Reklama

2022-09-12 19:45:42

Pod Giewontem

Chcą zakazać nocnej sprzedaży alkoholu w Zakopanem

W czwartek radni podejmą decyzję, czy w nocy w Zakopanem kupimy w sklepach alkohol.

Burmistrz przygotował projekt uchwały, który zakazuje sprzedaży wysokoprocentowych trunków w sklepach od godz. 23 do 6. To pokłosie uchylenia przez sąd poprzedniej antyalkoholowej uchwały. Radni niezgodnie z prawem zapisali w niej, że sprzedaż alkoholu nie może się odbywać w sklepach oddalonych o 50 metrów od miejsc kultu religijnego. Tymczasem jak wskazał sąd powinni również wśród obiektów chronionych uwzględnić szkoły.

Teraz radni muszą podjąć nową uchwałę. Zostały do niej wpisane szkoły. Nie ma natomiast wielkich ograniczeń w liczbie koncesji. Władze doszły jednak do wniosku, że trzeba starać się zmniejszyć spożycie alkoholu. Stąd propozycja wprowadzenia nocnej prohibicji. Podobne prawo obowiązuje w Sopocie.

- Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, jak będę głosować, ale opowiadam się za wolnością gospodarczą. Wstępnie jestem przeciwko takim zapisom. Jeżeli ktoś będzie chciał kupić alkohol i tak go kupi na przykład w restauracji. Nie sądzę, aby takie ograniczenia miały wpływ na zmniejszenie nocnych ekscesów, mogą za to rozwinąć czarny rynek. Jestem jednak otwarty na dyskusję w tej sprawie - twierdzi radny Bartłomiej Bryjak.

Innego zdania jest radny Zbigniew Szczerba. - Uważam, że to nie jest zły pomysł. Mamy sygnały, że wieczorową i nocną porą w sklepach z alkoholem dochodzi do różnych scen. Nie ograniczamy liczby punktów. Należy natomiast spróbować, jak ograniczenie godzin sprzedaży, które sprawdza się w Sopocie, będzie funkcjonować u nas - uważa radny Szczerba.

Decyzje w tej sprawie radni podejmą czwartek. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu TP.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2022-09-14 11:38:42
Ciekawe czy ktoś z administracji tego miasta to czyta. Gdyby tyle złego pisano o miejscu w którym pracuję, poważnie zastanowiłbym się czy w dalszym ciągu tam pracować. Zwłaszcza, że to przecież tylko cząstka negatywnych opinii pod jednym zaledwie artykułem w lokalnej prasie.
Dorula, masz jaja żeby odnieść się do kwestii poruszonych przez mieszkańców, czy znowu wypowie się, o ile wogóle, ktoś z pionu komunikacji społecznej, który zresztą moim zdaniem w 30-tysięcznym mieście jest kompletnie zbędny.
Dla jasności, jestem za wprowadzeniem zakazu handlu alkoholem w godzinach nocnych. Może chociaż trochę zmniejszy to skalę picia alkoholu, czy to przyjezdnych, czy też miejscowych.
dziurawa skarpetka 2022-09-14 08:55:32
Nie chce się zorganizować pieszych patroli w miejscach gdzie imprezują menele i brak chęci do reagowania na zgłoszenia mieszkańców. A wybory idą to wypada pokazać że coś się robi bo sukcesów brak a zbliżają się sromotne klęski. Problem nie zniknie a wręcz może eskalować w stronę nielegalnego handlu i rozwijania szarej strefy. Menel i tak się uchla a normalny człowiek będzie miał jak zwykle pod górkę. To nie są samorządowcy tylko marionetki. Cała ta fikcyjna rada, udawane komisje, niby przewodniczący, burmistrze i cała reszta wirtualnej urzędniczej menażerii myśli tyko jak wytrwać do końca dniówki żeby nic nie kazali im robić. Ludzie! Rozgońcie tą bandę bo zaraz będziemy malować trawy na zielono. My za to wszystko płacimy w tej czy innej formie. Ta banda gamoni chce nas puścić w skarpetkach albo nawet i bez skarpetek. Poziom beztroski i niekompetencji tego stada bezmyślnych baranów jest żenujący. Z żulami, lumpami i menelami nie byłoby problemu gdyby straż miejska i policja reagowała na zgłoszenia mieszkańców. Nikt lepiej nie wie co się dzieje na jego "podwórku" niż mieszkańcy. Wystarczyłoby kilka stanowczych interwencji służb powołanych do pilnowania porządku i byłby PORZĄDEK! Trzeba zagnać tych obiboków do roboty a nie jakieś herezje odstawiać. Wprowadzicie zakaz sprzedaży i te matołki już w ogóle przestaną interweniować bo stwierdzą że problem nie istnieje tak jak przemoc w rodzinie u nas nie istnieje. WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY!
Domino 2022-09-14 01:06:14
Jak ma wracać PRL to w całej krasie. Meliny wyrosną jak grzyby po deszczu. Już Amerykanie udowodnili że prohibicja nie prowadzi do niczego dobrego, ale my zawsze jesteśmy mądrzejsi.
Ges 2022-09-13 15:01:22
Meliny wracaja.
pastuszek 2022-09-13 14:40:36
@zako 2022-09-13 05:42:38

Możesz tłumaczyć jak krowie na rowie a krowa swoje. Widocznie komuś opłaca się robienie chlewu. Proste.
Sleboda 2022-09-13 12:43:39
Jak jest głośno
Najlepiej robi się wała
Pewnie coś kombinują
suweren 2022-09-13 09:57:57
PiSbolszewia powraca do czasów minionych.
Kto przypomina sobie ten tekst Shakin Dudiego

Kolejka jak zwykle ustawiła się
Wszyscy tu mnie znają, ja ich też
Odliczoną forsę lekko w ręku mnę
Przede mną trzydziestu, nie jest źle

Za 10 minut trzynasta
Za 10 minut trzynasta
Za 10 minut trzynasta

Zapalam klubasa, ręka lekko drży
Och nie lubię czekać, słabo mi
Przyszli Staś i Maniek, oni mają gest
Ćwiczymy alpagę, fajnie jest

Już za 5 minut trzynasta
Już za 5 minut trzynasta
Już za 5 minut trzynasta

Trzynasta wybiła, wstaje nowy dzień
Ruszyła kolejka, wszystkim lżej
Życie po trzynastej tu zaczyna się
Poproszę trzy flaszki, nie pięć!
pierwsza komuna 2022-09-13 08:37:52
@Dziadek
oj, tak pamiętam ... było fajnie. Zakaz był ale alkoholu nigdy nie brakło, chociaż wybór był marny: bałtyk albo ratafia, żytnia w peweksie. Absurd gonił absurd - w sklepie chemicznym denaturat też był sprzedawany od 13 haha, wisiała taka kartka na drzwiach wejściowych haha
Dorula 2022-09-13 07:41:56
świętoszkowy dba tylko o kościoły? a reszte mieszkańców ma w d
zako 2022-09-13 05:42:38
KRYNICA GÓRSKA DBAŁOŚC O BUDYNKI Z 19 WIEKU,CZYSTO Z ŻADNEGO KOSZA NIC SIE NIE WYSYPUJE,DEWELOPERKI NIE MA W CENTRUM NA DEPTAKU SIEDZI KOLEŚ Z SAKSOFONEM ZAMIAST BRUDASA TŁIKĄCEGO ŁYZKĄ W STARE GARNKI, W CENTRUM MIASTA ŻADNEGO SPIĄCEGO CZY LEŻĄCEGO ŻULA
i WTEDY BURAKI NIE TRZEBA ROBIĆ ZAKAZU SPRZEDAZY ALKOHOLU.
czarne złoto 2022-09-13 00:56:45
Proponuję zakazać radnym podejmowania tematów zastępczych i zmusić do wykonywania obowiązków na rzecz gminy. Jakie kroki zostały podjęte by chociaż zorientować się ile węgla czy innego opału braknie mieszkańcom by przetrwać zimę? Czy komisja spraw społecznych ma jakąkolwiek wiedzę ile gospodarstw opala paliwami stałymi? Ile z nich ma zrobione zapasy opału? Ilu po prostu będzie marzło bo nie stać ich na zakup w obecnych cenach? Czy Przewodniczący tejże wybitnej komisji rozmawiał z jakimiś emerytami czy rencistami skazanymi na samotną walkę o opał? Z iloma? I czy w związku z tym pomógł choć jednej osobie zarejestrować się na pgg lub w inny sposób ułatwił starania o pozyskanie węgla? Czy genialnie ściemniająca komisja podjęła jakiekolwiek rozmowy z otaczającymi nas lasami państwowymi czy tpnem w kwestii pozyskania jakiejkolwiek ilości drewna dla osób które najzwyczajniej zostaną z ręką w nocniku - myślę o osobach starszych, samotnych, schorowanych, wymagających pomocy i wsparcia. Czy bezradni wiedzą chociaż jakimi zapasami lub możliwościami dysponują te leśne instytucje, może osoby prywatne lub inne tajemnicze spółki leśne? Czy w końcu możecie dla odmiany zająć się sprawami istotnymi dla ludzi? Ja wiem że panuje zasada dbania o własny tyłek i tak naprawdę sprawy społeczne Wam dyndają. Dlatego gdybyście mieli odrobinę honoru to byście zlikwidowali tą komisję by nie wkurzać ludzi czekających na wsparcie. Miejcie odwagę powiedzieć ludziom w oczy że macie ich gdzieś i nie będziecie utrzymywać fikcyjnych stanowisk. Ale tego nie zrobicie bo sumienia, honoru, odwagi cywilnej za grosz nie macie.
Andyq 2022-09-12 21:59:45
Znowu robią od D... strony wszystko niech najpierw zrobią stały posterunek policji na krupowkach jak w NYC
Gogo 2022-09-12 21:54:19
Jak już radni mają takie podejście,że to nic nie da to po co ta dyskusja.Dlaczego zakaz dopiero od 23-ciej ,żeby Żabki nie straciły?Żrobić zakaz i koniec a jak powstaną meliny to kary muszą być bardzo wysokie.
Dziadek 2022-09-12 21:41:58
Kto pamięto jeszcze mety i babki od których sie kupowało flaszki.
Jak se człowiek przypomni lata młodości to sie łza w oku kręci. Teroz mierzenie ciśnienia, tableteczki z rana, posiłki dietetyczne, z babinką sie spi z rączkami na kołdrze, kieliseczek winka czerwonego, tradycyjna herbatka z sąsiadem roz na 2 tygodnie.
Jednak tam gdzie rzadzą PiSiory nastepuje powrót do komuny. I tak trzymać. A jeszcze wprowadzić sprzedaż od 13.00. ha ha ha
dziadeek 2022-09-12 21:41:28
I jak tu żyć???
franek 2022-09-12 21:25:44
Pod koniec tzw komuny jakiś partyjny mózg wymyślił że alkohol należy sprzedawać dopiero od godziny 13.
Do dziś nie wiem, dlaczego akurat ta godzina i jaki to miało sens. Ale się uchwaliło i było.
Uchwalić można wszystko. Np. Park Kulturowy na Krupówkach :D
świrek i uchomorek 2022-09-12 21:21:36
Dlaczego nikt z teoretycznie majmacych moc sprawczą(komendant,burmistrz,..) nie przyznaja ze nie panuja nad tym co sie aktualnie dzieje w miescie.
Pisze to bez pretensji a juz napewno personalnych.
Mamy dotyczenia z turystyka masowa a realne srodki bezpieczenstwa gwarantuje jedynie straz pożarna .
Policjantów jest zbyt malo, spoleczenstwo jest rozbestwione a miast wyglada jak smietnik.
drodzy mieszkancy na kazdym rogu sa butelki, zarcie,smieci, stolce. Kto do nas przyjezdza i jak nas traktuje?
jonek 2022-09-12 21:13:04
Tu nie trzeba zakazów, tylko policje z jajami!!!. Raz, drugi, trzeci przegoni się menelstwo i gówniarzy, to się uspokoi. Oczywiście za każdym razem premia 500+ albo na wytrzezwiałkę. Gówniarzeria się nauczy, jak rodzice będą musieli zapłacić. Albo Rutkowskiego wynająć ;-))
Centrum miasta 2022-09-12 21:09:53
ALe kto sprzedaje wóde i papierosy dzieciom?
pijane dzieci palace papieroscy to oboh D.HGranit codzienność.
dfyusyf 2022-09-12 20:57:31
Zakazy zakazy zakazy- cudny kraj, głupi ludzie jak dzieci w przedszkolu
Thinker 2022-09-12 20:47:07
Najpierw władza rozpija naród, promuje i hoduje patologię, a teraz chce wprowadzać zakazy? Zaiste, zacne podejście. Pogratulować.
Tylko niestety, problemy które narastają od lat nie rozwiąże się w 5 minut i jedną uchwałą.
qaz 2022-09-12 20:46:09
A może wytrzeźwiałkę na 200 os ? Policzyć po 500 za nockę pod cienkim kocykiem na betonie i problem sam się rozwiąże ?
Antti 2022-09-12 20:41:15
Wezniem 2 razy wiecej no bo po co 2 razy ganiać
Michał Małek 2022-09-12 20:40:13
Najpierw niech miasto poradzi sobie z bilbordami przy wlocie do Zakopanego, kapela cyganów na Krupówkach.
Biuro promocji miasta i radni wola jednak decydować za dorosłych mieszkancow co i kiedy mają pić.
Więc od razu powiem skrzynkę wody można kupić do godziny 22,do tego monter browca i nie trzeba po nocy stać w monopolowym.
Zakaz zakazem pomysł pomysłem
xyz 2022-09-12 20:23:50
koncepcja słuszna, ale nieskuteczna!. Od razu powstanie kilka melin i szara strefa dla marginesu rozkwitnie... Z resztą wali mnie to!, ja tam nie mieszkam!....
yeti 2022-09-12 20:11:22
TO zła decyzja, ale absolutnie konieczna.
Krupówki i Rówień Krupowa to już oficjalnie getto.Pijatyki, wrzaski, rozbite butelki,akty wandalizmu.
Policja nie daje i nie da rady. Nie ma środkówl ludzi,mocy!!1
pijaczki bedą i tak kupowac w kebabach itp. ale należy dzialać zakopane jest zgwalcone tego sie nie da ukryc
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM W CENTRUM BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ, PRZYNOSZĄCĄ DOCHÓD, ZABUDOWANĄ STOISKAMI HANDLOWYMI. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  CENTRUM BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ - STOISKA HANDLOWE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI: RECEPCJA, MARKETING, KUCHNIA, SALA, POKOJE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  Witam. Sklep monopolowy poszukuję pracowników na stanowisko kasjer/sprzedawca do sklepu w centrum Zakopanego. Umowa o pracę + stawka za godzinę. Szczegóły do uzgodnienia. Zapraszam do kontaktu.. 793775400 lokumkr@gmail.com
  Tel.: 793775400
 • PRACA | dam
  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lipnicy Wielkiej poszukuje do współpracy LEKARZA GINEKOLOGA chętnego do pracy w ramach kontraktu z NFZ. Dobre warunki finansowe, możliwość zakupu USG zgodnie z preferencjami lekarza. Kontakt: 601 409 624.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SZWACZKĘ do zakładu w Poroninie.tel. 602 393 185
  Tel.: 602
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KRAWCOWE, KRAWCÓW, Nowy Targ. 501 67 25 98.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRACOWNIKA BUDOWLANEGO. Tel. 601 50 87 36.
 • PRACA | dam
  Praca na sezon zimowy: OBSŁUGA wypożyczalni nart i SERWISANT / SPRZEDAWCA w sklepie sportowym, z możliwością przyuczenia. Białka / Bukowina Tatrzańska. 735 044 055 rhsport@rhsport.pl
  Tel.: 735
 • PRACA | dam
  Kucharz śniadaniowy- Restauracja w Białce Tatrzańskiej Poszukuję osoby na stanowisko kucharz śniadaniowy do restauracji hotelowej w Białce Tatrzańskiej. Praca na pełen etat, wysokie wynagrodzenie. Więcej informacji pod numerem. 518 259 536
  Tel.: 518
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKÓJ Z ANEKSEM KUCHENNYM I ŁAZIENKĄ, N. Targ. 787 466 608.
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie osoby do pracy w gastronomii w swoim ośrodku w Kościelisku. W chwili obecnej szukamy osób chętnych do pracy na następujące stanowiska: SZEF KUCHNI, ZASTĘPCA SZEFA KUCHNI, KUCHARZ. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 785 925 567. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie OSOBY DO PRACY W RECEPCJI w swoim ośrodku w Kościelisku. Praca w trybie zmianowym w godzinach 7-19 i 19-7. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 601 953 385. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI, GROBOWCE. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  MAŁY DREWNIANY PENSJONAT w Zakopanem zatrudni na umowę o pracę PANIĄ DO SPRZĄTANIA I PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. Praca zazwyczaj od 7 do 15. Bez zakwaterowania. 608 353 045.
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK + USŁUGI MINIKOPARKĄ. 516 796 321.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Karczma w Kościelisku zatrudni POMOC KUCHENNĄ, PANIĄ DO ŚNIADAŃ - 608 301 105.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PIZZERIA. Informacje: 693 319 707
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: pracowników obsługi i kontroli bramek wejściowych, pracowników obsługi stoku i naśnieżania, obsługę parkingu. Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: BARMANKI I BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE,OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
  Tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 572 312.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). Praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • KUPNO
  Kupię STARE DESKI, BELKI KRZESANE, DRZEWO Z ROZBIÓREK I DRZEWO NA PNIU W LESIE oraz LAS. 695 941 783.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO - GARBARSKIEGO NOWY TARG. PRACA CAŁY ROK. ZATRUDNIĘ KRAWCOWĄ - SZYCIE NA MIEJSCU LUB CHAŁUPNICZO. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  PRACA NIEMCY - dla fachowców z Polski i Ukrainy (MURARZY, TYNKARZY, OGÓLNOBUDOWLANYCH). 0049 176 601 54 957.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE. 787 479 002.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW. 787 479 002.
 • USŁUGI | inne
  BEZPŁATNA ZBIÓRKA ZŁOMU. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY - DEMONTAŻ, MONTAŻ, OKUCIA BALKONÓW BLACHĄ. 600 998 377.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE kupię. 791 236 577.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  ATRANS TRANSPORT. Poszukujemy KIEROWCY kategorii C+E, z doświadczeniem lub bez. Transport krajowy i międzynarodowy, głównie Rumunia. Jazda pojazdami wyłącznie EURO VI. Współpraca ze spedytorami będącymi dyplomantami jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Więcej informacji pod numerem telefonu: 723 555 111.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-11-29 20:30 Policjanci pomogli bezdomnym, to nie pozostało bez echa 2022-11-29 20:28 Rośnie górka na dolnej Równi Krupowej 2022-11-29 19:30 Kultowa rubryka Financial Times po raz pierwszy po polsku. Konkurs dla czytelników 2022-11-29 19:18 Kolizja osobówki z dostawczakiem 1 2022-11-29 19:00 Kiedy będzie koniec świata? 1 2022-11-29 18:29 3 umiejętności, które musi posiadać Twoje dziecko w XXI wieku! 2022-11-29 18:00 Przepust odebrany. Są nowe środki na inwestycje 1 2022-11-29 17:05 Awaria prądu na Kamieńcu w Zakopanem 4 2022-11-29 17:00 ZUS w urzędzie czeka na przedsiębiorców. Pomogą założyć konto 2022-11-29 16:30 Beaty Zalot podróże niespokojne. Spotkanie w Jatkach 2022-11-29 16:18 Czym się kierować podczas zakupu nowej pościeli? 2022-11-29 16:00 Prokuratura umorzyła sprawę organizacji Sylwestra Marzeń 4 2022-11-29 15:30 Lekcje biblioteczne dla najmłodszych czytelników 2022-11-29 15:30 Czy ktoś poznaje swojego pieska? 2022-11-29 15:15 Groźny wypadek na chyżniance w Spytkowicach 2022-11-29 15:00 Armatki śnieżne pracują pełną parą, mróz ściska od rana 1 2022-11-29 14:00 Bezchmurne niebo nad Tatrami. Na szlakach pustki (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-11-29 13:00 30 zł za śmieci - podwyżka już zatwierdzona. Ale czy to wystarczy? 1 2022-11-29 12:00 Pierwszy gminny węgiel dotarł na Podhale 8 2022-11-29 12:00 Kobiecy gen biznesu. Trwa Tatrzańskie Forum Gospodarcze 2022-11-29 11:49 Czy ktoś poznaje swojego psa? 2022-11-29 11:00 Na Krupówkach wyszło słońce, ruch na razie niezbyt duży (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-11-29 10:29 Co warto wiedzieć o ofercie Orange Energia? 2022-11-29 10:13 Rodzaje filtrów samochodowych i ich zastosowanie 2022-11-29 10:00 54 nowe mieszkania dla młodych ludzi z Rabki - jedno z nich wciąż może być twoje 1 2022-11-29 09:13 Wypadkowy poranek na drogach powiatu nowotarskiego w Klikuszowej autobus zderzył się z osobówką 4 2022-11-29 08:55 Wisi smog nad Podhalem. Jest ostrzeżenie 1 2022-11-29 08:00 Mundury i radiostacje dla jednostek OSP 5 2022-11-28 22:00 Kamera nagrała wandala, który uszkodził ciągnik 2 2022-11-28 21:15 Jak ten czas leci. Termy Bukovina to już czternastolatek 1 2022-11-28 20:30 Koziołek Matołek ma już 90 lat, ciągle jest młody i szuka drogi do Pacanowa 2022-11-28 19:30 Pojawiła się konstrukacja bramy przed remontowanym dworcem w Zakopanem 1 2022-11-28 18:34 Młody zakopiańczyk pędził przez Olczę 131 km na godz. Wysoki mandat i 30 punktów karnych 11 2022-11-28 18:23 Pamiętnik z Pienin 3 2022-11-28 18:03 Zbawienne światła 2 2022-11-28 17:00 Zakopane najbardziej popularne na świąteczny wypoczynek 3 2022-11-28 16:51 Akcesoria do obuwia - pasta, krem czy tłuszcz do butów - co wybrać? 2022-11-28 16:13 Szykuje się jarmark bożonarodzeniowy pod Giewontem 1 2022-11-28 16:00 Już przyciągnęli właścicieli autobusów - teraz podnoszą stawki 2022-11-28 15:01 Pijany kierowca uciekał na widok radiowozu, zatrzymano go po pościgu 2 2022-11-28 14:37 Wystarczyły mikołajowe czapeczki i już trudno tego sklepu nie zauważyć 2022-11-28 13:59 Białe szczyty, błękit nieba i kłębiaste obłoki, czyli rzut oka na Tatry z Głodówki (WIDEO) 2 2022-11-28 12:59 Na nowych torach w Szaflarach trwają już próby obciążeniowe 5 2022-11-28 12:00 Żądają odwołania Jacka Kalaty z funkcji przewodniczącego komisji urbanistyki 13 2022-11-28 11:53 Zimowa pielęgnacja włosów - na co zwrócić uwagę? 2022-11-28 11:00 Agnieszka Epler, czyli Lady Kitchen 1 2022-11-28 10:00 Czy Białka wysycha? 6 2022-11-28 08:59 Słonecznie, mroźno, bez opadów, a na tatrzańskich szlakach bardzo ślisko 2022-11-28 08:00 Skąd nasz ród - uroczysty finał projektu Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych 1 2022-11-27 21:40 Romska orkiestra na Krupówkach zmieniła repertuar (WIDEO) 12
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-11-29 20:47 1. A kiedy prokuratura weźmie sie za Niedzielskiego z kolegami za nielegalne obostrzenia, zarżnięcie gospodarki, powikłania po szczepieniach, straty spowodowane lockdownem, brutalną pacyfikacje strajku przedsiębiorców i gnębienie ludzi za brak nic nie dającej a wręcz szkodliwej szmatki na twarzy? 2022-11-29 19:48 2. Janusz Waluś trafił do szpitala. Zabójca czarnoskórego lidera partii komunistycznej w RPA miał zostać dźgnięty nożem przez współwięźnia. Atak potwierdził Departament Służb Więziennych Republiki Południowej Afryki. Waluś, w ciągu kilkudziesięciu godzin, miał wyjść z więzienia. 2022-11-29 19:39 3. Dostawczak się wepchał z podporządkowanej? Bardzo często tamtedy jeżdżę i większość wypadków właśnie takich, albo od Boru albo od Gronkowca wjeżdżają 2022-11-29 19:31 4. Teodor ty się słyszysz jakie głupoty wygadujesz? Ty się może cieszysz ale ludzie chcą żyć na jako takim POziomie a nie jak za komuny z bezkarnością władzy i urzędników. 2022-11-29 19:17 5. Policja? Gdzie są? Jakoś nie widzę, by w czymkolwiek pomagali. Za to łatwe mandaty potrafią rąbać! Wstyd! Po co oni są? Powinni pomagać, być instytucją zaufania publicznego a są tylko łapaczami. Nie ma zaufania, pomocy ludziom, jest- porażka. Przykre. 2022-11-29 19:07 6. No bo jak covida niema ,to co mieli zrobić jak świat światem ludzie na wiosnę i jesień umierają !!!!,jakoś już spokój i w szpitalach nikt już nie gania z kagancami na pysku,ściema Wielka ściema zarobili na epidemi kasy że ho ho 2022-11-29 18:57 7. @ Teodorslysz, PO ZATYM u ciebie łorajt ! 2022-11-29 18:38 8. 29 listopada 1830 Powstanie Listopadowe a 1945 II atak U.. na Birczę. 1966 oblot szybowca Foka 5. 2022-11-29 18:23 9. Zamiast się oburzać proszę się przyzwyczajać 2022-11-29 18:11 10. Zatoczka za 1.2mln powiem tanio nie jest ,był jakiś przetarg ,rozrzutny ten wójt,
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka