:51
A co oni tam z za wody wpieprzają się w nie swoje sprawy. Skoro wyjechali za wodę to nie się tam na kontraktorce skupia a nie urządzają nam tu życia w Polsce. Czy my tu z Podhala chcemy sterować ich życiem w Ameryce?? Absurd. I do tego to pierwsze zdanie - wierzymy w sprawiedliwość partii rządzącej... litości. Oni chyba nie wiedzą... że w tą
ich sprawiedliwość już w Polsce to chyba nikt już nie wierzy, a Prawo w ich wykonaniu to już raczej tylko z nazwy.
byby 2022-01-31 22:57:57
Nie wyczuli ducha czasów.

Reklama
 • PRACA | dam
  DO WYNAJĘCIA STANOWISKO MANICURE W DZIAŁAJĄCYM GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem. Tel. 600 801 308
 • PRACA | dam
  Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy? Poszukujemy entuzjastycznych, pozytywnie nastawionych osób lubiących pracę z dokumentami. POZNAJ NAS: Polskie Koleje Linowe S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jesteśmy firmą, która od ponad 85 lat działa w branży turystycznej. Z myślą o naszych Klientach, rozwijamy nasze usługi, tworzymy nowe produkty, zaspakajamy potrzeby w zakresie spędzania wolnego czasy w POLSKICH GÓRACH. Jeżeli jesteś osobą komunikatywną i lubisz pracę z dokumentami DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: OBSŁUGA SEKRETARIATU Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Skanowanie dokumentacji, - Wprowadzanie faktur do systemu, - Odbieranie połączeń przychodzących, - Obsługa korespondencji przychodzącej i wychodzącej, - Prowadzenie sekretariatu Spółki. NASZE WYMAGANIA: - Pozytywne nastawienie do pracy, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Praktyczna obsługa komputera, - Dyspozycyjność, - Komunikatywność i otwartość. CO OTRZYMASZ? - Zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia, - Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Przyjazną atmosferę pracy, - Ciekawą formę pracy na wakacje w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Obsługa sekretariatu". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Praca od zaraz dla elektryków,hydraulikow,stolarzy meblowych,malarzy,płytkarzy mogą być całe ekipy na terenie Szwecji.Więcej informacji pod nr tel.783212185. 783212185 krzysztof.polak863@gmail.com
  Tel.: 783212185
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  POLONEZ CARO, 1995 r., dobrze utrzymany, 602 121 371
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ i MAGAZYNIERA - PRACA W ZAKOPANEM -STAŁE GODZINY - 789 786 171.
 • PRACA | dam
  Stacja paliw bp Zakopane - przy Rondzie Jana Pawła II - zatrudni sprzedawców. 784095103
  Tel.: 784095103
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • PRACA | dam
  Hodowla Pstrągów w Zakopanem poszukuje pracownika. Wymagane prawo jazdy. 503179378
  Tel.: 503179378
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK NA STACJĘ PALIW. Wymagane: obsługa komputera, dyspozycyjność. Tel. 603 078 775
 • PRACA | dam
  Do sklepu spożywczego w Białym Dunajcu. 606 751 451.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, WILLA I KARCZMA CZTERY PORY ROKU. Pokoje standardu pensjonatowego z wyżywieniem. Pobyty indywidualne, grupowe, szkoleniowe, wesela, imprezy okolicznościowe. WWW. CZTERYPORYROKU.PL, willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY. W cenie pobytu parking, grill, bilard, plac zabaw, rowery. Cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA z widokiem na całe Tatry Zachodnie. W cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, plac zabaw, rowery. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam BMW X6, r. 2009, 152 tys. km, diesel, 286 KM, czarny z beżowym wnętrzem. Stan bdb. 82.000 zł. 604 102 804.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354,
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MECHANIKA SAMOCHODOWEGO - MOTOCYKLOWEO oraz OSOBĘ DO PRZYUCZENIA. Nowy Targ, Niwa 23 a. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - STOISKO do wynajęcia ok. 60 m2, 2.500 zł. 517 600 205.
 • PRACA | dam
  DZIEWCZYNĘ na sezon letni DO SKLEPU ODZIEŻOWEGO W ZAKOPANEM - 604 488 507
 • PRACA | dam
  Poszukujemy entuzjastycznych, pozytywnie nastawionych osób lubiących góry i przygodę. Razem z nami będziesz mógł zapewnić ludziom wymarzony wypoczynek. Poznaj nas: Polskie Koleje Linowe S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce, jednym z największych pracodawców na Podhalu. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Obsługa ruchu turystycznego, - Obsługa kasy fiskalnej, sprzedaż biletów, - Udzielanie informacji klientom o atrakcjach i ofercie ośrodka, - Profesjonalna obsługa klienta, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek ośrodka, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń, - Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia zawodowego, średniego lub wyższego, - Wysokiej kultury osobistej, - Mile widziana praktyczna znajomość obsługi komputera, - Mile widziane posiadanie uprawnień TDT w zakresie obsługi i konserwacji kolei, - Umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych będzie dodatkowym atutem, - Komunikatywności i łatwości w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętności pracy w zespole, - Optymizmu, sumienności i zaangażowania, - Dyspozycyjności, - Warunków zdrowotnych umożliwiających pracę w terenach górskich i pracę na wysokości. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Terminowe i atrakcyjne wynagrodzenie, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Możliwość zdobywania wiedzy od doświadczonych współpracowników, - Karty Rodzinne uprawniające do zniżek na produkty i usługi w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE rekrutacją prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pracownik obsługi ruchu turystycznego Kasprowy". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce i gastronomii? Poznaj nas: PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, jednym z największych pracodawców na Podhalu. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU HORECA. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Prowadzenie komunikacji w naszych kanałach społecznościowych (Facebook, Instagram, rozwój kanałów: Twitter, TikTok, LinkedIN), - Współtworzenie, wdrożenie i koordynacja komunikacji w social mediach (w tym: treści, wpisów, relacji, filmów), - Wdrażanie najnowszych trendów do komunikacji w social mediach w obszarze HoReCa, - Redagowanie treści na strony www, - Pozyskiwanie influencerów do współpracy marketingowej, - Monitorowanie i analizowanie rynku, raportowanie wyników, - Analizowanie efektywności prowadzonych działań, proponowanie nowych rozwiązań, - Udział w projektach, akcjach marketingowych i eventach, - Tworzenie prostych kreacji graficznych, prezentacji, - Współpraca z agencjami reklamowymi, - Zarządzanie budżetem marketingowym, - Dbanie o pozytywny wizerunek Grupy Kapitałowej. WYMAGANIA: - Wykształcenie min. średnie, - Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku - minimum 2 lata, mile widziane doświadczenie w branży HoReCa, - Doświadczenie w prowadzeniu kampanii reklamowych w mediach społecznościowych, - Wysokie poczucie estetyki oraz umiejętność tworzenia grafik i edycji video, - Znajomość narzędzi, tworzenie kampanii Google Ads i innych form płatnych reklam, - Znajomość Google Analytics, - Znajomość najnowszych narzędzi marketingowych związanych z automatyzowaniem procesów (CRM, marketing automation, email marketing, optymalizacja wyszukiwarki), - Podstawowa znajomość zagadnień SEO/SEM, - Mile widziana praktyczna znajomość programów graficznych typu Photoshop, Canva, - Mile widziane umiejętności copywriterskie, - Kreatywność i pomysłowość, innowacyjność, - Umiejętność pracy w zespole, - Bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność, - Proaktywne podejście do powierzanych zadań i nastawienie na osiąganie celów, - Mobilność, prawo jazdy kat. B, - Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, - Zdolności fotograficzne będą dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Pracę w rozwijającej się Firmie, - Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Przyjazną atmosferę pracy, - Atrakcyjne wynagrodzenie plus system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Specjalista ds. marketingu HORECA". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE W NOWYM TARGU, UMEBLOWANE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  DAM PRACĘ W KINIE VR (ROZRYWKA) - ZAKOPANE. 572 656 665
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DWA LOKALE I piętro, w sumie ok. 140 m2. Możliwość dostosowania do klienta. Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. T (TRAKTOR + SZAMBIARKA) - WAKSMUND. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni KELNERKĘ/-A oraz PANIĄ NA ZMYWAK - POMOC KUCHENNĄ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Restauracja DOMINOS zatrudni PIZZERA oraz DOSTAWCĘ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika znającego się na pracy do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki dla osób starszych w Zakopanem zatrudni pracownika na etacie pokojowej. Umowa o prace, pełen etat. 698673260
  Tel.: 698673260
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Gronkowie przyjmie od zaraz PIEKARZA. Praca stała w dzień. 18 26 560 90.
 • PRACA | dam
  Delikatesy "Centrum" w Poroninie zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 665 00 34 35.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-07-06 21:50 Chmury, deszcz, ciemno, a latarnie nie świecą 2022-07-06 21:23 Słowacy wprowadzają opłaty za wejście w Tatry 2022-07-06 20:52 Na nowej zakopiance nie ma wakacji - zaawansowanie sięga 56 procent 2022-07-06 20:14 Przygarnij pacjenta - rabczański szpital szuka ludzi dobrej woli 5 2022-07-06 19:40 Pielgrzymi bezpiecznie wracają do domu 2022-07-06 19:15 Śmigłowiec TOPR poleciał w Tatry Słowackie. To nadzwyczajna sytuacja 2022-07-06 18:29 Nocne poszukiwania zaginionych w Pieninach 2 2022-07-06 17:36 Zabrudzony Grajcarek 2 2022-07-06 16:41 Co mogło być przyczyną wypadku autokaru z pielgrzymami z Nowego Targu? 2022-07-06 16:08 Forteckich Pieśń nad pieśniami, czyli twórczość Zofii, Magdaleny i Marii 2022-07-06 15:40 Członkowie feralnej pielgrzymki po Rumunii wracają do domu 2022-07-06 15:15 Numery telefonów dla rodzin poszkodowanych w wypadku autokaru w Rumunii 2022-07-06 15:00 Wybory były, ale rektora nie ma 2022-07-06 14:17 Zobaczcie WIDEO z wypadku polskiego autokaru w Rumunii (WIDEO) 2022-07-06 13:30 Kolejny Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem już za nami! 2022-07-06 12:45 Autokarem, który rozbił się w Rumunii jechali pielgrzymi z Podhala (WIDEO) 2 2022-07-06 12:23 Koncert u Karola z Atmy 2022-07-06 12:00 33 złote za śmieci? Cóż, jeśli nie stać Cię na kompostownik... 2 2022-07-06 11:00 Zauważyli niebezpieczną roślinę na Gubałówce. Zgłosili straży miejskiej 4 2022-07-06 09:59 Bacówka spłonęła doszczętnie 2 2022-07-06 09:59 Podróż śladami fascynującej i nieuchwytnej Rosy. Konkurs dla czytelników 2022-07-06 09:26 Zamknięta część ul. Gimnazjalnej. Ruch dwukierunkowy 1 2022-07-06 09:00 Parkowa zostanie wyremontowana - udało się rozstrzygnąć przetarg 2022-07-06 08:58 Kraina feerii barw Anny Tylki 2022-07-06 08:00 Niebawem Zakopiański Festiwal Literacki, zagra Kapela Hanki Wójciak i Mietek Szcześniak 2022-07-05 21:15 Chętni są, ale nie za te pieniądze - kto poprawi fuszerkę na bulwarach? 1 2022-07-05 20:30 Kostka położona ale na przejazd musimy jeszcze poczekać 2022-07-05 19:45 Rozpoczęła się rozbiórka słynnego budynku na stokach Butorowego Wierchu 14 2022-07-05 19:30 Obejrzyjmy 2022-07-05 19:00 Kto będzie czuwać nad bezpieczeństwem w tunelu? 9 2022-07-05 18:30 Spacery po Rabce z przewodnikiem 2022-07-05 18:15 Tak w Zakopanem parkują betoniarki 8 2022-07-05 17:30 Ukryty hazard. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami? 13 2022-07-05 16:45 Zamkną drogę, trzeba będzie poruszać się objazdami 2022-07-05 16:40 Kabina - bez brodzika czy z brodzikiem? Sprawdź, co wybrać! 2022-07-05 16:02 Syreny na Pardałówce. Koparka przerwała nitkę gazociągu (WIDEO LIVE) 1 2022-07-05 16:00 Stolarczyka już wyasfaltowana i otwarta 4 2022-07-05 15:15 Zasłabnięcia, urazy kończyn i utknięcia. Ratownicy TOPR podsumowali weekend 1 2022-07-05 14:39 Remont na Olczy. Utrudnienia na Gawlakach 2022-07-05 14:30 Olimpijskie opowieści, narciarskie pasje i przyjacielskie wspomnienia 2022-07-05 13:58 Kto zgubił klucze? Do odebrania u Pana Staszka 2022-07-05 13:45 Nie będzie transgranicznego autobusu z Bukowiny Tatrzańskiej do Dolnego Kubina 5 2022-07-05 13:23 Radosław Romaniuk o Jarosławie Iwaszkiewiczu 2022-07-05 13:20 Znów wypadek na zakopiance - tym razem zderzyły się dwa autobusy i osobówka 2022-07-05 13:00 Rusza Rabczańskie Rowerowanie - kiedy pierwsza wyprawa? 2022-07-05 12:20 Wypadek na zakopiance - autobus zderzył się z osobówkami 2022-07-05 12:15 Wjechał pod pociąg i wyszedł bez szwanku 1 2022-07-05 12:15 Tłumy pożegnały druha Bogumiła Łojka (ZDJĘCIA) 2022-07-05 11:30 Chcecie okrążyć Tatry na motocyklu i zajrzeć do ich wnętrza? (WIDEO) 2022-07-05 10:42 Wiemy, w jakim stanie są kierowca i pasażerka motocykla po zderzeniu na zakopiance 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-07-06 22:52 1. @Turysta - Po prostu matka zamartwiała się że nie ma z nią kontaktu, a w górach różnie być może. Pewnie jeszcze nie masz dzieci , skoro takich spraw nie rozumiesz. Swoją drogą zastanawiam się jakie relacje mają rodzice - lub chociaż matka - ze swoimi dziećmi . Ja mam dorosłe dzieci i wnuki. i nie ma takiej opcji żeby mi nie powiedziały gdzie jadą , codziennie nie zadzwoniły, opowiedziały jak minął dzień - począwszy od telefonu lub sms-a że szczęśliwie dotarły na miejsce, a po powrocie - do domu. Są świadome ile nerwów , stresu i zdrowia zaoszczędzą matce w ten sposób. Taki sam codzienny kontakt jest w przypadkach moich wyjazdów - i zresztą bez wyjazdów też , ponieważ mieszkają w innych miejscowościach i nie widzimy się zbyt często. A ci młodzi ludzie powinni dostać solidną "pogadankę" - w pierwszej kolejności od Goprowców , a potem od rodziców po powrocie do domu. Albo nie byli świadomi konsekwencji swojego postępowania, i tu chyba jest trochę winy rodziców niestety , albo się tym nie przejmowali , a to już niezbyt dobrze świadczy o nich . 2022-07-06 22:24 2. Lotos, Granit, leśny Ludek, Primavera 2022-07-06 22:03 3. Dużo szumu, pewnie nic z tego nie będzie. Prezes dużo ryczy a mało działa. 2022-07-06 21:59 4. Szpital zamyka swe podwoje o pacjenta teraz są boje Trzeba być dobrze szurniętym żeby na fejsbuku szukać przynęty Szpitala świta dobrze się bawi łzami chorego może się udławi Przygarnij chorego do domu swego ale wara od krakowskiego mieszkania mojego Jakem ktoś co rozumu nabrałem wszędzie nic z tego remontu nie będzie Nie pasuje Świt ani Leśny Ludek wiemy z jakich pobudek Na Olszówkę była chętka ale za krótka wędka Suchy chodzą że może szkoła w Zarytem będzie naszym lazaretem Pstrowski , Instytut, Uzdrowisko ma w czym wybierać panisko. 2022-07-06 21:48 5. Mało pustostanów jest w Rabce? Kreatywny ten prezes. Jeleni szuka! 2022-07-06 20:42 6. Czy to prima aprilis czy ktoś już upadł na głowę. Z tego co rozumiem to szpital idzie do remontu a chorych nie ma gdzie dać. Przecież jest szpital w NT, uzdrowiska w Rabce. Czyli może chorych do bloków? Ludzie wytłumaczcie mi o co tu chodzi? 2022-07-06 20:12 7. Czy groziło im niebezpieczeństwo czy córcia się wyrwała na wakacje? 2022-07-06 20:04 8. Dziadownia. W Zakopanem jest totalne bezprawie. Najwazniejsze ze Niektorym kasa sie zgadza. 2022-07-06 19:44 9. Szczęśćboże MadMaxie: "przynieś kocie ciężkie szkło, bo zostało mniej niż 100". 2022-07-06 19:38 10. Trochę sprostuję ten artykuł. Od ubiegłego roku, a nie od teraz płacę 23 miesięcznie i 10 zł za brązowy worek z zielonymi ogrodowymi. Kompostownik mam, ale tak sobie dziwnie to wymyślili, że zniżka mi się nie należy. Czyli traktują tak samo zlewki z kuchni i liście, kabaret.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania