2022-09-12 19:45:42

Reklama

Pod Giewontem

Chcą zakazać nocnej sprzedaży alkoholu w Zakopanem

W czwartek radni podejmą decyzję, czy w nocy w Zakopanem kupimy w sklepach alkohol.

Burmistrz przygotował projekt uchwały, który zakazuje sprzedaży wysokoprocentowych trunków w sklepach od godz. 23 do 6. To pokłosie uchylenia przez sąd poprzedniej antyalkoholowej uchwały. Radni niezgodnie z prawem zapisali w niej, że sprzedaż alkoholu nie może się odbywać w sklepach oddalonych o 50 metrów od miejsc kultu religijnego. Tymczasem jak wskazał sąd powinni również wśród obiektów chronionych uwzględnić szkoły.

Teraz radni muszą podjąć nową uchwałę. Zostały do niej wpisane szkoły. Nie ma natomiast wielkich ograniczeń w liczbie koncesji. Władze doszły jednak do wniosku, że trzeba starać się zmniejszyć spożycie alkoholu. Stąd propozycja wprowadzenia nocnej prohibicji. Podobne prawo obowiązuje w Sopocie.

- Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, jak będę głosować, ale opowiadam się za wolnością gospodarczą. Wstępnie jestem przeciwko takim zapisom. Jeżeli ktoś będzie chciał kupić alkohol i tak go kupi na przykład w restauracji. Nie sądzę, aby takie ograniczenia miały wpływ na zmniejszenie nocnych ekscesów, mogą za to rozwinąć czarny rynek. Jestem jednak otwarty na dyskusję w tej sprawie - twierdzi radny Bartłomiej Bryjak.

Innego zdania jest radny Zbigniew Szczerba. - Uważam, że to nie jest zły pomysł. Mamy sygnały, że wieczorową i nocną porą w sklepach z alkoholem dochodzi do różnych scen. Nie ograniczamy liczby punktów. Należy natomiast spróbować, jak ograniczenie godzin sprzedaży, które sprawdza się w Sopocie, będzie funkcjonować u nas - uważa radny Szczerba.

Decyzje w tej sprawie radni podejmą czwartek. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu TP.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2022-09-14 11:38:42
Ciekawe czy ktoś z administracji tego miasta to czyta. Gdyby tyle złego pisano o miejscu w którym pracuję, poważnie zastanowiłbym się czy w dalszym ciągu tam pracować. Zwłaszcza, że to przecież tylko cząstka negatywnych opinii pod jednym zaledwie artykułem w lokalnej prasie.
Dorula, masz jaja żeby odnieść się do kwestii poruszonych przez mieszkańców, czy znowu wypowie się, o ile wogóle, ktoś z pionu komunikacji społecznej, który zresztą moim zdaniem w 30-tysięcznym mieście jest kompletnie zbędny.
Dla jasności, jestem za wprowadzeniem zakazu handlu alkoholem w godzinach nocnych. Może chociaż trochę zmniejszy to skalę picia alkoholu, czy to przyjezdnych, czy też miejscowych.
dziurawa skarpetka 2022-09-14 08:55:32
Nie chce się zorganizować pieszych patroli w miejscach gdzie imprezują menele i brak chęci do reagowania na zgłoszenia mieszkańców. A wybory idą to wypada pokazać że coś się robi bo sukcesów brak a zbliżają się sromotne klęski. Problem nie zniknie a wręcz może eskalować w stronę nielegalnego handlu i rozwijania szarej strefy. Menel i tak się uchla a normalny człowiek będzie miał jak zwykle pod górkę. To nie są samorządowcy tylko marionetki. Cała ta fikcyjna rada, udawane komisje, niby przewodniczący, burmistrze i cała reszta wirtualnej urzędniczej menażerii myśli tyko jak wytrwać do końca dniówki żeby nic nie kazali im robić. Ludzie! Rozgońcie tą bandę bo zaraz będziemy malować trawy na zielono. My za to wszystko płacimy w tej czy innej formie. Ta banda gamoni chce nas puścić w skarpetkach albo nawet i bez skarpetek. Poziom beztroski i niekompetencji tego stada bezmyślnych baranów jest żenujący. Z żulami, lumpami i menelami nie byłoby problemu gdyby straż miejska i policja reagowała na zgłoszenia mieszkańców. Nikt lepiej nie wie co się dzieje na jego "podwórku" niż mieszkańcy. Wystarczyłoby kilka stanowczych interwencji służb powołanych do pilnowania porządku i byłby PORZĄDEK! Trzeba zagnać tych obiboków do roboty a nie jakieś herezje odstawiać. Wprowadzicie zakaz sprzedaży i te matołki już w ogóle przestaną interweniować bo stwierdzą że problem nie istnieje tak jak przemoc w rodzinie u nas nie istnieje. WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY!
Domino 2022-09-14 01:06:14
Jak ma wracać PRL to w całej krasie. Meliny wyrosną jak grzyby po deszczu. Już Amerykanie udowodnili że prohibicja nie prowadzi do niczego dobrego, ale my zawsze jesteśmy mądrzejsi.
Ges 2022-09-13 15:01:22
Meliny wracaja.
pastuszek 2022-09-13 14:40:36
@zako 2022-09-13 05:42:38

Możesz tłumaczyć jak krowie na rowie a krowa swoje. Widocznie komuś opłaca się robienie chlewu. Proste.
Sleboda 2022-09-13 12:43:39
Jak jest głośno
Najlepiej robi się wała
Pewnie coś kombinują
suweren 2022-09-13 09:57:57
PiSbolszewia powraca do czasów minionych.
Kto przypomina sobie ten tekst Shakin Dudiego

Kolejka jak zwykle ustawiła się
Wszyscy tu mnie znają, ja ich też
Odliczoną forsę lekko w ręku mnę
Przede mną trzydziestu, nie jest źle

Za 10 minut trzynasta
Za 10 minut trzynasta
Za 10 minut trzynasta

Zapalam klubasa, ręka lekko drży
Och nie lubię czekać, słabo mi
Przyszli Staś i Maniek, oni mają gest
Ćwiczymy alpagę, fajnie jest

Już za 5 minut trzynasta
Już za 5 minut trzynasta
Już za 5 minut trzynasta

Trzynasta wybiła, wstaje nowy dzień
Ruszyła kolejka, wszystkim lżej
Życie po trzynastej tu zaczyna się
Poproszę trzy flaszki, nie pięć!
pierwsza komuna 2022-09-13 08:37:52
@Dziadek
oj, tak pamiętam ... było fajnie. Zakaz był ale alkoholu nigdy nie brakło, chociaż wybór był marny: bałtyk albo ratafia, żytnia w peweksie. Absurd gonił absurd - w sklepie chemicznym denaturat też był sprzedawany od 13 haha, wisiała taka kartka na drzwiach wejściowych haha
Dorula 2022-09-13 07:41:56
świętoszkowy dba tylko o kościoły? a reszte mieszkańców ma w d
zako 2022-09-13 05:42:38
KRYNICA GÓRSKA DBAŁOŚC O BUDYNKI Z 19 WIEKU,CZYSTO Z ŻADNEGO KOSZA NIC SIE NIE WYSYPUJE,DEWELOPERKI NIE MA W CENTRUM NA DEPTAKU SIEDZI KOLEŚ Z SAKSOFONEM ZAMIAST BRUDASA TŁIKĄCEGO ŁYZKĄ W STARE GARNKI, W CENTRUM MIASTA ŻADNEGO SPIĄCEGO CZY LEŻĄCEGO ŻULA
i WTEDY BURAKI NIE TRZEBA ROBIĆ ZAKAZU SPRZEDAZY ALKOHOLU.
czarne złoto 2022-09-13 00:56:45
Proponuję zakazać radnym podejmowania tematów zastępczych i zmusić do wykonywania obowiązków na rzecz gminy. Jakie kroki zostały podjęte by chociaż zorientować się ile węgla czy innego opału braknie mieszkańcom by przetrwać zimę? Czy komisja spraw społecznych ma jakąkolwiek wiedzę ile gospodarstw opala paliwami stałymi? Ile z nich ma zrobione zapasy opału? Ilu po prostu będzie marzło bo nie stać ich na zakup w obecnych cenach? Czy Przewodniczący tejże wybitnej komisji rozmawiał z jakimiś emerytami czy rencistami skazanymi na samotną walkę o opał? Z iloma? I czy w związku z tym pomógł choć jednej osobie zarejestrować się na pgg lub w inny sposób ułatwił starania o pozyskanie węgla? Czy genialnie ściemniająca komisja podjęła jakiekolwiek rozmowy z otaczającymi nas lasami państwowymi czy tpnem w kwestii pozyskania jakiejkolwiek ilości drewna dla osób które najzwyczajniej zostaną z ręką w nocniku - myślę o osobach starszych, samotnych, schorowanych, wymagających pomocy i wsparcia. Czy bezradni wiedzą chociaż jakimi zapasami lub możliwościami dysponują te leśne instytucje, może osoby prywatne lub inne tajemnicze spółki leśne? Czy w końcu możecie dla odmiany zająć się sprawami istotnymi dla ludzi? Ja wiem że panuje zasada dbania o własny tyłek i tak naprawdę sprawy społeczne Wam dyndają. Dlatego gdybyście mieli odrobinę honoru to byście zlikwidowali tą komisję by nie wkurzać ludzi czekających na wsparcie. Miejcie odwagę powiedzieć ludziom w oczy że macie ich gdzieś i nie będziecie utrzymywać fikcyjnych stanowisk. Ale tego nie zrobicie bo sumienia, honoru, odwagi cywilnej za grosz nie macie.
Andyq 2022-09-12 21:59:45
Znowu robią od D... strony wszystko niech najpierw zrobią stały posterunek policji na krupowkach jak w NYC
Gogo 2022-09-12 21:54:19
Jak już radni mają takie podejście,że to nic nie da to po co ta dyskusja.Dlaczego zakaz dopiero od 23-ciej ,żeby Żabki nie straciły?Żrobić zakaz i koniec a jak powstaną meliny to kary muszą być bardzo wysokie.
Dziadek 2022-09-12 21:41:58
Kto pamięto jeszcze mety i babki od których sie kupowało flaszki.
Jak se człowiek przypomni lata młodości to sie łza w oku kręci. Teroz mierzenie ciśnienia, tableteczki z rana, posiłki dietetyczne, z babinką sie spi z rączkami na kołdrze, kieliseczek winka czerwonego, tradycyjna herbatka z sąsiadem roz na 2 tygodnie.
Jednak tam gdzie rzadzą PiSiory nastepuje powrót do komuny. I tak trzymać. A jeszcze wprowadzić sprzedaż od 13.00. ha ha ha
dziadeek 2022-09-12 21:41:28
I jak tu żyć???
franek 2022-09-12 21:25:44
Pod koniec tzw komuny jakiś partyjny mózg wymyślił że alkohol należy sprzedawać dopiero od godziny 13.
Do dziś nie wiem, dlaczego akurat ta godzina i jaki to miało sens. Ale się uchwaliło i było.
Uchwalić można wszystko. Np. Park Kulturowy na Krupówkach :D
świrek i uchomorek 2022-09-12 21:21:36
Dlaczego nikt z teoretycznie majmacych moc sprawczą(komendant,burmistrz,..) nie przyznaja ze nie panuja nad tym co sie aktualnie dzieje w miescie.
Pisze to bez pretensji a juz napewno personalnych.
Mamy dotyczenia z turystyka masowa a realne srodki bezpieczenstwa gwarantuje jedynie straz pożarna .
Policjantów jest zbyt malo, spoleczenstwo jest rozbestwione a miast wyglada jak smietnik.
drodzy mieszkancy na kazdym rogu sa butelki, zarcie,smieci, stolce. Kto do nas przyjezdza i jak nas traktuje?
jonek 2022-09-12 21:13:04
Tu nie trzeba zakazów, tylko policje z jajami!!!. Raz, drugi, trzeci przegoni się menelstwo i gówniarzy, to się uspokoi. Oczywiście za każdym razem premia 500+ albo na wytrzezwiałkę. Gówniarzeria się nauczy, jak rodzice będą musieli zapłacić. Albo Rutkowskiego wynająć ;-))
Centrum miasta 2022-09-12 21:09:53
ALe kto sprzedaje wóde i papierosy dzieciom?
pijane dzieci palace papieroscy to oboh D.HGranit codzienność.
dfyusyf 2022-09-12 20:57:31
Zakazy zakazy zakazy- cudny kraj, głupi ludzie jak dzieci w przedszkolu
Thinker 2022-09-12 20:47:07
Najpierw władza rozpija naród, promuje i hoduje patologię, a teraz chce wprowadzać zakazy? Zaiste, zacne podejście. Pogratulować.
Tylko niestety, problemy które narastają od lat nie rozwiąże się w 5 minut i jedną uchwałą.
qaz 2022-09-12 20:46:09
A może wytrzeźwiałkę na 200 os ? Policzyć po 500 za nockę pod cienkim kocykiem na betonie i problem sam się rozwiąże ?
Antti 2022-09-12 20:41:15
Wezniem 2 razy wiecej no bo po co 2 razy ganiać
Michał Małek 2022-09-12 20:40:13
Najpierw niech miasto poradzi sobie z bilbordami przy wlocie do Zakopanego, kapela cyganów na Krupówkach.
Biuro promocji miasta i radni wola jednak decydować za dorosłych mieszkancow co i kiedy mają pić.
Więc od razu powiem skrzynkę wody można kupić do godziny 22,do tego monter browca i nie trzeba po nocy stać w monopolowym.
Zakaz zakazem pomysł pomysłem
xyz 2022-09-12 20:23:50
koncepcja słuszna, ale nieskuteczna!. Od razu powstanie kilka melin i szara strefa dla marginesu rozkwitnie... Z resztą wali mnie to!, ja tam nie mieszkam!....
yeti 2022-09-12 20:11:22
TO zła decyzja, ale absolutnie konieczna.
Krupówki i Rówień Krupowa to już oficjalnie getto.Pijatyki, wrzaski, rozbite butelki,akty wandalizmu.
Policja nie daje i nie da rady. Nie ma środkówl ludzi,mocy!!1
pijaczki bedą i tak kupowac w kebabach itp. ale należy dzialać zakopane jest zgwalcone tego sie nie da ukryc

Reklama
 • NAUKA
  JĘZYK ANGIELSKI dla zaawansowanych i średniozaawansowanych, prowadzony przez studentkę z Teksasu USA. 600 184 140.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracowników biurowych do biura podróży 726777444.
 • PRACA | dam
  Autoryzowany Serwis Ford w Nowym Targu poszukuje osoby zainteresowane pracą na stanowisku: MECHANIK SAMOCHODOWY. Zadania: Samodzielna naprawa pojazdów (naprawy mechaniczne, elektryczne i elektromechaniczne). Obsługa urządzeń diagnostycznych i pomiarowych stosowanych w technice motoryzacyjnej, doposażanie samochodów w akcesoria i układy zabezpieczeń przed kradzieżą. Wymagania: Wykształcenie kierunkowe elektryczne, mechanik samochodowy lub pokrewne. Umiejętność obsługi testerów diagnostycznych, Wiedza techniczna na temat budowy pojazdów, Oferujemy: Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, pełny etat, Atrakcyjne wynagrodzenie w systemie premiowym, Pracę jednozmianową. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w odpowiedzi na ogłoszenie lub bezpośrednio na adres e-mail: wikarpodhale@wikar.pl Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne prosimy o umieszczenie na CV aktualnej zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, DROBNE REMONTY 787 036 888.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA SZAŁAS POD KULIGI. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ BUDĘ HANDLOWĄ PRZY WYCIĄGU NARCIARSKIM W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię fliziarzy, ekipy, podwykonawców. 601 508 736.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAŁE MIESZKANIE do wynajęcia w Nowym Targu. Dom prywatny. Pokój, kuchnia, łazienka - umeblowane. 505 678 059.
 • BIZNES
  Sprzedam WPOŻYCZALNIĘ NART I SNOWBORDU. 662 370 510.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. Praca stała w systemie dziennym oraz nocnym, na pełny etat lub pół etatu. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666 37 83 57.
 • RÓŻNE
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • KUPNO
  SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY, Zakopane centrum, ul. Kościuszki - ok. 57 m2 - 691 124 272.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Witam zatrudnie do pracy przy dachach. Praca na terenie krakowa i podhala stawka od 25zl netto plus umowa o prace . Wiecej informacji udziele telefonicznie lub osobiscie. 889397694 Swiec12@op.pl
  Tel.: 889397694
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, szer. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY/PODDASZA/WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 794 964 176
  Tel.: 794
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE przyjmie FAKTURZYSTKĘ, od zaraz. 570 644 318
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  HARNASIOWA CHATA zatrudni KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU, KELNERKĘ. 600 035 355.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA , SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • PRACA | dam
  Regionalna karczma w Zakopanem przyjmie do pracy: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA. 602 366 750.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 880 232 189.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA 15 AR - Nowy Targ Zadział. +44 7553 721231.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FLIZOWANIE, PODDASZA. 505 821 021.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLENIA BUDYNKÓW, własne rusztowanie. 793 628 855.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA Cyrhla Hrube, Za Strugiem - 607 506 428.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam trzy ogiery 1.5-rocznego kasztana , 2.5-letniego gniadego oraz 3.5-letniego karego (będzie szpakowaty) rasy wielkopolskiej. 609521837.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, PODDASZA, PŁYTKI. 787 479 002.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA POSZUKUJE NA SEZON ZIMOWY 2023/2024: OPERATORÓW KOLEI, OSOBY DO OBSŁUGI BRAMEK I KONTROLI PRZEJŚĆ, OSOBY DO OBSŁUGI I ZABEZPIECZENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI SYSTEMU ŚNIEŻENIA TRASY NARCIARSKIEJ, OSOBY DO OBSŁUGI PARKINGU ORAZ PRAC PORZĄDKOWYCH Więcej informacji pod nr tel. 601 628 584
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Skupujemy nieruchomości; - działki - domy - mieszkania PODHALE! +48 600 404 554 grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 48
 • SPRZEDAŻ | różne
  AUTORYZOWANY SPRZEDAWCA ORLEN S.A. Oferuje sprzedaż oleju opałowego EKOTERM Orlen !!! Atrakcyjne ceny!!! natychmiastowa realizacja dostaw!!! NAJLEPSZE CENY NA PODHALU!!! Zapraszamy do kontaktu!!! www.paliwa24.com.pl 32 288 09 41, 0 - 451 176 355 biuro@paliwa24.com.pl
  Tel.: 32
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY - Oferta ze względu na pracę na terenie Norwegii skierowana tylko dla obywateli Polski (z polskim paszportem). Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-12-10 21:45 Ratownicy górscy transportowali turystę w Tatrach 2023-12-10 20:41 Najbardziej sensacyjne, tajemnicze i niezwykłe wybory papieży. Konkurs dla czytelników 2023-12-10 20:41 Gorąca informacja prosto z Japonii - po treningach w Zakopanem - złoto wywalczone w Osace 1 2023-12-10 19:41 Trzy karetki to za mało, musimy sami nauczyć się jak ratować bliskich (WIDEO) 2 2023-12-10 19:04 Święty Ambroży miodu dołoży (WIDEO) 2023-12-10 17:44 Dwóch Polaków w trzeciej dziesiątce w Klingenthal 2023-12-10 17:00 Mniej znaczy więcej 3 2023-12-10 16:00 Nawet w pochmurny i szary dzień jest tu pięknie (ZDJĘCIA) 2023-12-10 15:01 Kościelisko w prestiżowej odsłonie światowych gigantów Golden Trail World Series 2023-12-10 14:00 Przy wspólnym stole - rodziny zastępcze i św. Mikołąj z prezentami 2023-12-10 13:00 Betlejemskie Światło Pokoju już w Polsce, słowaccy skauci przekazali je na Krzeptówkach 2023-12-10 12:00 Dopingujmy naszych na żywo w Turnieju Nadziei Olimpijskich (WIDEO LIVE) 2023-12-10 11:30 Krawieckie pasje Heleny Modrzejewskiej. Spotkanie w Okszy 2023-12-10 11:00 Tak stoi już od sierpnia 8 2023-12-10 10:00 Młody strażak: "Jestem wzorem do naśladowania" 2023-12-10 09:00 Niedziela pod znakiem zachmurzenia, nadciąga ocieplenie 2023-12-10 07:59 Dzień Seniora, Dzień Pracownika Socjalnego 2023-12-09 21:40 Anna Seniuk czyli co trzeba zrobić, gdy kogoś boli serce, albo Bóg go opuścił 1 2023-12-09 20:44 Cztery pory roku nie tylko Vivaldiego (ZDJĘCIA, WIDEO) 2023-12-09 19:59 Wieczór wspomnień o Andrzeju Skupniu Florku. Jednej z najważniejszych postaci w historii Białego Dunajca 2023-12-09 19:18 Betlejemski Zlot na Równi Krupowej w Zakopanem (WIDEO) 2 2023-12-09 18:40 Ławki i kosze na Równi Krupowej zdemontowane. Kiedy zacznie się budowa sceny na Sylwestra Marzeń? 10 2023-12-09 17:52 Najlepszy start polskich skoczków w sezonie, ale do liderów jeszcze daleko 1 2023-12-09 17:45 Chaos na Alejach 3 Maja. Autokary utrudniają przejazd (WIDEO) 17 2023-12-09 17:40 Papierowe dzieła sztuki 2023-12-09 16:40 Trwa Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich. Oglądajcie na żywo! 2023-12-09 16:11 Stłuczka na ul. Ubocz w Zakopanem. Zimą obowiązuje tu zakaz ruchu 10 2023-12-09 15:40 Tłumy turystów na Krupówkach (WIDEO) 1 2023-12-09 15:10 Zakopiańskie Mikołajki w Parku Miejskim (ZDJĘCIA) 2023-12-09 14:30 Znamy szczegóły wczorajszej akcji TOPR w Tatrach 2023-12-09 13:45 Do Krościenka wraca lodowisko 2023-12-09 12:59 Prezydent Andrzej Duda rozpoczął sezon narciarski 7 2023-12-09 12:16 Rozpoczęły się Zakopiańskie Mikołajki 2023-12-09 12:05 Niebezpieczne sople na ul. Kościuszki w Zakopanem (AKTUALIZACJA) 8 2023-12-09 11:46 Drewniane Żaluzje w Twoim Domu: Jak Dopasować je do Wnętrza 2023-12-09 11:26 Za co kochamy UFO? 2 2023-12-09 11:00 Dziś przewaga chmur, a od poniedziałku odwilż 2023-12-09 10:00 We wtorek tunel pod Małym Luboniem będzie zamknięty 1 2023-12-09 09:30 Św. Mikołaj w Rabie Wyżnej rozdał aż 150 upominków 2023-12-09 08:59 Śnieg z Krupówek wywieziony 1 2023-12-09 08:00 Międzynarodowy Dzień Gór w Muzeum Tatrzańskim 2023-12-08 21:40 Miejskie służby cały śnieg z parkingów zrzucają na chodnik 4 2023-12-08 20:50 Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał przejechać strażnika miejskiego 8 2023-12-08 20:40 Noclegi napędzane wodorem 11 2023-12-08 19:59 Epickie przygody. Pierwsze miłości. Książki z drugiej ręki. Konkurs dla czytelników 2023-12-08 19:40 W Kuźnicach prawdziwa zima 2023-12-08 18:40 Co zrobić, gdy matka dusi swe ośmiomiesięczne niemowlę, kto ma go bronić? 2 2023-12-08 17:48 Kluczowe cechy elektronarzędzi: Jakie parametry warto brać pod uwagę przy wyborze sprzętu? 2023-12-08 17:40 Rekordowo, jubileuszowo i mistrzowsko 1 2023-12-08 16:59 Mieszkańcy Zakopanego, a także dzieci i młodzież pojadą za darmo miejską komunikacją 20
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-12-10 22:05 1. Świetny pomysł.Paweł Mickowiski jest ratownikiem z powołania. 2023-12-10 21:20 2. Od sierpnia? ..... widocznie zażył coś konkretnego na erekcję. 2023-12-10 21:19 3. jeszcze trzeba nauczyć się kopać dołki, bo grabarzy też nie za dużo jest. 2023-12-10 21:10 4. A ty Jajaty dowiedz sie co było na tym pieniażku że go nazwano DUDEK! 2023-12-10 21:00 5. Z tego wniosek że trzeba kraść a potem dobrowolnie poddać się karze i będzie oki 2023-12-10 20:54 6. Super pionowe zdjęcia : ) A czy w Zakopanem trenował dojenie owiec? Skąd pewność że po treningach w Zakopanem a nie w cikago? Reprezentant usa a nie Polski. Dla kasy wszystko : ) 2023-12-10 20:29 7. Osoba, która jest wiecznie niezadowolona i nie przestaje narzekać zwie się malkontent. Taki jeden malkontent (może dwóch) podpisując się różnymi inicjałami stale tu pluje i robi kupy na to miasto, na władzę, na mieszkańców. Mnie się też nie wszystko podoba, ale z szacunku do tych co mają inne poglądy do głowy by mi nie przyszło żeby kogoś obrażać. Ale tak już jest świat skonstruowany. Mamy południki, północniki i całenocniki. 2023-12-10 18:52 8. Nie "dudków" analfabeci i ignoranci! Dudek to jest ptak albo Jerzy Dudek. Dutków! Przez "t". 2023-12-10 18:41 9. #dziadek56 - na estakadzie było zajęte czy nie odśnieżone ? Powiem tak - NIEWAŻNE - ZA DALEKO DO LIDLA I BIEDRY ! 2023-12-10 17:56 10. Ja bardzo chętnie. Oszczędnie i pragmatycznie. Uncja złota temu kto mi załatwi taki dach. Szarakowi z plebsu.
2023-12-09 08:39 1. Wystawa słaba. Brakuje informacji, opisów (są, ale niewystarczające). 2023-11-18 22:12 2. "...wydają się być gotowe" tak jak tunel swego czasu. Sensację ogłoście jak będzie już gotowe. Na razie sensacyjne są korki, nawet poza sezonem. 2023-10-25 07:37 3. Dźwięk dobry wszystkim. Widzę sporo ładnych zdjęć więc dodam: światło realizował Marcin Kępiak a za dźwięk odpowiadał Marcin Słodyczka. Jeden i drugi z Zakopanego (Future Tech technika sceniczna). Miłego dnia czytelnikom TP :) 2023-09-21 22:45 4. Niestety. Dla dzieci niepełnosprawnych niedowidzących jaskinie w polskich Tatrach się skończyły. Dzięki Bogu że jest Słowacja 2023-09-18 15:10 5. Dajcie znizke dla platfusow. Po 15 pazdiernika beda tam tlumnie walic . 2023-09-14 10:39 6. A to chyba Ministerstwo MSWiA jest od tego, żeby dawać sprzęt. No chyba, że Terlecki narkoman z Krakowa dał z własnej inicjatywy i kieszeni. Skoro jest jedynką wśród šlebodnych. Z mojej kieszeni i podatków wolę dać na biedne psy w Nowym Targu. 2023-09-03 06:18 7. Jak zwykle ksiadz po danine. 2023-08-31 19:14 8. Zdjęcie 13 i 14, jesteś piękna. Mój typ. 2023-08-29 14:16 9. No nie ma komentarzy chyba dlatego napiszę, że Pani ze zdjęcia 14 i 15 jest w moim typie. Panie redaktorze znasz Pan mój gust. 2023-08-17 13:12 10. Po rozpoczęciu roku szkolnego będą dzieci przymusowo oglądać takie se obrazki kosztem matematyki. Minister od nauki już się o to postara. Minister od kultury zawnioskuje jakieś odznaczenie dla "artysty".Natomiast Małgorzata Ziętkiewicz w Wydarzeniach Polsatu będzie pół godziny gęgać na ten temat. Wojtyła wiecznie żywy!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania